Sennik: Myszy. Co oznacza sen o myszach?

Myszy zazwyczaj są postrzegane jako szkodniki, więc sny z nich udziałem z reguły nie budzą pozytywnych odczuć. Jeszcze większy niepokój odczuwamy, jeśli w codziennym życiu ich widok budzi w nas przerażenie i odrazę.

 • Sen o myszach bywa ostrzeżeniem przed nieprzyjemnymi zdarzeniami lub wyraża obawy związane z różnymi aspektami naszego życia.
 • Jego interpretacja zależy od detali snu, ale także sytuacji, w której znajdujemy się w realnym życiu.
 • Najczęściej śnią nam się myszy w domu, co może stanowić ostrzeżenie przed nieprzychylnymi ludźmi z naszego otoczenia. Widziana we śnie mysz może też być objawem płodności i zapowiedzią rychłego zajścia w ciążę.
 • Uciekające we śnie myszy symbolizują sytuację, w której z powodu niesnasek w domu, jego mieszkańcy najchętniej uciekliby, by móc być z dala od nieporozumień.
 • W zależności od okoliczności martwe myszy oznaczają rozwiązanie problemów lub wręcz przeciwnie – zbliżające się problemy finansowe.

Ogólne znaczenie snu o myszy

Sen o myszy oznacza zbliżające się, nieprzyjemne dla nas zdarzenia. Gryzonie nie są w domach mile widziane, stąd więc wniosek, że ich obecność we śnie może stanowić swego rodzaju ostrzeżenie. Często ma także znaczenie erotyczne i może być odzwierciedleniem naszych obaw dotyczących tej sfery życia.

Mysz we śnie może również zwracać naszą uwagę na rzeczy tkwiące w podświadomości, nasze lęki, ograniczenia, uprzedzenia – wtedy można potraktować taki sen jako impuls do działania i do wyjścia poza dotychczasowe myślenie o sobie samym.

Sen, w którym pojawiają się myszy, może także zwracać uwagę na niebezpieczeństwo związane z realizacją założonych celów. Może tutaj chodzić o kwestie finansowe – jeśli zastanawiamy się nad większą inwestycją finansową, może lepiej odłożyć to na później?

Aby dokładnie zinterpretować sen o myszy, należy przyjrzeć się z bliska innym szczegółom, które dokładniej pomogą nam zrozumieć symbolikę tego snu.

Najczęstsze wariancje snu o myszach

Myszy w domu

Najczęściej sen o myszach w domu jest traktowany jako przestroga przed czyhającym niebezpieczeństwem i zawirowaniami. Mogą to być zagrożenia czyhające na nas ze strony innych ludzi – w tym kontekście myszy symbolizują niesympatyczne osoby burzące nasz porządek. Jednak nie warto nadmiernie zaprzątać sobie głowy, jeśli ten sen się powtarza. Równie dobrze nic szczególnego może się nie zdarzyć, a ci nieprzychylni ludzie będą nadal pozostawać w naszym otoczeniu. Myszy w domu są tutaj traktowane jako ostrzeżenie, które jednak nie musi powodować dezorganizacji życia.

Zawirowania związane z takim snem nie muszą wcale oznaczać czegoś złego. Mogą być zwiastunem pozytywnego zdarzenia, jakim są np. narodziny dziecka. Jeśli więc kobieta marzy o posiadaniu potomstwa, to można tutaj upatrywać symboliki tego snu. Myszy we śnie są symbolem płodności, więc to tłumaczenie ma swoje konkretne umocnienie.

Myszy biegające lub uciekające

Czekają nas zmartwienia. Jeśli we śnie myszy uciekają z domu to może oznaczać, że wśród jego mieszkańców jest jakiś konflikt i najchętniej uciekliby oni stamtąd, z dala od nieporozumień. Nastąpił chaos, który związku jest z wieloma z pozoru błahymi sprawami, które jednak połączone ze sobą stworzyły większe niesnaski.

Jeśli widzimy zwyczajnie biegające myszy to możemy taki sen potraktować jako przestrogę od losu, abyśmy przyjęli pozycję biernego obserwatora i z boku popatrzyli na jakąś ważną sprawę. To pomoże nam podjąć właściwą decyzję.

Myszy martwe (zdechłe)

Wbrew pozorom taki sen wcale nie ma złego wydźwięku. Mysz we śnie może oznaczać zagrożenie, problemy lub trudności z którymi się borykamy. W takim wypadku widok martwej myszy to zwiastun rozwiązania kłopotów, położenia im kresu! Z drugiej strony taki sen może nam uświadamiać, że należy stawić czoła problemom, bo coś (lub kogoś) zbyt długo ignorowaliśmy. Martwe myszy mogą także oznaczać zbliżające się problemy finansowe.

Co oznaczają inne wariancje snu o myszach?

 • Myszy gryzące – w Twoim otoczeniu są nieprzyjaciele; uważaj, bo niebezpieczeństwo czyha na Ciebie.
 • Myszy białe – zupełnie niepotrzebnie się zamartwiasz; masz złe założenia; inna interpretacja – czeka Cię udane małżeństwo!
 • Łapać myszy – postępujesz właściwie; jesteś na dobrej drodze do rozwiązania swoich problemów.
 • Myszy i kot – sukces jest blisko. Twoje otoczenie darzy Cię uznaniem i szacunkiem. Jeśli kot goni mysz – masz dość tych, którzy bez pytania wchodzą w Twoje życie – chcesz sam o sobie decydować.
 • Myszy czarne – zwolnij, masz zbyt dużo obowiązków, nie możesz się tak przemęczać. Nie ufasz niektórym osobom w Twoim otoczeniu. Jesteś wytrwały, masz silny charakter – to zostanie docenione.
 • Myszy w pościeli – czekają Cię spore zmiany w związku.
 • Małe myszy – uważaj na złodzieja! Pilnuj nie tylko swoich dóbr, ale też pilnie strzeż efektów swojej pracy. We śnie mężczyzny małe myszy oznaczają kobiece organy płciowe. A może ty samego siebie uważasz za osobę słabą, skromną, która nie ma siły przebicia? Zmień to!
 • Stado myszy – zagrożenie.

Czy sen o myszy to powód do niepokoju?

W zależności od szczegółów snu o myszach i od tego, co obecnie dzieje się w naszym życiu, znaczenie snu o myszach jest być bardzo różne. Może to wyłącznie wynik naszej podświadomości, która podpowiada nam takie a nie inne sytuacje? Jeśli jednak obserwujemy niepokojące symptomy przyjrzyjmy się naszemu otoczeniu. Sen o myszach nie niesie za sobą wielkiego niebezpieczeństwa, raczej jest to pewien bodziec do określonego działania. Jakiego? To już kwestia odniesienia do Twojego życia.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo