To zadanie z egzaminu przejdzie do historii! Ślimak na deskorolce stał się bohaterem memów wśród ósmoklasistów

Emocje po egzaminach ósmoklasisty już powoli opadają, przyszedł więc czas na pierwsze podsumowania. Zdający przeważnie oceniają ogólny poziom zadań jako w miarę łatwy i przystępny. Okazuje się jednak, że w arkuszu z języka polskiego pojawiło się jedno polecenie, które sprawiło pewien kłopot. Wszystkich zdających zaskoczył… ślimak na deskorolce. CKE chciała wpleść na egzamin odrobinę humoru i udało się, obrazek już stał się memem.

O co chodzi ze ślimakiem na deskorolce?

Najbardziej stresujący i wymagający okres dla wszystkich ósmoklasistów już za nami. Zakończyły się egzaminy, a zatem przyszedł czas podsumowań, komentarzy i liczenia punktów. 23 maja uczniowie przystąpili do testu z języka polskiego i mimo że wiedzieli mniej więcej, co znajdą w arkuszu, to i tak pisanie z pewnością powodowało mnóstwo stresu.

Wbrew pozorom to jednak nie wypracowanie sprawiło zdającym najwięcej trudności. Wyjątkowo zaskakujące okazało się zadanie ze ślimakiem na deskorolce. Obrazek tak zaskoczył młodzież, że niektórzy mieli wręcz problem ze zrozumieniem treści polecenia.

Na jednej ze stron arkusza uczniowie trafili na poniższy obrazek. Treść zadania brzmiała zaś następująco: Czy treść poniższego rysunku jest zgodna z wymową tekstu “Odblokuj swój talent?” W uzasadnieniu sformułuj argument odnoszący się zarówno do tekstu Jolanty Marii Berent, jak i do rysunku.

ślimak na deskorolce

Po przeanalizowaniu tekstu na pytanie należało odpowiedzieć twierdząco, uzasadniając, że w artykule jest mowa o odkrywaniu swoich pasji i poszerzaniu horyzontów.

Niestety nie wszyscy zestresowani całym egzaminem ósmoklasiści potrafili sobie poradzić z tym zadaniem. Tym bardziej, że sam obrazek ma bardziej charakter żartobliwy, nie do końca pasujący do powagi egzaminu. Nic więc dziwnego, że zdający poczuli się nieco zbici z tropu.

Zobacz: Wpadka CKE na egzaminie ósmoklasisty! “Za coś takiego uczniowie dostaliby zero punktów”

Ślimak na deskorolce. Obrazek z egzaminu stał się memem

Gdy emocje już opadły, ósmoklasiści zaczęli śmiać się, a nawet nieco kpić, z pomysłowości CKE. Bez wątpienia ślimak na deskorolce stanie się symbolem egzaminów w 2023 roku, a uczniowie jeszcze długo będą go wspominać. Już kilka dni po zakończeniu testów to sympatyczne zwierzątko stało się bohaterem wielu TikToków oraz memów.

@nkunku.fifa

Co tam robil Adam Malysz i Slimak na deskorolce?! ♬ dźwięk oryginalny – Nkunku skills

Sprawdź też:

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general