Bon turystyczny 2024. Czy 500 zł świadczenia wakacyjnego wróci w tym roku? Jest konkretny komentarz ministra

Bon turystyczny cieszył się dużą popularnością wśród Polaków. Nie tylko zapewnił branży turystycznej wsparcie po trudnym okresie pandemii, ale także umożliwił wielu rodzinom wakacyjne wyjazdy. Nic zatem dziwnego, że rodzice z chęcią przyjęliby podobną formę dofinansowania również w tym roku. Czy bon turystyczny dla dzieci wróci w 2024?

Czy będzie bon turystyczny w 2024?

Pierwsze miesiące roku to czas, kiedy większość z nas planuje lub nawet ma już zaplanowane wakacyjne wyjazdy. Z tego względu wielu rodziców zastanawia się, czy jest szansa na reaktywację bonu turystycznego, z którego można było skorzystać w ubiegłych latach.

O możliwość wprowadzenia nowego świadczenia wakacyjnego zapytano niedawno ministra sportu Sławomira Nitrasa. Podczas rozmowy z dziennikarzami Polsat News polityk stwierdził, że niestety na ten moment rząd nie ma takich planów. Podkreślił, że poprzedni bon turystyczny stanowił ogromne obciążenie dla budżetu, ale spełnił swoją funkcję – wsparł nie tylko rodziny z dziećmi, ale także branżę turystyczną. Zdaniem ministra dzisiaj takie wsparcie nie jest już potrzebne.

Nie ma dzisiaj powodów, turystyka się odbiła, hotele są pełne, branża ma coraz lepsze wyniki. Myśmy wydali na to grube miliardy złotych, to był po prostu element potrzebny w sytuacji pandemii.Minister sportu Sławomir Nitras, wypowiedź dla Polsat News

Zobacz: Zasiłek rodzinny – waloryzacja 2024. O ile świadczenie może wzrosnąć? Zbliża się ustawowy termin

Bon wakacyjny 2024. Świadczenie cieszyło się dużą popularnością

Bon turystyczny wprowadzono w 2020 roku, aby ożywić branżę turystyczną, mocno dotkniętą przez ograniczenia covidowe. Dofinansowanie w wysokości 500 zł można było przeznaczyć na opłacenie noclegu na terenie Polski lub pokrycie kosztów kolonii czy obozu dla dzieci.

Ostateczny termin wykorzystania bonu upłynął z końcem marca 2023 roku. Jak wynika z danych ZUS, ze świadczenia skorzystały niemal 4 miliony rodzin (z uprawnionych 4,5 miliona).

Sprawdź też:

Prawo, Finanse

Opieka na żonę po porodzie

Opieka na żonę po porodzie możliwa jest w ramach specjalnego zwolnienia lekarskiego. Chociaż przepis ten obowiązuje w Polsce już od dość dawna, nadal nie wiedzą o nim często ani sami...

Czytaj dalej →
Prawo, Finanse, Newsy

Czym są alimenty natychmiastowe?

Alimenty natychmiastowe ułatwią uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dziecko tym rodzicom, którzy czekają na zasądzenie właściwych alimentów. Alimenty natychmiastowe będą przyznawane bez orzeczenia sądu w przeciągu zaledwie kilkunastu dni od momentu...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo