Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? Gdzie można je sprawdzić?

Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty ponownie odbyły się później, niż pierwotnie zakładano – od 24 do 26 maja. Bez zmian pozostają natomiast przedmioty, do których obowiązkowo przystąpić musieli wszyscy uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej. Zmierzyli się z językiem polskim, matematyką oraz językiem obcym. Rezultat tych zmagań zadecyduje o tym, do jakiej szkoły średniej się dostaną. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022? Gdzie będzie można je sprawdzić?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022 zostaną ogłoszone 1 lipca, o godzinie 10.00.
  • 8 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o szczegółowych rezultatach (wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu).
  • Uczniowie piszący w drugim terminie otrzymają wyniki z egzaminów ósmoklasisty 2022 w tym samym dniu, co pozostali, czyli 1 lipca.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

W tym roku kolejny rocznik uczniów kończących naukę w ośmioletniej szkole podstawowej przystąpił do egzaminów. Celem tych specjalnie przygotowanych testów jest przede wszystkim sprawdzenie wiedzy zdobytej na tym poziomie edukacji. Będą one brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, a więc niewątpliwie jest to dla uczniów spore wyzwanie, które wiąże się z dużym stresem. Egzamin jest obowiązkowy, ale nie zostały ustalone żadne progi punktowe, co oznacza, że nie można go nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty 2022 data:

  • 24 maja 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 25 maja 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 26 maja 2022 r. (czwartek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Egzaminacyjny maraton rozpoczął się dla ósmoklasistów we wtorek 24 maja od języka polskiego. Kolejnego dnia zmierzyli się z matematyką, a na zakończenie przystąpili do języka obcego nowożytnego. Chociaż zdecydowanie największą popularnością cieszy się angielski, to uczniowie mieli do wyboru także hiszpański, włoski, rosyjski, ukraiński, niemiecki i francuski – pod warunkiem, że uczyli się któregoś z nich w szkole. Dokładne rezultaty swoich wysiłków uczniowie klas ósmych poznają na początku lipca.

Sprawdź: Lektury obowiązkowe – egzamin ósmoklasisty 2022. Które utwory uczniowie muszą znać?

Egzamin ósmoklasisty 2022 – wyniki

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych wystartowała (w większości miejsc w Polsce) już w połowie maja, wnioski o przyjęcie można było składać przeważnie do 20 czerwca. Ostateczne wyniki testu ósmoklasisty 2022 zostaną jednak ogłoszone 1 lipca o godzinie 10.00, a specjalne zaświadczenie o szczegółach potwierdzające uzyskany rezultat zostaną przekazane uczniom 8 lipca. W związku z tym po otrzymaniu wyników będzie jeszcze kilka dni na dokonanie korekt w systemie rekrutacyjnym i zmianę wybranych szkół, do których absolwent szkoły podstawowej zamierza aplikować. Wyniki ósmoklasisty 2022 będzie jednym z decydujących kryteriów przyjęcia do szkoły średniej.

Zobacz: Ile trwa egzamin ósmoklasisty 2022?

Kiedy będą wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022 – drugi termin?

Uczniowie, którzy w wyniku zdarzeń losowych, np. choroby, wypadku czy innej nagłej sytuacji rodzinne nie mogli przystąpić do egzaminów w pierwszym terminie, mogli to zrobić jeszcze w połowie czerwca.

  • 13 czerwca 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 15 czerwca 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Jak informuje CKE, uczniowie piszący egzaminy w drugim terminie otrzymają jednak wyniki w ten sam dzień, co pozostali, czyli również 1 lipca.

Sprawdź: Jedynka na koniec roku 2022. Czy z jedną jedynką można przejść do następnej klasy?

Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Kiedy są wyniki egzaminów 2022 i gdzie się pojawią? Wyniki egzaminu 8-klasisty 2022 zostaną ogłoszone 1 lipca o godzinie 10.00. Będzie można je sprawdzić, wchodząc na stronę internetową wyniki.edu.pl. Jako login używany jest zazwyczaj PESEL ucznia, a hasło przekazuje szkoła. Warto jednak o szczegóły dopytać w sekretariacie. 8 lipca natomiast uczniowie otrzymają specjalne zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty 2022.

Rodzice pytają o wyniki testów 8-klasisty 2022

Kiedy są wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Wyniki testów ósmoklasisty 2022 zostaną ogłoszone 1 lipca.

Jak sprawdzić i kiedy będą wyniki z egzaminów ósmoklasisty 2022?

Aby sprawdzić wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2022, trzeba się zalogować na stronie internetowej odpowiedniego OKE 1 lipca, używając nr PESEL oraz hasła otrzymanego ze szkoły.

Egzamin ósmoklasisty 2022 wyniki kiedy?

Termin wyników egzaminu ósmoklasisty 2022 to 1 lipca, a 8 lipca uczniowie otrzymają specjalne zaświadczenia ze szczegółowymi rezultatami.

Gdzie będą wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Wyniki 8-klasisty 2022 zostaną udostępniona na indywidualnych kontach uczniów na stronie OKE. Trzeba będzie się zalogować – jako login najprawdopodobniej posłuży nr PESEL, a hasło uczeń otrzyma w szkole.

Kiedy wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022 dla uczniów w drugim terminie?

Uczniowie piszący w drugim terminie otrzymają wyniki z egzaminów ósmoklasisty 2022 w tym samym dniu, co pozostali, czyli 1 lipca.

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia, Język polski

Zasady ortograficzne

Język polski nie jest językiem łatwym do nauczenia nawet dla nas – osób posługujących się nim na co dzień, urodzonych w Polsce, uczących się w polskich szkołach. Ilość zasad ortograficznych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general