Koniec semestru 2021. Kiedy jest wystawianie ocen na 1 semestr 2021? Część uczniów musi się śpieszyć

Przełom roku i Święta Bożego Narodzenia to pierwsze dłuższe wolne od szkoły. Uczniowie mogą w tym czasie odpocząć po trudach ostatnich miesięcy, ale to także moment, aby pomyśleć o zbliżającym się końcu semestru i ocenach na półrocze. Powinni o tym pamiętać zwłaszcza ci uczniowie, którzy chcieliby by jeszcze poprawić jakiś przedmiot. Tym bardziej, że jak się okazuje, nie wszyscy mają tyle samo czasu, a nauczanie zdalne od 20 grudnia może dodatkowo skomplikować sytuację. Kiedy koniec pierwszego semestru 2021? Do kiedy wystawianie ocen 2021?

Kiedy koniec semestru 2021?

Przerwa świąteczna jest dla uczniów pierwszym dłuższym okresem wolnym od szkoły. Wreszcie nadchodzi bardzo wyczekiwany czas na odpoczynek i odstawienie na moment codziennych obowiązków. Ostatnie miesiące były dla uczniów naprawdę wyczerpującym maratonem. Wielu z nich spędzało na nauce nawet kilkanaście godzin dziennie, ponieważ konieczne było nadrabianie zaległości z okresu edukacji zdalnej.

Okres świąteczny to jednak nie tylko zwiastun odpoczynku, ale także przypomnienie, że niedługo koniec 1 semestru. Zakończenie półrocza wiąże się naturalnie z wystawieniem ocen za dotychczasową pracę. Na poprawę stopni nie zostało już jednak wiele czasu. Jak się okazuje, nie we wszystkich szkołach semestr kończy się w tym samym terminie. Wszystko zależy od decyzji dyrekcji oraz daty ferii zimowych w danym województwie. Niektórzy uczniowie będą musieli się pośpieszyć. Tym bardziej, że nauczanie zdalne od 20 grudnia pokrzyżowało nieco plany i może utrudnić procedurę poprawy ocen.

Na pytanie: kiedy koniec pierwszego semestru 2021, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma jednej oficjalnej daty dla wszystkich szkół w Polsce. Wszystko zależy od terminu ferii i dyrektora placówki. W praktyce oznacza to, że uczniowie z województw, które rozpoczynają przerwę zimową 17 stycznia 2022, prawdopodobnie zakończą I semestr właśnie wtedy. Natomiast te szkoły, które na przerwę udają się w ostatniej turze, być może rozpoczną już drugie półrocze przed początkiem wypoczynku. Warto więc zapoznać się z indywidualnymi zasadami w naszej szkole – często informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej.

Sprawdź: Nauczanie zdalne grudzień 2021: Co ze szkołami po 9 stycznia? Czy uczniowie powrócą do zajęć stacjonarnych?

Do kiedy wystawianie ocen 2021 1 semestr?

Wystawienie ocen na 1 semestr 2021, podobnie jak zakończenie półrocza, nie dla wszystkich szkół przypada w tym samym terminie. Wszystko zależy od konkretnej placówki – to rada pedagogiczna i dyrekcja ustalają datę, biorąc pod uwagę m.in. ferie zimowe w danym roku. W większości przypadków jednak ostateczne wystawienie ocen końcowych odbywa się w ostatnim tygodniu pierwszego semestru. Zazwyczaj oceny proponowane powinny zostać podane przez nauczyciela około dwóch, półtora tygodnia wcześniej, ale w niektórych szkołach ma to miejsce jeszcze przed przerwą świąteczną.

Oceny proponowane 2021 1 semestr

W tym roku po raz kolejny pandemia pokrzyżowała plany nauczycieli związane z wystawianiem ocen. Część z nich, po pojawieniu się informacji o nauczaniu zdalnym od 20 grudnia, musiała się spieszyć ze sprawdzianami, zaliczeniami czy poprawami, ponieważ w wielu szkołach (szczególnie w województwach, które rozpoczynają ferie jako pierwsze), semestr kończy się w połowie lub pod koniec stycznia. Oznacza to, że jeśli uczniowie wrócą do szkół po 9 stycznia, niemal od razu będzie trzeba wystawić oceny końcowe. Przedtem dzieci musiały jednak uzyskać informację o tym, jakie są ich oceny proponowane, aby zdążyć jeszcze ewentualnie coś poprawić. Dlatego w niektórych szkołach propozycje ocen powinny być już znane.

Zobacz: Protest nauczycieli przeciwko “lex Czarnek”. “Nie zgadzamy się na ograniczenia wolności”. Czym grozi nowa ustawa?

Rodzice pytają o wystawienie ocen na 1 semestr 2021

Kiedy koniec semestru 2021?

Nie ma jednej konkretnej daty zakończenia I półrocza dla wszystkich szkół. Najczęściej uzależniony jest od terminu ferii. Niektórzy kończą go jeszcze przed rozpoczęciem przerwy, w innych szkołach zakończenie semestru pokrywa się z zakończeniem ferii. Warto zapytać o szczegóły wychowawcę.

Kiedy jest wystawianie ocen na 1 semestr 2021?

Wystawianie ostatecznych ocen odbywa się zazwyczaj w ostatnim tygodniu pierwszego semestru. Nie ma jednak jednej konkretnej daty. Najcześciej termin uzależniony jest ferii zimowych, większość szkół kończy semestr przed rozpoczęciem przerwy i wtedy wystawiane są oceny.

Co jeśli ma się 1 na semestr 2021?

Jedynka na półrocze 2021 musi być bezwzględnie poprawiona, aby uzyskać promocję do następnej klasy. Sposób poprawy zazwyczaj w takiej sytuacji określa regulamin szkoły lub nauczyciel danego przedmiotu, który sam wyznacza uczniowi zadania.

Zobacz też: Szczepienia dzieci 5-11 lat przeciw Covid! MZ podało termin! Kiedy rozpocznie się akcja szczepień?
Zobacz też: Rząd idzie na wojnę z niezaszczepionymi? Zapowiada kolejne obostrzenia dla tej grupy. Co z uczniami?

Dodaj komentarz

Niemowlę, Zakupy

Jak oswoić dziecko z lekarzem?

Stało się. Rotawirus, który nas na dobrą sprawę nękał od Sylwestra ostatecznie zatrzymał Zuzię w szpitalu. Pierwsze oznaki odwodnienia, osłabienie i zbyt przewlekła biegunka (najczęściej trwa maksymalnie trzy tygodnie), to...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general