Sennik: poród. Jakie jest znaczenie snów o porodzie?

Sen o porodzie, ale również o dziecku czy o ciąży zdarza się bardzo częste i spotyka wiele osób, nie tylko przyszłych rodziców czy też par starających się o dziecko. Ciąża, poród oraz nowo narodzone dziecko są symbolami powodzenia, szczęścia, a także nadchodzących zmian. W związku z tą symboliką należy odczytywać sny o porodzie jako zapowiedź nadejścia nowych, korzystnych możliwości. Sennik mówi też, że poród we śnie nie zawsze jest dobrym znakiem. Dlaczego? Sprawdź znaczenie snów o porodzie w zależności od tego kto śni, co widzi we śnie i w jakich dokładnie okolicznościach pojawiają się fantazje senne.

Sennik: poród. Jakie jest znaczenie snów o porodzie?
depositphotos.com

Sennik: poród

Sen, w którym widziana jest ciąża lub jej zakończenie, czyli sam poród, często pojawia się u kobiet, które rzeczywiście są w ciąży. Takie sny są odzwierciedleniem silnych emocji, jakie towarzyszą stanowi błogosławionemu, a także odczuwanych obaw związanych z podjęciem nowej życiowej roli. Dziecko, które rozwija się w łonie matki jest głównym tematem myśli i rozmów przyszłych rodziców przygotowujących się na przyjście maleństwa na świat, nic więc dziwnego, że nawet we śnie pojawia się motyw ciąży, porodu i dziecka. Poród pojawiający się we śnie może odzwierciedlać obawy kobiety przed tym, czy podoła jako matka i czy będzie w stanie pogodzić wszystkie swoje nowe obowiązki.

depositphotos.com

Sny o porodzie wynikające z lęku mogą przyjmować naprawdę przedziwne formy. Kobiety często śnią o tym, że rodzą dzieci, ale również zwierzęta czy nawet przedmioty. Co więcej, o porodzie mogą śnić nawet mężczyźni, których partnerki są w ciąży.

Sny o tematyce porodu i ciąży często pojawiają się również u osób, które starają się o dziecko. W tym przypadku, podobnie jak w sytuacji osób, które już są w ciąży i oczekują pojawienia się dziecka na świecie, takie fantazje są wyrazem obaw, ale również silnego pragnienia posiadania dziecka. We wszystkich takich przypadkach snu o porodzie nie należy traktować jako wróżby i doszukiwać się w nich ukrytego sensu. Takie marzenia senne są jedynie odzwierciedleniem emocji odczuwanych na jawie.

Sprawdź:  Sennik: Śmierć - Co oznacza sen o śmierci?

Widzieć we śnie poród

Jeżeli poród śni się osobie, która nie spodziewa się dziecka i się o nie nie stara, należy odczytywać nie w sposób dosłowny, a symboliczny. Z reguły zobaczenie we śnie porodu można odczytywać jako dobry znak. Takie fantazje zwykle oznaczają rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Poród i narodziny ujrzane we śnie mogą oznaczać odmianę, a także narodziny jakiejś idei, rewolucyjnego pomysłu, który może na zawsze odmienić życie.

Sen o porodzie można interpretować również jako wewnętrzną zmianę, nabranie nowej energii życiowej, odświeżenie sposobu myślenia i spojrzenia na świat. Gdy we śnie ogląda się poród, wewnętrzna transformacja będzie miała jak najbardziej pozytywne skutki i przyniesie dobre efekty.

Sennik:

Jeśli śniąc widzi się czyjś poród, należy spodziewać się nagłego przypływu sporej ilości pieniędzy i ogólnej poprawy sytuacji materialnej. Niektóre senniki interpretują sny o porodzie jako zapowiedź jakiegoś ważnego, doniosłego wydarzenia, które przyniesie istotne zmiany w życiu osoby śniącej. Tym wydarzeniem może być zmiana pracy, ślub czy awans, ale również pojawienie się jakiejś przełomowej koncepcji, pomysłu na swoje życie.

Widziany we śnie własny szczęśliwy poród może oznaczać również uwolnienie się od zmartwień i trosk. Taka interpretacja związana jest z tym, że ciąża jest dla organizmu kobiety dużym wyzwaniem i wysiłkiem, natomiast poród uwalnia ciało od obciążenia i przynosi ulgę. Własny bolesny poród lub jego nieszczęśliwe zakończenie może oznaczać nadchodzące kłopoty, natomiast ciężki poród, podczas którego jest się osamotnionym zwiastuje problemy w małżeństwie.

Znaczenie snów o porodzie

Aby prawidłowo zinterpretować sen o porodzie ważne jest to, żeby wiedzieć dokładnie w jaki sposób przebiega poród widziany we śnie. Jeżeli poród jest szybki i szczęśliwy, zwiastuje radość, szczęście i powodzenie. Jeśli natomiast poród zakończył się nieszczęśliwie, sen taki zwiastuje nadejście trudnych czasów, ból i smutek.

Sprawdź:  Sennik: Myszy. Co oznacza sen o myszach?

Może się zdarzyć również sen, w którym widziany jest długi i bolesny poród, który kończy się jednak szczęśliwie i na świat przychodzi zdrowe, piękne dziecko. Bolesny poród ze szczęśliwym zakończeniem widziany we śnie oznacza, że wyznaczony sobie cel zostanie osiągnięty, jednak droga do niego pełna będzie przeciwności losu. Taki sen powinien być motywacją do działania i wytrwałości pomimo wszelkich niepowodzeń. Należy pamiętać, że dzięki ciężkiej pracy w końcu osiągnie się szczęście i dobrobyt.

Śniąc o porodzie należy zwrócić uwagę na dziecko, które przyszło na świat. Zdrowe, ładne dziecko zwiastuje szczęście, szczególnie w życiu osobistym i uczuciowym, a także liczne sukcesy na polu zawodowym. Jeśli miewasz sny, w których rodzi się zdrowe dziecko, spodziewaj się, że Twój trud zostanie doceniony – być może dostaniesz podwyżkę lub awans, a na pewno ktoś, na czyjej opinii Ci zależy, zauważy, że się starasz i dajesz z siebie wszystko. Szczególnie dobrym znakiem są narodziny zdrowego chłopca. Sny, w których rodzi się dziewczynka według niektórych senników mogą oznaczać kłopoty i bolesne doświadczenia.

Bolesny poród lub urodzenie we śnie chorego albo martwego dziecka zwiastuje trudne czasy, chorobę albo nawet stratę kogoś bliskiego. Sen o narodzinach martwego dziecka należy traktować jako przestrogę przed zbyt pochopnym podejmowaniem pewnych działań. Być może pomysły, które chcesz wcielić w życie nie są do końca trafione i należałoby ponownie przemyśleć pewne kwestie przed podjęciem jakichkolwiek działań. Nie stój uparcie przy swoich przekonaniach i wysłuchaj sugestii innych osób, ponieważ możesz się mylić.

Jeżeli widzisz we śnie poród, podczas którego na świat przychodzi płaczące dziecko, być może skrywasz w sobie żal i ból. Możliwe, że masz silne poczucie niesprawiedliwości, do którego nie chcesz się przyznać i od dłuższego czasu taisz je w sobie. Łzy dziecka oznaczają, że potrzebujesz uwolnić swoje emocje i oczyścić się ze wszystkich złych myśli, przez które nie możesz w pełni cieszyć się życiem.

Sprawdź:  Sennik: konie. Jak interpretować sen o koniach?

Sprawdź sennik!

Dodaj komentarz

Wiersze
Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego": słowa, tekst oryginalny i nuty.
Ile zwrotek ma hymn Polski? Kto napisał tekst i skąd wziąć nuty? Kiedy powstał hymn Polski? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o Mazurku Dąbrowskiego i zasadach jego odtwarzania oraz wykonywania! Kiedy i
Czytaj dalej
Co jeść podczas karmienia piersią? Co jeść w ciąży? Dieta w ciąży
Topinambur w ciąży i podczas karmienia piersią
Topinambur to dziwnie wyglądające warzywo, które przypomina mocno zdeformowanego ziemniaka. Ma wiele cennych wartości odżywczych, a o jego właściwościach mówi się w kategoriach leczniczych. Polecany jest z pewnością każdemu, ale
Czytaj dalej
Sennik
Sennik CIĄŻA: Znaczenie snu o ciąży
Co znaczy sen, w którym śniąca kobieta jest w ciąży albo gdy widzimy kogoś bliskiego w odmiennym stanie? Czy taki sen o ciąży rzeczywiście zapowiada pojawienie się w rodzinie? A
Czytaj dalej
Sennik
Sennik: szczur. Jak interpretować sen o szczurze?
Szczury pojawiają się w wielu koszmarach sennych. Takie sny są odbierane zazwyczaj jako zły znak, zapowiedź nieszczęść i smutku. A co tak naprawdę oznaczają sny o szczurze? Czy należy się
Czytaj dalej
Sennik
Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie
Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem
Czytaj dalej
Sennik
Sennik: poronienie. Co znaczy poronienie widziane we śnie?
Sny o poronieniu to jedne z bardziej nieprzyjemnych koszmarów, jakie mogą się nam przytrafić. Takie sny zdarzają się nie tylko kobietom, które spodziewają się dzieci, ale również osobom, które nie
Czytaj dalej