Życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Większości osób niezwykle trudno przychodzi składanie życzeń komuś, kto w ostatnim czasie stracił kogoś bliskiego. Nie umiemy składać życzeń osobom w żałobie, nie wiemy jak dobierać słowa, żeby kogoś jeszcze bardziej nie zranić. Postanowiliśmy spróbować pomóc. Zebraliśmy przykładowe życzenia noworoczne dla osób w żałobie, które można zacytować dosłownie lub potraktować jako punkt wyjścia do przygotowania własnych życzeń.

Życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Życzenia noworoczne 2021 dla osoby w żałobie

Rok 2020 był wyjątkowo nieprzewidywalny. Sam Covid, a także spowodowany nim paraliż służby zdrowia sprawił, że w tym roku zmarło znacznie więcej osób niż w latach ubiegłych. Jakie życzenia na 2021 rok złożyć pogrążonym w żałobie rodzinom zmarłych w tym roku? Z pewnością najważniejsze będą życzenia nadziei, spokoju, siły wewnętrznej i zdrowia. Do życzeń warto także dodać zapewnienie o wsparciu, którego takiej osobie czy całej rodzinie możemy udzielić, nie tylko w nadchodzącym 2021 roku.

Niech nigdy w naszych sercach nie ginie pamięć o bliskich. Pamiętajmy jednak też o sobie.
Życzę Ci/Wam spokoju oraz siły wewnętrznej, a także wiary w powrót nadziei i harmonii, łaskawości losu, zdrowia, życzliwości ludzkiej, wsparcia przyjaciół w trudnych chwilach.
Życzę Ci, żebyś w tym trudnym czasie potrafił(a) dostrzec miłość najbliższych. Pamiętaj proszę o mojej gotowości do pomocy.

Życzenia noworoczne dla wdowy

Kobiecie, która traci męża możemy w życzeniach noworocznych także przekazać gotowość do wsparcia. To właśnie wsparcie najbliższych w tych niepewnych czasach będzie najważniejsze.

(Imię wdowy) życzę Ci spokojnego 2021 roku. Dużo ciepła, wewnętrznej siły oraz wytrwałości. Pociechy z dzieci (jeśli ma), dobrych ludzi wokół i jak najmniej trosk.
przesyłająca Ci ciepłe myśli …

Życzenia noworoczne dla kogoś, kto stracił kogoś bliskiego

Osobie o której wiemy, że straciła kogoś bliskiego i jest pogrążona w żałobie nie wypada życzyć zarówno wesołych/radosnych świąt, jak i szczęśliwego nowego roku. Takie życzenia wywołują najczęściej żal i rozpacz. Wypada jednak zdecydowanie życzyć spokoju, ciepła, wyrozumiałości.

Sprawdź:  Życzenia ślubne: śmieszne, piękne i oryginalne [24 POMYSŁY!]

Życzenia noworoczne po stracie bliskiej osoby

Życzenia noworoczne dla osób w żałobie powinny nieść nadzieję na lepsze jutro.

Życzę Ci, by w nadchodzącym roku spokój wlał w Twoje stroskane serce odrobinę słońca i nadziei, a także wiary w nadejście lepszego jutra. Niech nowy rok pełen nadziei sprawi, że łzy przestaną znaczyć mokre ścieżki na Twojej twarzy i niech zagości na niej szczery uśmiech wywołany życzliwością ludzką oraz spokojem wewnętrznym.

Życzę Ci przede wszystkim ukojenia. I tego, by Twoi bliscy i przyjaciele, również …(ci, którzy odeszli), zawsze byli przy Tobie. Życzę Ci także nowych dróg w życiu. Pamiętaj, że kiedy Bóg zamyka jakieś drzwi, otwiera dwoje nowych.

Sprawdź także: Cytaty i wiersze o śmierci bliskiej osoby

Krótkie życzenia noworoczne dla osoby w żałobie

Można odejść na zawsze
by stale być blisko.
Niech … w nowym roku będzie stale przy Tobie i Cię wspiera.
Zdrowia i wytrwałości w Nowym Roku

Pamiętajcie też, że nawet jeśli ktoś pocieszając i składając życzenia noworoczne popełnia jakąś niezręczność w stosunku do osoby w żałobie, to najczęściej i tak wywołuje wdzięczność dla osoby, która nie bała się okazać przyjaźń i złożyła życzenia. Nawet jeśli powiedziała w nich głośno o tym, o czym większość ludzi nie umie/nie chce/boi się mówić.

Dodaj komentarz

Znaczenie imion (Imiennik)
Imię Noemi – pochodzenie i znaczenie imienia Noemi
Gdy myślimy o imieniu dla dziecka, którego się spodziewamy, możemy podejść do tej poważnej i odpowiedzialnej decyzji na dwa sposoby. Z jednej strony możemy przejrzeć listy najpopularniejszych i spośród nich
Czytaj dalej
Rozwój dziecka tydzień po tygodniu
20 tygodniowe dziecko – Jak wygląda 20 tydzień życia dziecka?
20 tydzień życia dziecka który to miesiąc? Co potrafi 20 tygodniowe niemowlę? Jak wygląda 20 tydzień życia dziecka? Co widzi 20 tygodniowe dziecko? Ile śpi 20 tygodniowe niemowlę? Jak się
Czytaj dalej
Życzenia
Czego życzyć na 70 urodziny? [krótkie, śmieszne, eleganckie życzenia na 70 urodziny]
Współczesny człowiek nie tylko żyje coraz dłużej, ale i coraz bardziej dba o siebie. Nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że coraz częściej przychodzi nam składać życzenia na
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na 60 urodziny – czego życzyć jubilatowi?
Sześćdziesiąte urodziny to przełomowy moment w życiu wielu osób. To czas, w którym można na moment zatrzymać się i zastanowić nad tym wszystkim, co nas otacza. Wiele w życiu już
Czytaj dalej
Życzenia
Najpiękniejsze życzenia na 50 urodziny
Pół wieku, czyż to nie brzmi dumnie? Trudno nie zgodzić się z tym, że pięćdziesiąt lat to naprawdę dużo czasu, a życzenia na 50 urodziny powinny podkreślać doniosłość tej daty.
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia “Szczęśliwego rozwiązania”, czyli czego życzyć przed porodem?
Czy składać życzenia kobiecie przed porodem? W jakich okolicznościach składać życzyć szczęśliwego rozwiązania? Czego jeszcze można życzyć przed narodzinami dziecka? Życzenia przed porodem Życzenia przed porodem nie są zbyt popularne w naszym
Czytaj dalej
Boże Narodzenie Życzenia
Życzenia świąteczne dla dzieci
Życzenia świąteczne dla dzieci mają zwykle bardzo szczególną, pogodną formę. Nie powinny one być skomplikowane, tak by maluch w danym wieku mógł je naprawdę zrozumieć. Nie inaczej jest, gdy chodzi
Czytaj dalej
Boże Narodzenie Życzenia
Życzenia świąteczne dla nauczyciela
Święta to szczególny okres w roku, gdy wymieniamy się życzeniami z wieloma osobami, które są obecne w naszym codziennym życiu. W przypadku dzieci i młodzieży szkolnej bardzo ważne są zatem
Czytaj dalej
Życzenia
Życzenia na 40 urodziny dla koleżanki
Gdy koleżanka kończy czterdziestkę, duma i radość mieszają się ze sobą. Trudno lepszą okazję nie tylko do świętowania, ale i do żartobliwego mówienia o takiej rocznicy. Życzenia na 40 urodziny
Czytaj dalej
Urodziny Życzenia
Życzenia urodzinowe dla dzieci
Składanie życzeń to dla wielu osób nie lada problem, zwłaszcza, jeżeli adresatem jest małe dziecko. Czy wiesz, że życzenia naprawdę mogą sprawić maluchowi radość i wywołać na jego buzi uśmiech?
Czytaj dalej