Sennik: poród. Co oznacza sen o porodzie? Jego wymowa nie jest oczywista

Sen o porodzie dotyczy nie tylko przyszłych rodziców czy też par starających się o dziecko. Ciąża, poród oraz nowo narodzone dziecko mogą być zwiastunem pozytywnych zmian i nadchodzących możliwości, ale to nie jedyna interpretacja. Sennik mówi również, że poród we śnie nie zawsze jest dobrym znakiem. Dlaczego? Sprawdź znaczenie snu o porodzie w zależności od tego kto śni, co widzi we śnie i w jakich dokładnie okolicznościach pojawiają się fantazje senne.

Sennik: poród

Sen, w którym widziana jest ciąża lub jej zakończenie, czyli sam poród, często pojawia się u kobiet, które rzeczywiście są w ciąży. Takie sny są odzwierciedleniem silnych emocji, jakie towarzyszą stanowi błogosławionemu, a także odczuwanych obaw związanych z podjęciem nowej życiowej roli. Dziecko, które rozwija się w łonie matki jest głównym tematem myśli i rozmów przyszłych rodziców przygotowujących się na przyjście maleństwa na świat, nic więc dziwnego, że nawet we śnie pojawia się motyw ciąży, porodu i dziecka. Poród pojawiający się we śnie może odzwierciedlać obawy kobiety przed tym, czy podoła jako matka i czy będzie w stanie pogodzić wszystkie swoje nowe obowiązki.

Sny o porodzie wynikające z lęku mogą przyjmować naprawdę przedziwne formy. Kobiety często śnią o tym, że rodzą dzieci, ale również zwierzęta czy nawet przedmioty. Co więcej, o porodzie mogą śnić nawet mężczyźni, których partnerki są w ciąży.

Sny o tematyce porodu i ciąży często pojawiają się również u osób, które starają się o dziecko. W tym przypadku, podobnie jak w sytuacji osób, które już są w ciąży i oczekują pojawienia się dziecka na świecie, takie fantazje są wyrazem obaw, ale również silnego pragnienia posiadania dziecka. We wszystkich takich przypadkach snu o porodzie nie należy traktować jako wróżby i doszukiwać się w nich ukrytego sensu. Takie marzenia senne są jedynie odzwierciedleniem emocji odczuwanych na jawie.

Zobacz: Sennik Robaki. Co oznacza sen o robakach? Interpretacja może zaskoczyć

Sennik: rodzenie dziecka

Jeżeli poród śni się osobie, która nie spodziewa się dziecka i się o nie nie stara, należy odczytywać nie w sposób dosłowny, a symboliczny. Z reguły zobaczenie we śnie porodu można odczytywać jako dobry znak. Takie fantazje zwykle oznaczają rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Poród i narodziny ujrzane we śnie mogą oznaczać odmianę, a także narodziny jakiejś idei, rewolucyjnego pomysłu, który może na zawsze odmienić życie.

Sen o rodzeniu dziecka można interpretować również jako wewnętrzną zmianę, nabranie nowej energii życiowej, odświeżenie sposobu myślenia i spojrzenia na świat. Gdy we śnie ogląda się poród, wewnętrzna transformacja będzie miała jak najbardziej pozytywne skutki i przyniesie dobre efekty.

Sprawdź: Stopnie pokrewieństwa, czyli kto jest kim w rodzinie. Niektóre określenia mogą Cię zaskoczyć

Sennik informuje również, że jeśli śniąc widzi się czyjś poród, należy spodziewać się nagłego przypływu sporej ilości pieniędzy i ogólnej poprawy sytuacji materialnej. Niektóre senniki interpretują sny o porodzie jako zapowiedź jakiegoś ważnego, doniosłego wydarzenia, które przyniesie istotne zmiany w życiu osoby śniącej. Tym wydarzeniem może być zmiana pracy, ślub czy awans, ale również pojawienie się jakiejś przełomowej koncepcji, pomysłu na swoje życie.

Widziany we śnie własny szczęśliwy poród może oznaczać również uwolnienie się od zmartwień i trosk. Taka interpretacja związana jest z tym, że ciąża jest dla organizmu kobiety dużym wyzwaniem i wysiłkiem, natomiast poród uwalnia ciało od obciążenia i przynosi ulgę. Własny bolesny poród lub jego nieszczęśliwe zakończenie może oznaczać nadchodzące kłopoty, natomiast ciężki poród, podczas którego jest się osamotnionym zwiastuje problemy w małżeństwie.

Zobacz: Karta Dużej Rodziny – zniżki 2022. Sprawdź, gdzie możesz zaoszczędzić!

Poród – sennik. Jak go interpretować?

Aby prawidłowo zinterpretować sen o porodzie ważne jest to, żeby wiedzieć dokładnie w jaki sposób przebiega poród widziany we śnie. Jeżeli poród jest szybki i szczęśliwy, zwiastuje radość, szczęście i powodzenie. Jeśli natomiast poród zakończył się nieszczęśliwie, sen taki zwiastuje nadejście trudnych czasów, ból i smutek.

Może się zdarzyć również sen, w którym widziany jest długi i bolesny poród, który kończy się jednak szczęśliwie i na świat przychodzi zdrowe, piękne dziecko. Bolesny poród ze szczęśliwym zakończeniem widziany we śnie oznacza, że wyznaczony sobie cel zostanie osiągnięty, jednak droga do niego pełna będzie przeciwności losu. Taki sen powinien być motywacją do działania i wytrwałości pomimo wszelkich niepowodzeń. Należy pamiętać, że dzięki ciężkiej pracy w końcu osiągnie się szczęście i dobrobyt.

Sprawdź: Sennik CIĄŻA: Znaczenie snu o ciąży

Śniąc o porodzie należy zwrócić uwagę na dziecko, które przyszło na świat. Zdrowe, ładne dziecko zwiastuje szczęście, szczególnie w życiu osobistym i uczuciowym, a także liczne sukcesy na polu zawodowym. Jeśli miewasz sny, w których rodzi się zdrowe dziecko, spodziewaj się, że Twój trud zostanie doceniony – być może dostaniesz podwyżkę lub awans, a na pewno ktoś, na czyjej opinii Ci zależy, zauważy, że się starasz i dajesz z siebie wszystko. Szczególnie dobrym znakiem są narodziny zdrowego chłopca. Sny, w których rodzi się dziewczynka według niektórych senników mogą oznaczać kłopoty i bolesne doświadczenia.

Bolesny poród lub urodzenie we śnie chorego albo martwego dziecka zwiastuje – jak mówi sennik – trudne czasy, chorobę albo nawet stratę kogoś bliskiego. Sen o narodzinach martwego dziecka należy traktować jako przestrogę przed zbyt pochopnym podejmowaniem pewnych działań. Być może pomysły, które chcesz wcielić w życie nie są do końca trafione i należałoby ponownie przemyśleć pewne kwestie przed podjęciem jakichkolwiek działań. Nie stój uparcie przy swoich przekonaniach i wysłuchaj sugestii innych osób, ponieważ możesz się mylić.

Jeżeli widzisz we śnie poród, podczas którego na świat przychodzi płaczące dziecko, być może skrywasz w sobie żal i ból. Możliwe, że masz silne poczucie niesprawiedliwości, do którego nie chcesz się przyznać i od dłuższego czasu taisz je w sobie. Łzy dziecka oznaczają, że potrzebujesz uwolnić swoje emocje i oczyścić się ze wszystkich złych myśli, przez które nie możesz w pełni cieszyć się życiem.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik – pająk

Większość z nas boi się pająków i za wszelką cenę unika kontaktu z nimi. Pająki kojarzą się negatywnie, budzą odrazę i lęk i to właśnie te uczucia towarzyszą najczęściej snom,...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik DZIECKO: Znaczenie snu o dziecku

Sny, w których widywane jest dziecko lub dzieci przytrafiają się praktycznie wszystkim, nie tylko osobom, które mają własne potomstwo. Sny o dzieciach zwykle zwiastują szczęście, jednak mogą być również ostrzeżeniem...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik: poznaj znaczenie swoich snów!

Sny fascynują ludzi od wieków, a sennik wyjaśnia znaczenie najpopularniejszych snów. Pojawiające się we śnie dziecko, poród, ciąża czy zęby mają przypisane sobie znaczenia. Jeśli któryś z symboli pojawiających się...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – włosy

Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy. Sennik: włosy Sennik mówi, iż...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general