Przecieki – egzamin ósmoklasisty 2022. Co może pojawić się w arkuszu?

Egzaminy ósmoklasisty to bardzo stresujący moment dla wszystkich uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, a także dla ich rodziców. W dniach 24-26 maja zmierzą się z trzema obowiązkowymi przedmiotami – językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym. Rezultat tych wysiłków zadecyduje o tym, do jakiej szkoły średniej pójdą od września. Nic więc dziwnego, że niektórzy czują ogromną presję i aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się do wymarzonej placówki, poszukują w internecie wycieków. Egzamin ósmoklasisty 2022 przecieki czy faktycznie się pojawiły? Czego spodziewać się w arkuszu? Gdzie szukać przecieków egzamin ósmoklasisty?

Przecieki – egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin na koniec klasy ósmej szkoły podstawowej to pierwszy tak ważny sprawdzian w życiu młodych ludzi. Nie bez przyczyny bywa czasami określany mianem “małej matury”. Każdy uczeń ma obowiązek przystąpić do trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki oraz języka obcego (najczęściej wybieranym jest angielski).

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2022:

  • 24 maja 2022 r. (wtorek) o godz. 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 25 maja 2022 r. (środa) o godz. 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 26 maja 2022 r. (czwartek) o godz. 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Wyniki tych zmagań poznamy dopiero na początku lipca i to one przede wszystkim będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dlatego jest o co się starać i wcale nie może nas dziwić, że to wydarzenie kosztuje uczniów tak dużo stresu i nerwów. Niektórzy w ostatnich dniach intensywnie przeszukiwali internet, sprawdzając czy w sieci nie pojawił się wyciek egzaminów ósmoklasisty 2022. W tym okresie niestety często można trafić na oszustów, którzy żerują na strachu i naiwności uczniów i oferują udostępnienie niby autentycznych materiałów za opłatą. Należy przestrzec dzieci przed tego typu procederami i nie dać się nabierać. Jest to nie tylko nielegalne i mogłoby doprowadzić do unieważnienia egzaminu, ale przede wszystkim najcześciej to zwykłe oszustwo.

Zobacz: Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? Gdzie można je sprawdzić?

Egzamin ósmoklasisty 2022 – wycieki

Jak co roku, internetowe wyszukiwarki zostały wręcz zalane pytaniami o przecieki na egzamin ósmoklasisty 2022. Wielu uczniów szukało przede wszystkim informacji o tym, jakie frazy są najczęściej wyszukiwane na Podlasiu, ponieważ to tam od lat przed maturami i egzaminami pojawiają się tematy, które później rzeczywiście znajdują się również w arkuszach w całej Polsce. Tą sprawą zresztą zajmuje się już prokuratura.

Z reguły nie warto jednak tracić czasu na poszukiwanie przecieków. Zazwyczaj okazują się one albo nieprawdziwe, albo są oszustwem. Jeśli natomiast w jakimś miejscu doszłoby do poważnego przecieku zadań znajdujących się w arkuszu, to CKE prawdopodobnie unieważniłoby egzamin przynajmniej dla części uczniów – tak jak to miało miejsce w przypadku jednej z tegorocznych matur.

Sprawdź: Życzenia na egzamin ósmoklasisty. Te słowa dodadzą uczniom otuchy!

Przecieki egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka

Wycieki z egzaminu ósmoklasisty 2022 dotyczące matematyki to również jeden z najczęściej wyszukiwanych zagadnień w ostatnich dnia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – królowa nauk już od lat sieje postrach wśród większości uczniów. Doskonale zdają sobie z tego sprawę także oszuści, który wykorzystują fakt, że ósmoklasiści bardzo obawiają się tego egzaminu. Często na różnych podejrzanych stronach pojawiają się informacje o możliwości uzyskania dostępu do zadań po pobraniu jakiegoś pliku lub wysłaniu SMS-a. Absolutnie nie warto tego robić. Bardzo często po ściągnięciu na swój komputer materiałów okazuje się, że nie tylko nic w nich nie ma, ale także – co gorsza – że wraz z nimi na nasze urządzenie trafiła masa wirusów. Wysyłanie SMS-ów to z kolei ryzyko dużych kosztów, które poniesiemy bez sensu, ponieważ nie uzyskamy tego, czego oczekujemy.

Zobacz: Czy religia wlicza się do średniej 2022? Rozwiązanie z korzyścią dla uczniów

Rodzice i uczniowie pytają o przecieki egzaminu ósmoklasisty 2022

Jak sprawdzić przecieki egzaminu ósmoklasisty?

Najlepiej w ogóle tego nie robić – klikanie w podejrzane linki może spowodować zainfekowanie naszego komputera wirusami, a wysyłanie płatnych smsów narazi nas tylko na koszty. Większość przecieków to zwykłe oszustwa.

Jaka lektura będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 przecieki?

Już wiadomo, że na egzaminie z polskiego 2022 pojawiła się Zemsta.

Podlasie przecieki egzamin ósmoklasisty 2022?

Przecieki egzamin ósmoklasisty 2022 Podlasie – to fraza, która pojawia się najczęściej w wyszukiwarkach, ponieważ to w tym województwie już kilkukrotnie doszło do trafnych przecieków maturalnych. W tym roku jednak taka sytuacja nie miała miejsca.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo