11 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na jedenastą rocznicę ślubu

Wielkimi krokami zbliża się kolejna – 11 rocznica ślubu. Czy to nie nadzwyczajne, jak szybko ten czas zleciał? A jednak, od ślubu minęła już ponad dekada. Każda kolejna rocznica będzie brzmiała jeszcze poważniej i dostojniej – jest w tym coś niezwykle pięknego. Jedenaście lat razem jako mąż i żona to już naprawdę powód do dumy – brawo! Udało się przetrwać wiele trudnych chwil. Teraz nadszedł czas nagrodzić za to osiągnięcie siebie i swoją drugą połówkę.

11 rocznica ślubu — znaczenie

Jedenaście to ładna, elegancka liczba – jak wszystkie liczby pierwsze. Dodatkowo jest w oczywisty sposób palindromem – z obu stron czyta się ją tak samo. Kolejna taka okazja dopiero za drugie tyle czasu, ile już minęło od Waszego ślubu – przy 22 rocznicy jego zawarcie.

Liczba jedenaście pozytywnie kojarzy się też sympatykom piłki nożnej – w końcu w tym najpopularniejszym w naszym kraju sporcie znajdziemy “jedenastki” w postaci potocznej nazwy na rzut karny, wykonywany właśnie z jedenastu metrów, oraz słowa oznaczającego drużynę piłkarską, składającą się właśnie z jedenastu zawodników.

Oto nadchodzi właśnie jedenasta rocznica Waszego ślubu. Tym samym na dobre rozpoczynacie odliczanie drugiej już dekady jako mąż i żona. Wasz czas razem niedługo stanie się “nastolatkiem” – to niemałe zobowiązanie. Nie da się ukryć, że macie już za sobą kawał czasu. Na pewno było trochę trudnych, wymagających chwil. Skoro jednak cały czas cieszycie się sobą, te dobre muszą stale przeważać – i wspaniale! Jedno i drugie to powód do radości i zadowolenia z siebie.

Po jedenastu latach razem dwoje ludzi musi już łączyć piękna, dojrzała miłość, a nie zwykłe młodzieńcze zauroczenie czy zachwyt. Dalece nie każdemu się to udaje. Warto uczcić tę niepowtarzalną chwilę. Tak jak w każdej innej sferze życia – nagradzając się za sukces, dajemy sobie motywację do dalszych starań. Każdy człowiek potrzebuje czasem chwili wytchnienia i powiedzenia sobie “tak, to mi się naprawdę udało”. Tym bardziej, gdy nie mówi o błahym zadaniu wykonywanym indywidualnie, ale “pracy zespołowej” łączącej go z najbliższym mu człowiekiem na Ziemi.

Jedenasta rocznica ślubu — jak się nazywa

11 rocznica ślubu to znakomita szansa, by utwierdzić ukochaną osobę i siebie samego w przekonaniu, że ogień Waszego uczucia nadal płonie. Warto wiedzieć, że licznik nie zatrzymał się na dziesiątce – ta rocznica również posiada swoją własną, unikalną nazwę. Dzięki temu łatwiej nam tę okazję przeżywać, tak jak powinniśmy, jako chwilę wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju. Bo rzeczywiście każda kolejna rocznica jest niepowtarzalna, tak jak każdy kolejny przeżyty razem rok zawsze obfituje w nowe, ciekawe i inspirujące wydarzenia.

Jedenasta rocznica ślubu nazywa się stalową. Znów – czy to nie brzmi naprawdę dumnie? Wasza miłość osiągnęła już ten metal, kojarzący się z trwałością, solidnością i atrakcyjnym połyskiem. Być może również będzie to przy okazji ciekawostka dla fanów sportu. W rozmaitych dyscyplinach – piłce nożnej, żużlu, hokeju, koszykówce – znajdziemy liczne kluby sportowe biorące swoje nazwy właśnie od Stali.

Prezent na 11 rocznicę ślubu

Jaki wybrać prezent na tę wyjątkową okazję? Szczęśliwie rocznice ślubu to wydarzenie, które dotyka tysięcy par każdego roku.

Istnieje więc całkiem bogaty rynek i sporo sklepów specjalizujących się w tego rodzaju ofertach. Szczególnie często wybierane są akcesoria z nadrukowanymi zdjęciami lub imionami pary. Znajdziemy takie poduszki, obrazy, kubki, a nawet deskę do sera. Zawsze sprawdzi się też biżuteria dla damy, zegarek dla gentlemana albo praktyczny prezent, który może dostarczyć obu połówkom wielu radosnych chwil, taki jak zestaw do grilla. A może by tak się od raz na niego wybrać?

Stalowa rocznica ślubu — jakie to gody

Mogliśmy się już dowiedzieć, że stalowymi godami nazywamy jedenastą rocznicę zawarcia małżeństwa. Dobrze wiedzieć, że piękna tradycja, która co roku ubogaca życie tysięcy par, przyporządkowuje kolejnym rocznicom zawarcia małżeństwa nie tylko nazwy, ale jednocześnie konkretne kamienie szlachetne. W wypadku jedenastej rocznicy będzie to turkus, turkusowym będzie również kolor godów.

Życzenia na 11 rocznicę ślubu

Oczywiście prezenty i sama pamięć to bardzo wiele, ale nie wszystko. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy zawarcia małżeństwa postawmy również kropkę nad “i”, wymieniając się pochodzącymi prosto z serca życzeniami. W ten sposób pokażemy, że nadal żywa jest w nas chęć okazywania ciepła żonie lub mężowi i całkiem się nam jeszcze nie znudzili. Życzmy sobie przede wszystkim wspólnych obchodów kolejnych wielokrotności tej rocznicy, zdrowia, radości oraz umiejętności odnajdywania ciepła i bliskości w zwykłych, codziennych gestach – nie tylko tych od święta.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

11 rocznica ślubu to niezwykła chwila. Nie zaniedbujmy jej- skrzywdzilibyśmy w ten sposób nie tylko najbliższego nam człowieka, ostatniego, któremu chcemy sprawić przykrość, ale również samych siebie – pozbawimy się w ten sposób niepowtarzalnej szansy dawania i otrzymywania miłości.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo