Szybka dostawa kurierem – jak ważne dla rodziców są terminowe i szybkie dostawy?

Rodzice to jedna z największych grup konsumenckich. Opiekunowie niemowląt, kilkulatków czy nastolatków coraz chętniej zamawiają akcesoria, czy zabawki dla swoich pociech przez Internet. Oprócz wysokiej jakości produktów bardzo ważnym elementem dla nich jest szybka i terminowa dostawa kurierska. Dlaczego to takie ważne i jak w optymalizacji tego przedsięwzięcia może pomóc sieć punktów Szybkiej Paczki GLS? O tym w artykule.

Bycie rodzicem to ogromna satysfakcja, ale też duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli pozostaje się aktywnym zawodowo, co w dzisiejszych czasach jest właściwie normą. Dlatego rodzice dzieci w każdym wieku, by ułatwić sobie to zadanie, często dokonują zakupu najpotrzebniejszych akcesoriów przez Internet. Stanowią więc pożądaną grupę docelową dla wielu e-sklepów. By sprostać ich oczekiwaniom, z pewnością trzeba postawić na doskonałą obsługę zamówień, w tym szybkie dostarczanie przesyłek.

Dlaczego szybkie dostawy kurierskie są tak ważne dla rodziców?

Jednym z podstawowych powodów, dla których szybka i terminowa dostawa zakupów dla dzieci z e-sklepu jest tak ważna dla rodziców, to duże zapotrzebowanie na tego typu akcesoria. Pieluchy, mleko w proszku, kosmetyki dla niemowląt, wyprawki szkolne – to najczęściej kupowane produkty, które szybko się zużywają. Zwłaszcza w przypadku niemowląt, potrzeby maluchów są wysokie i wymagają stałego i szybkiego zaspokajania. To sprawia, że rodzice muszą być zawsze zaopatrzeni w potrzebne do opieki nad dzieckiem akcesoria. W tym przypadku opóźnienie dostawy z e-sklepu może skutecznie zepsuć plan dnia całej rodziny koniecznością wyjazdu na zakupy po niezbędny produkt.

Trzeba też pamiętać, że godzenie pracy zawodowej, opieki nad domem i wychowywanie dziecka, to zadania wymagające doskonałej organizacji i planowania czasu. Terminowe przesyłki kurierskie z najpotrzebniejszymi akcesoriami dla dziecka pozwalają utrzymać precyzyjny harmonogram dnia. Rodzice często planują z wyprzedzeniem swoje zakupy i liczą na to, że zamówione rzeczy dotrą do nich w obiecywanym terminie. Jego niedotrzymanie może skutkować rezygnacją z usług danego sklepu internetowego i udanie się do konkurencji.

Zamówienia online są też świetnym rozwiązaniem dla rodziców małych dzieci, z którymi trzeba dużo czasu spędzać w domu. W trakcie poobiedniej drzemki malucha rodzic może wygodnie wybrać najpotrzebniejsze produkty w e-sklepie. Takie rozwiązanie jest również bezpieczne, gdyż opiekun nie musi wychodzić z dzieckiem do sklepu. Zdając sobie sprawę z faktu, że zamawianie online stanowi atrakcyjną i bezpieczną alternatywę dla rodziców, warto zadbać o sprawne dostarczenie przesyłek do klienta.

Rodzice kupują przez Internet także produkty, które ciężko znaleźć w stacjonarnych sklepach. Wiele potrzebuje bowiem specjalistycznych akcesoriów, czy to ze względów zdrowotnych, czy edukacyjnych – wówczas e-sklepy stanowią doskonały sposób, by móc pozyskać tego typu przedmioty w szybkim tempie.

Jak widać, rodzice często wybierają zakupy online, by zamówić dla swojego dziecka to, czego potrzebuje – od produktów spożywczych, przez zabawki, po artykuły edukacyjne, ubrania i inne gadżety. Ważne jest, by przesyłki te docierały do odbiorców jak najszybciej. By móc im to zapewnić, właściciele e-sklepów internetowych powinni zadbać o współpracę ze sprawdzonym przewoźnikiem, który dostarczy paczki do rodziców dzieci w każdym wieku na czas.

Szybkie dostawy dla rodziców z GLS

Firma kurierska, która z pewnością jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom, to GLS. Oferuje ona szeroki zakres usług kurierskich i dostarcza paczki nawet już na drugi dzień roboczy w przypadku przesyłek krajowych. Rozbudowana sieć logistyczna i starannie przemyślane trasy dostaw sprawiają, że kurierzy GLS docierają do swoich odbiorców szybko i bezpiecznie.

Dużym atutem marki GLS jest bogata sieć punktów Szybkiej Paczki, których na terenie kraju jest już ponad 5000. Stanowią one także znakomite rozwiązanie dla rodziców czekających na przesyłki. Opiekując się małym dzieckiem, może się bowiem zdarzyć, że rodzic nie będzie mógł być w domu, gdy kurier przyjedzie z przesyłką np. ze względu na nagłą wizytę u lekarza czy wyjście na spacer. W takiej sytuacji przesyłka kurierska może być zostawiona w najbliższym punkcie Szybkiej Paczki, który z pewnością znajduje się blisko domu odbiorcy. Punkty te zlokalizowane są często w osiedlowych sklepikach i innych lokalach usługowych otwartych nawet do wieczora, a czasem także w weekendy. Dzięki temu każdy zapracowany rodzic może odebrać swoją przesyłkę w wybranym dla siebie momencie.

Warto też wspomnieć, że usługi kurierskie GLS realizowane są na najwyższym poziomie. Dzięki wykwalifikowanej załodze przesyłki dostarczane są nie tylko szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie. Każdy rodzic zamawiający zakupy z e-sklepu może śledzić swoją przesyłkę na stronie GLS. Dzięki temu można łatwo przewidzieć, kiedy paczka dotrze na miejsce.

Podsumowując, jeśli specjalizujesz się w sprzedaży artykułów dla rodziców, zadbaj o współpracę z renomowaną firmą kurierską, która zapewni Twoim klientom szybkie i bezpieczne dostawy. Rodzice, jak żadna inna grupa docelowa, docenią szybkość i terminowość dostaw. Gdy im to zapewnisz, z pewnością chętnie wrócą do Ciebie po kolejne zakupy.

Porady Kulinarne, Rodzice

Co można jeść po terminie ważności?

Co można jeść po terminie ważności? To pytanie, które zapewne zadaje sobie każdy z nas, kiedy zdecyduje się zrobić porządki w lodówce i spiżarni. Spoglądając na nadruki i grawery umieszczone...

Czytaj dalej →
Rodzice

Czym wyczyścić żelazko?

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, czym wyczyścić żelazko, którego zabrudzenia uniemożliwiają korzystanie z niego. Podpowiemy dzisiaj kilka niezawodnych metod, jednakże pamiętaj, że zanim się do tego zabierzesz żelazko powinno...

Czytaj dalej →
Zdrowie rodziców, Rodzice

Liście manuka: właściwości i stosowanie

Liście manuka to hit, który od kilku lat robi rewolucję w branży kosmetycznej. Najwięksi producenci wiodących marek kosmetycznych uwzględniają je w składach swoich produktów, poświęcając całe serie tej roślinie pochodzącej...

Czytaj dalej →
Ciąża, Rodzice

Orgazm sutkowy

Orgazm sutkowy nie jest wcale tak zwaną “urban legend”. Wiele osób zastanawia się czy w ogóle jest możliwe osiągnięcie tego rodzaju rozkoszy. Kobiety potwierdzają, że to realne, ale jednocześnie również...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo