10. rocznica ślubu – Znaczenie, Nazwa, Prezenty i Życzenia

10. rocznica ślubu to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej pary. Po tylu latach małżeństwa z pewnością przeszliście razem przez wiele różnych wyzwań, a także macie mnóstwo wspaniałych wspomnień. W końcu Wasza małżeńska miłość trwa już dekadę! Czym tak naprawdę jest dziesiąta rocznica ślubu i co to wydarzenie oznacza? W tym artykule dokładnie przedstawimy powyższy temat.

10. rocznica ślubu – znaczenie

Żyjemy w XXI wieku. Jest to czas, który w wielu aspektach może być uważany okresem wielu nowych możliwości, nowoczesnej technologii, która w pewnym sensie ułatwiła kontakty międzyludzkie. Jak mawia jednak polskie przysłowie “nie wszystko złoto co się świeci”. To samo dotyczy spraw miłosnych. Dzisiejszy świat jest pochłonięty fałszywymi emocjami, niespełnionymi uczuciami i kłamstwem, które niszczy niejedno serce. Warto więc z tego punktu widzenia docenić prawdziwą miłość, a zwłaszcza taką, która udokumentowana jest małżeństwem już od dziesięciu lat. To naprawdę powód do dumy, jeśli kartki kalendarza za jakiś czas wskażą dzień, w którym dziesięć lat wcześniej miałeś/łaś tę przyjemność związać swoje życie z kimś ważnym i kochanym. Nie wszyscy są takimi szczęściarzami, dlatego tym bardziej należą się Tobie wielkie gratulacje!

Dziesiąta rocznica ślubu – jak się nazywa?

Dziesiątą rocznicę ślubu zwykło się popularnie nazywać “cynową” albo “aluminiową”. To pierwsze określenie jest jednak zdecydowanie popularniejsze. Nazwa pochodzi od cyny, a zatem od pierwiastka chemicznego, będącego metalem. Gdybyśmy mieli porównać 1. rocznicę ślubu (papierową) do 10. (cynowej), łatwo się zorientować, że ta druga wydaje się trwalsza i bardziej odporna na wszelkie przeciwności. Z pewnością byłoby trzeba zdecydowanie większej siły, by ją w jakiś sposób uszkodzić. Te cechy możemy przenieść na grunt miłosny. Dziesiąta rocznica ślubu jest bowiem doskonalsza od tej, która była obchodzona jako pierwsza. Poza tym dekada od chwili zawarcia małżeństwa to również okrągły symbol sakramentalnej miłości. Z tej okazji bardzo często wiele par decyduje się na uroczystość odnowienia swojej przysięgi małżeńskiej, co stanowi niejako “powrót do przeszłości”, a jednocześnie umocnienie tego niezwykłego uczucia.

Prezent na 10. rocznicę ślubu

Jaki prezent okaże się idealny dla Twojej drugiej połówki z okazji tego święta? Możesz na przykład zamówić pamiątkową fotografię ślubną, oprawioną cynową ramką, aby podkreślić symbolikę tego pięknego dnia. Możesz do tego dołączyć specjalne świece z ulubionym zapachem Twojej miłości. Przy okazji, możecie je zapalić podczas kolejnej okrągłej rocznicy w trakcie uroczystej kolacji. Niezawodnym prezentem okaże się również specjalna pościel, która doda nieco ciepła Waszym wspólnie spędzonym nocom. Do pościeli można dokupić poduszki z imionami pary. Personalizacja upominków jest w tym wypadku szczególnie wyjątkowa.

Jeśli nie jesteś w tym przypadku jubilatem i poszukujesz prezentu dla kogoś innego, możesz zdecydować się na zakup biletu dla małżonków. Jakich biletów? Tutaj możemy wymieniać setki propozycji, a do tych najpopularniejszych zaliczymy: bilet na jakąś egzotyczną wycieczkę, bilet do SPA czy też na koncert ulubionego zespołu pary. Sprawdzą się również wszelkie cynowe prezenty. Możesz zdecydować się choćby na kubek czy też specjalną szkatułkę na biżuterię. Prezentów jest mnóstwo, a wystarczy jedynie poszukać ciekawych inspiracji.

Cynowa rocznica ślubu – jakie to gody?

Cynową rocznicą ślubu popularnie nazywamy pierwsze okrągłe gody w życiu każdej pary małżonków, a zatem te dziesiąte. Jest to niezwykły dzień choćby dlatego, że dokładnie 10 lat wcześniej miało miejsce wydarzenie, które połączyło miłosne drogi dwojga osób. Wspominamy ślub, nałożenie obrączek, pierwszy małżeński pocałunek, a w końcu szampańską zabawę na uroczystości weselnej. Cynowa rocznica ślubu to dobra okazja na wspólne spędzenie czasu i chwilkę sentymentu. Warto przypomnieć sobie te wszystkie miłe momenty, które miały miejsce w ciągu ostatniej dekady. Niekiedy nie zaszkodzi również spojrzeć z pokorą na te sprawy, które nie do końca się układały, a szczególnie na lekcje, które ze sobą niosły. W cynowe gody możemy również porozmawiać o naszych planach na najbliższe lata. W końcu następne rocznice ślubu są tylko kwestią czasu.

Życzenia na 10. rocznicę ślubu

Jakie są najlepsze życzenia na dziesiątą rocznicę ślubu? Te, które płyną prosto z serca. Nie ma przecież nic piękniejszego niż szczere i miłe słowa od najbliższej osoby. Jeśli nie masz pomysłu na tekst życzeń, możesz zainspirować naszą propozycją i na jej podstawie stworzyć coś własnego.

Z okazji cynowych godów, chcielibyśmy Wam złożyć serdeczne gratulacje. W końcu już jesteście razem 10 lat! Każda miłość jest podróżą, a zatem życzymy Wam wytrwałości w oczekiwaniu na kolejne miłosne jubileusze. Niech wszystkie konflikty mijają jak najszybciej, a czas zgody i radości trwa przez długi czas. Bądźcie razem szczęśliwi, spełniajcie swoje najskrytsze marzenia i darzcie się tym pięknym uczuciem przez resztę życia. 100 lat!

Dodaj komentarz

Rocznice ślubu, Ślub i wesele

Rocznice Ślubu: Nazwy, które warto znać

Czy wiesz, że każda rocznica ślubu ma swoją unikalną nazwę? Możesz z niej skorzystać przy wyborze prezentu lub podczas składania życzeń. Pamiętaj, że każdą rocznicę ślubu warto świętować, nawet tę...

Czytaj dalej →
Objawy porodu

Skurcze i brak rozwarcia

Co zrobić, gdy akcja porodowa się nie rozwija? Istnieje wiele powodów, dla których akcja porodowa może nie postępować; czasami pojawiają się skurcze, a brak rozwarcia uniemożliwia postęp porodu. W innych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general