Znak zodiaku: Sierpień – Jaki znak zodiaku ma sierpień?

Sierpień to ósmy miesiąc w roku, który ma 31 dni i który na półkuli północnej jest miesiącem letnim. Jego nazwa związana jest z sierpem, używanym w trakcie żniw. W tym pięknym czasie przychodzą na świat osoby spod znaku Lwa lub Panny. Jeśli chodzi o sierpień, zodiak rozróżnia więc dwa znaki – jeden ognisty, porywczy, a drugi ziemski, spokojny. Jaki znak zodiaku ma sierpień? Czym charakteryzuje się każdy znak zodiaku z sierpnia? Jakie są daty panowania tych znaków?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Znakami zodiaku sierpnia są Lew i Panna.
  • Spod znaku Lwa są osoby, które urodziły się pomiędzy 22/23 lipca, a 22/23 sierpnia.
  • Panna natomiast to znak zodiaku osób urodzonych między 22/23 sierpnia a 22/23 września.

Sierpień – znak zodiaku

Gdy pragnie się kogoś bliżej poznać, warto zajrzeć w horoskop tej osoby. Horoskop zodiakalny przypisuje danym osobom konkretne cechy – wady, zalety, pewne zachowania, usposobienie – na podstawie daty urodzenia. Jeśli chodzi o sierpień, znak zodiaku który wówczas przychodzi na świat to zodiakalny Lew oraz zodiakalna Panna. Przez większą część miesiąca panuje Lew – końcówka sierpnia należy już jednak do znaku Panny. Znak zodiaku określa się na podstawie pozycji Słońca. O zodiakalnym Lwie mówimy, gdy Słońce znajduje się na odcinku ekliptyki pomiędzy 120° a 150° długości ekliptycznej. Z kolei zodiakalna Panna przychodzi na świat, gdy Słońce znajduje się na odcinku ekliptyki pomiędzy 150° a 180° długości ekliptycznej.

Sierpień – zodiak i jego opis

Jaki znak zodiaku ma sierpień? Osoby urodzone w tym miesiącu to przede wszystkim zodiakalne Lwy. Znak ten należy do żywiołu ognia, a zodiakalne Lwy to osoby dumne, ambitne, które lubią dowodzić i które uwielbiają, gdy się je chwali. Zawsze chciałyby być najlepsze. Ludzie urodzeni w tym znaku odznaczają się szczerością, prostolinijnością, pewnością siebie. Lew to wielki optymista, jednak posiada także apodyktyczne usposobienie. Jest uparty, próżny. To największy egoista w całym zodiaku! Jeśli chodzi o sierpień, jaki znak zodiaku następuje po Lwie? To zodiakalna Panna! Znak ten należy już do znaków ziemskich. Panny są inteligentne, przenikliwe, racjonalne. Jak każdy znak ziemski, podchodzą do życia bardzo materialistycznie. Uwielbiają porządek! Chciałyby żeby wszystko było perfekcyjne – dokładnie tak, jak to sobie zaplanowały. Przez otoczenie zodiakalne Panny mogą być postrzegane jako osoby nieco nudne. Nie przejmują się tym jednak. To dobrzy przyjaciele, którzy potrafią każdemu pomóc, jednak uważają się też za mądrzejszych od innych, co może być trudne do zniesienia na dłuższą metę.

Lew i Panna – daty

Gdy datą czyjegoś urodzenia jest sierpień, jaki to znak zodiaku? Jeśli ktoś przyszedł na świat w pierwszej połowie miesiąca, jest to zodiakalny Lew. Znak ten patronuje osobom, które przychodzą na świat w okresie 22/23 lipca – 22/23 sierpnia. Jeśli chodzi o znak zodiaku, sierpień przypisany jest również do Panny. Zodiakalne Panny przychodzą na świat między 22/23 sierpnia a 22/23 września. Skąd takie rozbieżności? Dokładne ramy czasowe uzależnione są od rocznika. Gdy więc miesiącem czyjegoś urodzenia jest sierpień, znak z zodiaku tej osoby to Lew lub Panna, ale moment przejścia Słońca z jednego znaku do drugiego w różnych latach jest różny. Można sprawdzić w konkretnych tabelkach jak to wygląda w danym roku. Warto pamiętać, że osoba urodzona na przełomie znaków będzie posiadała cechy tak jednego, jak i drugiego znaku, chociaż jeden z nich będzie dominował.

Znaki zodiaku sierpnia w pytaniach i odpowiedziach

Jaki znak zodiaku ma sierpień?

Jeśli datą czyjegoś urodzenia jest sierpień, to jaki znak zodiaku ma ta osoba? Może być zodiakalnym Lwem lub Panną. Lew jest piątym astrologicznym znakiem zodiaku – znakiem ognistym, pod którego patronatem rodzą się osoby dumne, pewne siebie, odważne. Z kolei Panny uwielbiają porządek, cenią sobie dokładność, są bardzo rozważne i ostrożne. Warto zatem znać dzień czyjegoś urodzenia, żeby wiedzieć czy ta osoba jest Lwem czy Panną. Jeśli chodzi o zodiak, sierpień dzieli się na dwie części. Lwy rodzą się do 22/23 sierpnia, a osoby urodzone w kolejnych dniach to już zodiakalne Panny.

23 sierpnia – jaki znak zodiaku?

Gdy datą czyjegoś urodzenia jest 23 sierpień, jaki znak zodiaku ma ta osoba? Okazuje się, że może być zodiakalnym Lwem lub zodiakalną Panną. Lew patronuje osobom urodzonym do dnia 22/23 sierpnia, kiedy to zaczyna się znak Panny. Wszystko zależy od konkretnego roku, ale można łatwo sprawdzić w specjalnych tabelkach w jaki dzień i o której godzinie Słońce przeszło z jednego znaku do drugiego w danym roku.

11 sierpnia – jaki znak zodiaku?

Gdy datą czyjegoś urodzenia jest 11 sierpień, jaki ma znak zodiaku taka osoba? Z pewnością jest zodiakalnym Lwem! Lew patronuje osobom, które urodziły się w okresie od 22/23 lipca do 22/23 sierpnia.

3 sierpnia – jaki to znak zodiaku?

Jaki znak zodiaku posiada osoba, która przyszła na świat 3 sierpnia? Na pewno jest zodiakalnym Lwem. Osoby z tego znaku rodzą się między 22/23 lipca a 22/23 sierpnia. Jeśli zatem chcemy poznać czyjś horoskop, a datą urodzin tej osoby jest sierpień, jaki znak ma ta osoba? Gdy urodziła się do 22/23 sierpnia jest Lwem. Później zaś rodzą się zodiakalne Panny.
Sprawdź pozostałe miesiące:

Dodaj komentarz

Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo