Szykuje się pozew przeciwko Czarnkowi i Roszkowskiemu? Powodem podręcznik do HiT

Wciąż nie cichną kontrowersje wokół podręcznika do nowego przedmiotu “Historia i teraźniejszość”. W ostatnich dniach głośno zrobiło się z powodu kolejnego fragmentu, który przez większość internautów odebrany został jako niezwykle krzywdzący dla dzieci urodzonych dzięki in vitro. Teraz ojciec dziewczynki, która przyszła na świat dzięki tej metodzie zapowiada pozew przeciwko ministrowi Czarnkowi oraz autorowi książki, profesorowi Wojciechowi Roszkowskiemu.

Ojciec dziecka narodzonego dzięki in vitro zapowiada pozew przeciwko Czarnkowi i Roszkowskiemu

Co jakiś czas w internecie pojawiają się kolejne obszerne fragmenty podręcznika, który ma posłużyć nauczycielom oraz uczniom podczas lekcji nowego przedmiotu “Historia i teraźniejszość”. Niektóre treści zawarte w książce profesora Wojciecha Roszkowskiego budzą spore kontrowersje, a nawet obawy – szczególnie wśród rodziców. Specjaliści oraz publicyści, którzy zapoznali się z całością lektury, podkreślają, że autor nie przedstawia faktów w sposób obiektywny, ale komentuje je, prezentując swoje opinie jako jedyne wartościowe i słuszne. Wszystkie osoby i środowiska o przeciwnych poglądach spotykają się na kartach podręcznika z krytyką.

Ostatnio w mediach prawdziwą burzę wywołał fragment, w którym profesor Wojciech Roszkowski w dość enigmatyczny sposób wyraził swoje zdanie na temat współczesnej rodziny i narodzin dzieci. Wiele osób uznało, że autorowi chodzi o krytykę metody in vitro.

Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju “produkcję”?fragment podręcznika do HiT profesora Wojciecha Roszkowskiemu

Zakładając, że prof. Roszkowski rzeczywiście w ten sposób odnosi się do dzieci narodzonych dzięki metodzie in vitro, treść podręcznika można odebrać jako skandaliczną i niezwykle szkodliwą, a także stygmatyzującą. Internauci nie kryją oburzenia i nie potrafią zrozumieć, jak można narodziny dzieci nazywać “produkcją” czy porównywać do “hodowli”.

Słowa z podręcznika do HiT-u szczególnie dotknęły rodziców, którzy mogli się cieszyć z przyjścia na świat wyczekanych dzieci właśnie dzięki tej metodzie. Teraz jeden z rodziców zapowiada, że złoży pozew przeciwko ministrowi Przemysławowi Czarnkowi oraz autorowi podręcznika.

Zobacz: Nauka strzelania w szkole od września. Minister Czarnek złożył podpis na specjalnym rozporządzeniu

Zbiórka na pozew zakończona w kilka godzin

Złożenie pozwu przeciwko ministrowi edukacji oraz autorowi podręcznika do HiT-u zapowiedział ojciec dziewczynki, która urodziła się dzięki metodzie in vitro. Na pokrycie kosztów procesowych oraz opłacenie prawników mężczyzna zdecydował się zorganizować internetową zbiórkę. Celem było uzbieranie 30 tysięcy. Udało się to zrobić błyskawicznie, a wkrótce licznik znacznie przekroczył zakładaną początkowo kwotę – łącznie zebrano w sumie niemal 300 tysięcy.

W opisie zbiórki jej założyciel odniósł się krytycznie do wszystkich kontrowersyjnych treści zawartych w podręczniku. Przy okazji wyraził się negatywnie na temat likwidacji przez rząd wsparcia finansowego dla par chcących skorzystać z metody in vitro, mimo że z problemem niepłodności mierzy się w Polsce coraz więcej osób.

W Polsce coraz więcej par ma problem z niepłodnością, ale najwidoczniej rządzących interesuje jedynie stygmatyzowanie tych rodziców i dzieci, którzy skorzystali z metody in vitro i dzięki niej mają kochające się i pełne rodziny.fragment opisu zbiórki

Jak informują dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej, procesem oraz stworzeniem pozwu ma się zająć Kancelaria prawna Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, która ma ponoć złożyć również wniosek o zabezpieczenie. Według Dziennika miałoby to oznaczać zakaz dystrybucji podręcznika.

Sprawdź też:

Źródła:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo