Życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Większości osób niezwykle trudno przychodzi składanie życzeń komuś, kto w ostatnim czasie stracił kogoś bliskiego. Nie umiemy składać życzeń osobom w żałobie, nie wiemy jak dobierać słowa, żeby kogoś jeszcze bardziej nie zranić. Postanowiliśmy spróbować pomóc. Zebraliśmy przykładowe życzenia noworoczne dla osób w żałobie, które można zacytować dosłownie lub potraktować jako punkt wyjścia do przygotowania własnych życzeń.

Życzenia noworoczne 2021 dla osoby w żałobie

Rok 2020 był wyjątkowo nieprzewidywalny. Sam Covid, a także spowodowany nim paraliż służby zdrowia sprawił, że w tym roku zmarło znacznie więcej osób niż w latach ubiegłych. Jakie życzenia na 2021 rok złożyć pogrążonym w żałobie rodzinom zmarłych w tym roku? Z pewnością najważniejsze będą życzenia nadziei, spokoju, siły wewnętrznej i zdrowia. Do życzeń warto także dodać zapewnienie o wsparciu, którego takiej osobie czy całej rodzinie możemy udzielić, nie tylko w nadchodzącym 2021 roku.

Niech nigdy w naszych sercach nie ginie pamięć o bliskich. Pamiętajmy jednak też o sobie.

Życzę Ci/Wam spokoju oraz siły wewnętrznej, a także wiary w powrót nadziei i harmonii, łaskawości losu, zdrowia, życzliwości ludzkiej, wsparcia przyjaciół w trudnych chwilach.

Życzę Ci, żebyś w tym trudnym czasie potrafił(a) dostrzec miłość najbliższych. Pamiętaj proszę o mojej gotowości do pomocy.

Życzenia noworoczne dla wdowy

Kobiecie, która traci męża możemy w życzeniach noworocznych także przekazać gotowość do wsparcia. To właśnie wsparcie najbliższych w tych niepewnych czasach będzie najważniejsze.

(Imię wdowy) życzę Ci spokojnego 2021 roku. Dużo ciepła, wewnętrznej siły oraz wytrwałości. Pociechy z dzieci (jeśli ma), dobrych ludzi wokół i jak najmniej trosk.
przesyłająca Ci ciepłe myśli …

Życzenia noworoczne dla kogoś, kto stracił kogoś bliskiego

Osobie o której wiemy, że straciła kogoś bliskiego i jest pogrążona w żałobie nie wypada życzyć zarówno wesołych/radosnych świąt, jak i szczęśliwego nowego roku. Takie życzenia wywołują najczęściej żal i rozpacz. Wypada jednak zdecydowanie życzyć spokoju, ciepła, wyrozumiałości.

Życzenia noworoczne po stracie bliskiej osoby

Życzenia noworoczne dla osób w żałobie powinny nieść nadzieję na lepsze jutro.

Życzę Ci, by w nadchodzącym roku spokój wlał w Twoje stroskane serce odrobinę słońca i nadziei, a także wiary w nadejście lepszego jutra. Niech nowy rok pełen nadziei sprawi, że łzy przestaną znaczyć mokre ścieżki na Twojej twarzy i niech zagości na niej szczery uśmiech wywołany życzliwością ludzką oraz spokojem wewnętrznym.

Życzę Ci przede wszystkim ukojenia. I tego, by Twoi bliscy i przyjaciele, również …(ci, którzy odeszli), zawsze byli przy Tobie. Życzę Ci także nowych dróg w życiu. Pamiętaj, że kiedy Bóg zamyka jakieś drzwi, otwiera dwoje nowych.

Sprawdź także: Cytaty i wiersze o śmierci bliskiej osoby

Krótkie życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Można odejść na zawsze
by stale być blisko.
Niech … w nowym roku będzie stale przy Tobie i Cię wspiera.

Zdrowia i wytrwałości w Nowym Roku

Pamiętajcie też, że nawet jeśli ktoś pocieszając i składając życzenia noworoczne popełnia jakąś niezręczność w stosunku do osoby w żałobie, to najczęściej i tak wywołuje wdzięczność dla osoby, która nie bała się okazać przyjaźń i złożyła życzenia. Nawet jeśli powiedziała w nich głośno o tym, o czym większość ludzi nie umie/nie chce/boi się mówić.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo