“Wakacje z wojskiem”. MON proponuje 6 tys. zł za miesiąc w mundurze

Wojsko Polskie wychodzi z oryginalną propozycją urlopową dla młodych ludzi. MON zachęca, aby kilka wakacyjnych tygodni spędzić na ochotniczym szkoleniu wojskowym. Zaplanowano trzy turnusy, które odbywać się będą w trakcie letnich miesięcy w różnych miejscach w Polsce. Za 27 dni szkolenia każdy ochotnik otrzyma 6 tys. zł. Chętnych ponoć nie brakuje. Jak się zgłosić i spędzić “wakacje z wojskiem”?

“Wakacje z wojskiem”. MON płaci 6 tys.

Projekt “Wakacje z wojskiem” jest skierowany do osób w przedziale wiekowym 18-35 lat, a szczególnie do tegorocznych maturzystów oraz studentów, którzy chcieliby produktywnie spędzić część wakacji, a przy okazji nieco sobie dorobić, odbywając szkolenie wojskowe. W ramach programu ochotnicy mają zapewnione utrzymanie, wyżywienie, a dodatkowo otrzymują także uposażenie w kwocie 6 tys. zł. Jest to zatem naprawdę atrakcyjna oferta dla tych, którzy poszukują pracy sezonowej.

Jak informuje MON, celem projektu jest zwiększenie potencjału rezerw wojskowych oraz promowanie służby wojskowej wśród młodych osób, które stoją przed wyborem ścieżki kariery lub chciałyby zmienić zawód. Po zakończeniu szkolenia każdy z chętnych będzie mógł kontynuować współpracę z wojskiem – jako żołnierz aktywnej rezerwy lub terytorials w WOT, ale będzie mógł także z łatwością rozpocząć kursy przygotowujące do zawodowej służby wojskowej.

Szkolenia odbędą się w okresie wakacyjnym w trzech turach. Jeden turnus będą trwać 27 dni i zaplanowano je w terminach:

  • 10.06. – 6.07.
  • 15.07. – 10.08.
  • 19.08. – 14.09.

Każdy z ochotników może wybrać odpowiadającą mu lokalizację, ponieważ szkolenia będą organizowane w aż 70 różnych miejscach w całym kraju. W ramach kursu kandydaci będą mogli poznać techniki służby jako żołnierz wojsk lądowych – piechoty, marynarz, żołnierz desantu, czołgista, rakietowiec itd.

Zobacz: 1200 zł na wakacje dla dzieci w 2024. Dofinansowanie tylko dla wybranych roczników. Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić?

Zapisy trwają. Jak się zgłosić?

Jak informuje oficjalna strona rządowa, zapisy trwają i można zarejestrować się do programu w każdej chwili. Aby to zrobić, wystarczy wybrać którąś z poniższych opcji:

Zainteresowanie projektem jest podobno sporę, zwłaszcza wśród młodzieży. Mnóstwo chętnych do sprawdzenia swych umiejętności w wojsku można znaleźć również wśród dziewcząt.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo