Kępno – tragedia na porodówce! Noworodek spadł ze stolika w trakcie odcinania pępowiny. Sprawę bada prokuratura

Do tragedii doszło w poniedziałek w szpitalu w Kępnie. Podczas odcinania pępowiny noworodek spadł ze stolika, na którym został ułożony przez położne. W wyniku wypadku dziewczynka doznała poważnych urazów. Sprawą zajęła się już prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim. Jak poinformował jej rzecznik Maciej Meler, celem wszczętego postępowania jest ustalenie, jak wyglądała nad dzieckiem tuż po jego urodzeniu.

Kępno. Noworodek spadł ze stolika przy odcinaniu

Dramatyczne sceny rozegrały się w miniony poniedziałek na porodówce szpitala w Kępnie, w województwie wielkopolskim. Na sali odbierany był poród siłami natury, w wyniku którego na świat przyszła zdrowa dziewczynka. Po chwili okazało się, że pępowina jest na tyle krótka, że położne nie były w stanie ułożyć noworodka na brzuchu mamy. Aby odciąć pępowinę położyły dziecko na stojącym obok stoliku. Niestety w tej samej chwili matka poruszyła się, pociągając noworodka. Dziewczyna wpadła do pojemnika znajdującego się kilkadziesiąt centymetrów niżej.

W wyniku zdarzenia dziecko doznało obrażeń twarzoczaszki i natychmiast trafiło nad oddział neonatologiczny szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jak informuje dyrektor kępińskiego szpitala, stan nowo narodzonej dziewczynki jest stabilny, ale wciąż trwają badania. Szpital w Kępnie wydał również oświadczenie, w którym przeprasza rodzinę dziecka za wypadek na porodówce.

Przepraszamy rodziców noworodka, że tego typu zdarzenie mało miejsce i wierzymy, że sytuacja zakończy się dla nich pomyślnie.zastępca dyrektora ds. medycznych w kępińskim szpitalu lekarz Zbigniew Bera

Sprawdź: Prof. Mirosław Wielgoś odwołany! Wybitny ginekolog traci stanowisko. “Zniknie kolejny ośrodek terapii płodu?”

Dramat na porodówce. Jak doszło do wypadku?

Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmie się teraz prokuratura. Najważniejsze będzie ustalenie, czy dziecko spadło na porodówce w wyniki nieszczęśliwego wypadku czy też doszło do zaniedbania ze strony pracowników. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler, że zabezpieczono już dokumentację medyczną i przesłuchano pierwsze osoby.

Jak informują lekarze, stan dziewczynki na szczęście jest stabilny i nie uległ pogorszeniu. Ponieważ jednak doszło do urazu głowy, na wszelki wypadek pozostanie ona jednak przez co najmniej kilka dni pod obserwacją

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo