Komunia jak wesele. Suknie, wianki, welony to dopiero początek! Teraz hitem są majtki komunijne

Słysząc o przygotowaniach komunijnych, mamy przed oczami już nie tylko naukę modlitw, ćwiczenie religijnych pieśni czy rachunek sumienia przed spowiedzią. Równie ważne stało się również organizowanie przyjęcia, kupno prezentów czy kompletowanie stroju. Uroczystości I Komunii niejednokrotnie bardziej przypominają rewię mody czy małe wesele niż ceremonię religijną. Ostatnio w sklepach z odzieżą na takie okazje znaleźć można nawet majtki komunijne! Czy to rzeczywiście konieczny zakup czy przesada i efekt wszechobecnego konsumpcjonizmu?

Majtki komunijne. Nowy modowy trend na uroczystości

Komunijne trendy z roku na rok zaskakują coraz bardziej. W zeszłym roku ku oburzeniu wielu osób wierzących hitem komunijnych przyjęć stała się piniata z Jezusem, ale i tegoroczne imprezy nie pozostawały w tyle. Tym razem w centrum uwagi znalazły się majtki komunijne, czyli dodatkowy element garderoby, nad którym wcześniej nikt raczej specjalnie się nie zastanawiał. Okazuje się jednak, że specjalny rodzaj bielizny cieszy się sporą popularnością, na czym chętnie korzystają producenci dziecięcych strojów.

Moda komunijna przez lata opierała się przede wszystkim na śnieżno białych albach lub prostych sukienkach dla dziewczynek. Z czasem trendy znacznie się jednak rozwinęły, a producenci, widzą że jest podaż, zaczęli prześcigać się w tworzeniu nowych komunijnych elementów garderoby. Okazuje się, że wianki, białe rękawiczki, buty na obcasie, narzutki czy nawet welony to tylko początek długiej listy dodatków. Teraz można zakupić nawet specjalne majtki na komunię.

Majtki komunijne w ofertach sklepów to zazwyczaj po prostu biała, bawełniana, zupełnie prosta bielizna, czyli taka, która idealnie nada się pod albę czy sukienkę. Hasło “komunijna” jest jednak bardzo chwytliwe i dlatego producenci chętnie z niego korzystają. Nie znaczy to oczywiście, że nie da się znaleźć specjalnych majtek, np. z tematycznym nadrukiem.

Zobacz: Podliczyła chrzestnej koszty komunii dziecka. “12 tys. Uzbierałaś już tyle? Oczywiście jesteś zaproszona”

Komunie jak wesela. “Dzieci przychodzą jak na pokaz mody”

Wydaje się, że z każdym rokiem uroczystości komunijne coraz mniej mają wspólnego z przeżyciem religijnym. Cała otoczka związana z prezentami, wyborem stroju, organizacją przyjęcia zdaje się dominować nad ceremonią, która odbywa się w kościele i która powinna być przecież w centrum uwagi wszystkich, zwłaszcza dzieci oraz ich rodziców.

Kompletowanie odpowiedniego stroju niekiedy jest jednym z najważniejszych i najbardziej czasochłonnych elementów przygotowań. Oprócz alby lub sukienki, trzeba zakupić także wianek, podkoszulki, sweterki, eleganckie buty, wianki, białe rękawiczki, rajstopy itd. Czasami okazuje się więc, że w połączeniu z elegancką fryzurą (a nawet makijażem – sic!) 9-letnia dziewczynka wygląda jakby wybierała się na własny ślub, a nie na komunię.

Sprawdź też:

Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo