SUV rodzinny – po czym poznać model dopasowany do rodzinnych potrzeb?

Nie ulega wątpliwości, że SUV-y są na rynku wyjątkowo popularne. Samochody z tym typem nadwozia zdobyły rzeszę wiernych klientów, którzy nie wyobrażają sobie powrotu do sedana, czy hatchbacka. Efektem tego jest powstanie wielu odmian SUV-ów – wyjątkowo luksusowe modele premium, SUV-y coupé, kompaktowe SUV-y czy nawet crossovery. Jednak nie każdy z nich wpisuje się w rodzinne potrzeby równie skutecznie. Jakie cechy mogą przełożyć się na większe korzyści podczas rodzinnych podróży?

Jakie są cechy rodzinnego SUV-a?

SUV rodzinny musi być w stanie pokonywać duże przebiegi w odmiennych warunkach. Powinien pozwolić zarówno na komfortowe poruszanie się po mieście podczas codziennej jazdy, jak i wygodne pokonywanie dalekich tras w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Dobrze byłoby również, aby SUV rodzinny pozwolił na aktywny wypoczynek, pozwalając dojechać na piknik w lesie czy nad jeziorem. No i powinien oczywiście być w stanie przewieźć zakupy dla całej rodziny. Wszechstronność rodzinnego SUV-a musi być ogromna, dlatego warto bliżej przyjrzeć się, co może zaoferować taki samochód.

Podstawą rodzinnego SUV-a jest na pewno obszerne wnętrze, które można w zależności od potrzeb dostosować do przewiezienia dużej ilości bagaży, sprzętów domowych lub sportowych, bądź do transportu możliwie dużej liczby pasażerów np. podczas uroczystości rodzinnych czy odwożenia dzieci oraz ich przyjaciół na trening. Szukając rodzinnego SUV-a, który zapewni miejsce dla wszystkich, nie można pominąć modeli marki Land Rover. W ofercie producenta znajdują się SUV-y w konfiguracjach 5-, 6-, 7-, a nawet 8-osobowych.

Szczególnym dopasowaniem do potrzeb rodziny może pochwalić się Land Rover DISCOVERY SPORT, który dzięki olbrzymiej wszechstronności jest w stanie pogodzić pozornie sprzeczne ze sobą cechy. Samochód oferuje ogrom przestrzeni w bagażniku – 1 179 l w konfiguracji 5-miejscowej. Po złożeniu tylnej kanapy w całości przestrzeń wzrasta aż do 1 794 l. Kanapę można również podzielić i uzyskać konfigurację 3- lub 4-miejscową z dodatkową przestrzenią. Auto jest dostępne także w wersji 5+2, a dzięki możliwości przesuwania tylnej kanapy i regulacji pochylenia jej oparcia DISCOVERY SPORT może zapewnić naprawdę wygodną podróż w 7 osób. Atutem tego modelu są również mocowania IsoFix, które pozwalają na szybki i bezpieczny montaż fotelików dla dzieci.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji tak przestronne wnętrze łączy się w tym modelu z wygodą manewrowania w mieście. Średnica zawracania między krawężnikami wynosi w Land Roverze DISCOVERY SPORT 11,8 m. Aby zawrócić między ścianami potrzeba 12,14 m. Te wyniki są niewiele większe od rezultatów osiąganych w kompaktowych samochodach miejskich. Parkowanie i zawracanie ułatwia dodatkowo kamera 3D, która zapewnia możliwość podglądu pozycji samochodu względem przeszkód z perspektywy „lotu ptaka”.

W rodzinnym SUV-ie ważny jest również odpowiedni napęd

Wyjątkowo istotną kwestią podczas wyboru rodzinnego SUV-a jest odpowiedni silnik. Dlatego wybór jednostek powinien być możliwie szeroki. Jeżeli samochód ma szczególnie często pokonywać dalekie trasy, warto rozważyć silnik Diesla. DISCOVERY SPORT pozwala wybrać pomiędzy silnikami wysokoprężnymi o mocy 163 i 204 KM. Obydwie jednostki wykorzystują technologię MHEV, dzięki czemu łączą odpowiednie parametry z rozsądnym spalaniem.

Do intensywnego użytkowania w mieście najlepiej wybrać napęd PHEV, który pozwoli poruszać się na krótkich dystansach wyłącznie na napędzie elektrycznym. W przypadku modelu DISCOVERY SPORT wersja PHEV umożliwia pokonanie nawet do 60 kilometrów w trybie elektrycznym. Land Rover przygotował również wersję dla kierowców, którzy lubią od czasu do czasu pozwolić sobie na bardziej sportowe prowadzenie – najmocniejsza odmiana rodzinnego SUV-a DISCOVERY SPORT rozwija aż 290 KM.

Land Rover DISCOVERY SPORT – bo rodzinny wyjazd ma dawać przyjemność

Rodzinny SUV powinien być dobrym miejscem do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Dzięki dostępności wielu dodatków Land Rover DISCOVERY SPORT może spełnić to zadanie. Uchwyty na narty oraz kajaki pozwalają bez problemu zabrać ze sobą sprzęt sportowy, a stopnie boczne ułatwiają ich montaż na dachu, który nawet w wersji z szybą panoramiczną dysponuje nośnością wynoszącą 75 kg.

Dzięki zaawansowanemu napędowi na cztery koła i systemom wspierającym jazdę na drogach nieutwardzonych Land Rover Discovery Sport zapewnia ponadprzeciętne parametry terenowe. Dzięki temu rodzinny wyjazd nie musi kończyć się tam, gdzie asfalt. W rezultacie wycieczka nad jezioro nie wiąże się z koniecznością noszenia bagaży i sprzętu sportowego – samochód jest w stanie bez problemu przejechać przez piaszczyste czy porośnięte trawą tereny aż do samego zbiornika wodnego.

Podczas wycieczek rodzinnych z Land Roverem Discovery Sport z pewnością sprawdzą się również takie dodatki jak lodówka podróżna, czy uchwyty na tablety zapewniające wygodną rozrywkę podczas długiej trasy.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo