Sennik ŚLUB: Znaczenie snu o ślubie

Wbrew pozorom o ślubie nie śnią jedynie osoby, które w rzeczywistości planują zawarcie związku małżeńskiego i wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Ślub oraz sprawy związane z nim są częstym motywem snów, które zdarzają się również osobom, które nie planują małżeństwa, a nawet nie są w związku. Co oznaczają sny, w których widziany jest ślub? Co mówi o nich sennik?

Sen o ślubie

Sen o ślubie może zdarzyć się oczywiście osobom, które w rzeczywistości planują małżeństwo. Takie fantazje senne są odzwierciedleniem silnych emocji związanych z przygotowaniami do ślubu. Na pewno stresujecie się i pilnujecie wszystkiego osobiście, aby dzień ślubu wyglądał tak, jak to sobie wymarzyliście. To normalne, że temat ślubu jest obecny nawet w snach. Sennik wskazuje, że w takiej sytuacji ślub pojawiający się we śnie jest wyrazem lęku i obaw związanych z rozpoczęciem nowego etapu w życiu.

Całkiem inaczej należy odczytywać sen o ślubie u osób, które nie planują w najbliższym czasie zmieniać stanu cywilnego. W przypadku osób samotnych, snów o wyjściu za mąż lub ożenku nie należy brać dosłownie jako zapowiedź rychłego ślubu. Ślub we śnie interpretuje się w różny sposób w zależności od tego, kto śni, jaka jest dokładna treść snu oraz w jakich okolicznościach sen ten się pojawia.

Widzieć we śnie ślub

Znaczenie snów o ślubie zależy od tego, w jakim kontekście jest widziany ślub, czy śni się o ślubie własnym czy czyimś, a także jak przebiega ceremonia. Zobaczenie we śnie ślubu swojego brata lub siostry w rzeczywistości nie oznacza rychłego zamążpójścia. Taki sen oznacza polepszenie rodzinnych więzi, zacieśnienie stosunków, a czasami poprawę relacji między najbliższymi członkami rodziny, którzy byli skłóceni. Jeśli w Twojej rodzinie nie układa się dobrze, możesz się spodziewać odnowienia pewnych kontaktów.

Zobaczenie we śnie czyjegoś wesela, na którym jest się gościem zwiastuje poprawę losu. Szczęście będzie Ci sprzyjać, więc nie zmarnuj okazji do spełnienia swoich marzeń, nawet jeśli ich ziszczenie wydaje Ci się całkiem nierealne. Jeśli śnisz o weselu obcej osoby, której nigdy nie widziałeś w realnym życiu, zwiastuje to problemy rodzinne. Być może czeka Was sprzeczka o jakąś nieważną kwestię, jednak bardzo szybko się pogodzicie i w rodzinie ponownie zapanuje spokój. Sen o weselnym orszaku prowadzonym przez Młodą Parę w przypadku osób samotnych zwiastuje spotkanie osoby, z którą będzie chciało się nawiązać głębszą znajomość. Być może ten ktoś będzie miłością Twojego życia, więc otwórz się na nowe znajomości.

Sennik: sen o ślubie

Jeśli zawarcie związku małżeńskiego masz już za sobą i śni Ci się ślub z obecnym partnerem, przygotuj się na kryzys w Waszym związku. Taki sen należy traktować jako znak, że niewystarczająco dba się o wspólną relację. Przemyśl, czy nie warto poświęcić partnerowi więcej uwagi, częściej go doceniać i okazywać swoje uczucia. Sen, w którym widzisz swojego partnera, którzy bierze ślub z inną osobą, oznacza to, że jesteś zazdrosna i nie do końca ufasz drugiej osobie.

Podobne znaczenie mają sny, w których gubi się obrączki. Dla osób w stałym związku taki sen może być zapowiedzią kłopotów w małżeńskim życiu, natomiast osoby, które dopiero planują zawarcie związku małżeńskiego mogą się spodziewać, że Państwa Młodych jeszcze przed ślubem czekają drobne nieporozumienia. Gdy we śnie widzi się, że rodzina Panny lub Pana Młodego jest niezadowolona ze ślubu, w rzeczywistym życiu rodzina również może być niezadowolona z zaistniałej sytuacji i nie akceptuje tego związku.

Znaczenie snów o ślubie

Oprócz snów o ceremonii ślubu, często zdarzają się sny o tematyce związanej ze ślubem. Jednym z motywów, jakie pojawiają się we śnie jest suknia ślubna, którą można traktować jako symbol miłości, oddania i wierności. W związku z tym, ujrzenie sukni ślubnej we śnie zwiastuje szczęście w miłości. Osoby, które są w związku i śnią o ślubie oraz sukni ślubnej mogą spodziewać się spokoju, radości i szczęścia związanego z przebywaniem z drugą osobą. W Waszym związku nie zabraknie miłości, wsparcia oraz wzajemnego zrozumienia. Z kolei osoby samotne, które marzą o tym, żeby spotkać swoją drugą połówkę i związać się z kimś na stałe, zobaczenie we śnie sukni ślubnej mogą odczytywać jako dobry znak świadczący o tym, że na ich drodze wkrótce pojawi się ktoś, z kim być może będą chciały spędzić resztę życia.

Inne znaczenie mają sny, w których widziana jest dziurawa albo brudna suknia ślubna. Taki sen zwiastuje kłopoty, zwłaszcza na polu zawodowym. W najbliższym czasie możesz być narażony na krytykę, dlatego nie dawaj innym pretekstu do wątpienia w Twoje umiejętności i pracowitość. Sen o żółtej sukni ślubnej może z kolei przestrzegać o fałszywych osobach w Twoim otoczeniu, które życzą Ci źle, mimo, że wydają się być lojalne. Nie ufaj zbytnio nowo poznanym ludziom i nie ujawniaj przed nimi zbyt wiele, bo możesz się na nich zawieść. Czarna suknia ślubna widziana we śnie oznacza nadchodzący smutek, chorobę, a być może nawet żałobę.

W wielu sytuacjach sen o sukni ślubnej jest również zwiastunem nadchodzących obowiązków i zadań, jakie będą Cię wkrótce czekały. Szczególnie, jeżeli we śnie szyjesz suknię ślubną możesz spodziewać się natłoku pracy. Jeśli postawisz na dobrą organizację i nie będziesz tracić czasu, podołasz wszystkim zadaniom, a dodatkowo znajdziesz nawet chwilę na odpoczynek. Sny, w których sprzedaje się lub oddaje suknię ślubną zwiastują koniec jakiegoś ważnego etapu w życiu.

Czasami we śnie pojawia się wesele. Wydawać by się mogło, że widzieć we śnie własne udane wesele musi oznaczać powodzenie i szczęście w życiu uczuciowym, jednak taki sen nie zawsze należy interpretować tak dosłownie. Sny, w których oglądamy wesele często są zapowiedzią nadchodzących zmian, które niekoniecznie muszą dotyczyć sfery uczuciowej. Często sny o zabawie na weselu, czy to własnym czy kogoś bliskiego lub znajomego, są odzwierciedleniem pragnienia oderwania się od codziennych problemów i rzucenia się w wir dobrej zabawy. W niektórych przypadkach sen o weselu rzeczywiście oznacza, że osoba śniąca wkrótce zmieni swój stan cywilny.

Sennik:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo