Sennik: Pociąg. Co oznacza sen o pociągu?

Spośród wielu motywów pojawiających się w naszych snach, pociąg jest jednym z najpopularniejszych. Może on być po prostu zapowiedzią dalekiej podróży, nadciągających zmian w naszym życiu bądź dążenia do czegoś nieuchwytnego. Sennik interpretuje sny o pociągu w zależności od tego w jakim kontekście się on pojawia i z jakiej perspektywy my go widzimy.

 • pociąg we śnie pojawia się stosunkowo często, co można tłumaczyć faktem, że również na jawie zdarza nam się go dość często widywać lub podróżować nim;
 • interpretacja snu od pociągu zależy nie tylko od tego, co widzimy we śnie, ale również od okoliczności, w naszym realnym życiu
 • sennik pozwala zinterpretować sny o pociągu wtedy, gdy zapamiętamy jak najwięcej szczegułów snu.

Dlaczego pociąg śni się tak często?

Pociąg od razu kojarzy się nam z podróżą. To właściwe skojarzenie, ale nie jedyne. Innymi możliwymi konotacjami są nieuchwytność, pęd, stres związany z możliwym spóźnieniem czy opóźnieniem. Każdy z nas ma wiele takich myślowych powiązań i wiele życiowych doświadczeń związanych z pociągami, dlatego właśnie pojawiają się one w snach tak często. Nasze skojarzenia z nimi związane mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne i warto podczas interpretowania snu wziąć to pod uwagę. Dobrze też jest się zastanowić, w jakim momencie życia aktualnie się znajdujemy, nad czym pracujemy i jakie towarzyszą temu emocje. Motyw pociągu i podróży nim z jednej stacji do drugiej może być również metaforą całego naszego życia. Właściwa interpretacja takiego snu może nam pomóc w wielu życiowych sytuacjach.

Znaczenie snu o pociągu

Jeśli przyśnił ci się pociąg, przypomnij sobie jak najdokładniej cały sen. Co może oznaczać?

 • Gdy we śnie biegniesz za pociągiem, oznacza to tęsknotę bądź oddalenie emocjonalne z kimś dla ciebie naprawdę ważnym. Może to też oznaczać pogoń za nieuchwytnym celem. Możliwe, że w życiu dajesz z siebie wszystko i wydaje ci się, że inni osiągają lepsze efekty od ciebie. Warto się zastanowić, czy w pogoni za pociągiem nie umyka ci szansa na odmianę losu na lepsze.
 • Motyw spóźnienia się na pociąg jest również często spotykany. Sennik mówi, iż oznacza on zmarnowaną szansę, która może się już nie powtórzyć. Powinniśmy się zastanowić czy w życiu nie podchodzimy zbyt zachowawczo do podejmowanych decyzji, gdyż pewne okazje dwa razy się nie przytrafiają.

Gdy przyśni nam się pociąg osobowy, dużo zależy od kontekstu snu oraz od emocji jakie nam w śnie towarzyszyły. Sen z pociągiem osobowym może oznaczać:

 • jeśli nim jedziesz – masz skłonności do wydawania pieniędzy na mało potrzebne rzeczy;
 • jeśli pociąg jedzie z dużą prędkością – oznacza to spore zmiany w twoim życiu w najbliższej przyszłości;
 • jeśli jedziesz nim w złym kierunku – oznacza, że powinieneś przemyśleć wybór swojej drogi życiowej;
 • jeśli widzisz pociąg stojący na stacji – najbliższy czas będzie dla ciebie pomyślny;
 • jeśli wagony są puste – czekają cię niepowodzenia i straty;
 • jeśli poruszasz się wewnątrz wagonu – oznacza to potknięcie w życiu;
 • jeśli pociąg hamuje – uważaj na czyhające na ciebie niebezpieczeństwa.

To najpopularniejsze sytuacje, w których w śnie pojawia się pociąg. Istnieją jeszcze rzadziej spotykane senne scenariusze z pociągiem w roli głównej.

Gdy widzisz pociąg pełen ludzi, może to oznaczać nowe znajomości, które będą dla ciebie bardzo korzystne, nawet jeśli z początku nie będzie się na to zapowiadało. Gdy podróżujesz ze znanymi ci osobami w miłej, serdecznej atmosferze znaczy, że odpowiednio wybrałeś swoją drogę życiową. Pociąg pospieszny będzie oznaczał wyzwania, na które nie jesteśmy do końca przygotowani, a ich realizacja może nas kosztować dużo wytrwałości i samozaparcia. Wysiadanie z pociągu z kolei oznacza bezpiecznie ukończoną podróż, czyli pomyślne sfinalizowanie twoich planów.

Niektórym z nas może się przyśnić pociąg stojący na torach, według sennika czeka cię wtedy niezadowolenie z powodu opóźnienia realizacji twoich planów. Pociąg towarowy oznacza powodzenie i sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Jeśli czekasz z realizacją jakiegoś przedsięwzięcia, teraz jest na nie odpowiednia pora. Wypadek pociągu oznacza ostrzeżenie – nasze ważne przedsięwzięcie może się nie powieść, bądź wdamy się w bliższą relację z niebezpieczną dla nas osobą.

Czytanie i interpretacja snów

Jak widać, pociąg to bardzo popularny motyw występujący w snach i w zależności od sytuacji może oznaczać wiele różnych rzeczy. Warto dokładnie zapamiętać swój sen, bo każdy drobny szczegół może oznaczać coś ważnego. Dobrym pomysłem jest zapisanie snu zaraz po przebudzeniu, kiedy nasza pamięć o nim jest wciąż świeża. Właściwa interpretacja snu wymaga od nas głębokiej i starannej analizy, gdyż symbolika zakodowana w snach nie zawsze jest prosta do odgadnięcia. Sennik z pewnością nam w tym pomoże, ale do właściwego zrozumienia snu musimy też użyć własnej wiedzy o nas samych. Dobrze odczytany sen jest w stanie udzielić nam cennych wskazówek dotyczących naszego życia.

Lepszy sen?

Niezależnie od tego co nam się śni najważniejszy dla naszego zdrowa jest sen. Jeśli masz problemy z zaśnięciem spróbuj naturalnych suplementów diety na sen ze sklepu internetowego eNaturalnie.pl.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo