Imiona męskie na G – Imiona dla chłopca na G

Wybór imienia la dziecka to trudna sprawa. Jednakże z naszym poradnikiem na pewno uda się Państwu znaleźć właściwe imię. Polecamy imiona na literę G – jest ich dużo, są one popularne i mają bogatą historię, przyprawioną znaczeniem, które przez lata inspirowało pokolenia. Poznaj imiona męskie na G.

Popularne imiona męskie na G

  • Gabriel
  • Grzegorz
  • Gustaw
  • Gerald
  • Gracjan

Imiona męskie na G

Czym kierować się przy wyborze imienia dla dziecka? Możemy pójść różnymi drogami – zaczynając od tego, że dane imię nam się podoba, albo nosił je ktoś, kto był dla nas bardzo ważny – możliwości jest wiele. Niektórzy rodzice decydują się na nadanie dziecku bardzo unikatowego, wręcz alternatywnego imienia, które nie jest ani popularne, ani nie jest związane z niczym konkretnym. Chodzi tu o pewien wyraz indywidualności – podkreślenie tego, że nasze dziecko jest kimś o silnym charakterze.

Imiona na G, które pełnią taką funkcję są – możemy tu np. wspomnieć o Gadeonie, który raczej nie jest w ogóle spotykany w naszym kraju. Ale z drugiej strony wybór takiego imienia to pewne ryzyko. Ryzyko, że nasza pociecha będzie odrzucona. Małe dzieci są bardzo ksenofobiczne – atakują wszystko, co jest im obce, co różni się od grupy. Nie jest to czymś złym, one po prostu w taki sposób się rozwijają – główne pod kątem społecznym. Muszą przejść przez pewne zmiany poglądów, niestety często odbija się to na innych dzieciach.

Ale nie oznacza to, że jeśli wybierzemy bardziej unikatowe imię na G – np. Gerwazy, to nasze dziecko będzie miało w szkole przechlapane – ciężko powiedzieć, czy nadanie popularnego imienia, z którym można stworzyć zabawną (w rozumieniu dzieci), acz nieprzyjazną rymowankę, nie będzie gorsze. To są takie wybory, które każdy rodzic dokonuje sam – ale musimy o tym wspomnieć, gdyż imię dla dziecka to coś, co będzie z nim przez całe życie. Przejdźmy jednak do propozycji imion na G – być może jedno z nich okaże się dla Państwa dziecka towarzyszem na całe życie.

Imiona dla chłopców na G

Imion męskich na G jest sporo. Najpopularniejsze to te, które pochodzą z języków germańskich oraz z hebrajskiego. Gdy mowa o tym drugim, nie możemy nie wspomnieć o Gabrielu. Jest to imię o bogatej historii w wierze chrześcijańskiej. Oznacza ono mniej więcej „Bóg jest moim męstwem”. Gabriel był archaniołem w orszaku niebiańskim. Imię to ma bardzo ważne znaczenie dla katolików – jest świadectwem tego, że życzymy naszemu dziecku jak najlepszej przyszłości.

Natomiast jeśli chodzi o imiona germańskie, tutaj jest ich nieco więcej. Możemy wspomnieć o Geraldzie – to ostatnio szczególnie popularne imię, czy Godfrydzie – jest ono bardzo unikalne, pięknie brzmi i ma za sobą ciekawą historię. Oczywiście, nie są to wszystkie imiona – jest jeszcze Gotard, czy chociażby Gwidon. Jak więc widać, imion na G z regionów Niemiec i Izraela jest sporo. Ale okazuje się, że my mamy w Polsce kilka własnych propozycji. No i oczywiście imiona z innych regionów świata.

Imię na G

Imiona na G są na całym świecie. W Polsce mamy imię Godzimir – nie jest ono zbyt popularne. To dosyć archaiczne, staropolskie imię, które we współczesnych czasach nie jest najlepszym wyborem. Nasze pokolenie mogło mieć jeszcze styczność z Godzimirami, jednak we współczesnych realiach zapominamy o takich słowach.

Dziś znacznie więcej spotkamy za to Grzegorzy. Jest to imię, które pochodzi z Grecji. To bardzo dobry wybór dla dziecka, gdyż jest ono po pierwsze popularne, po drugie jest proste w przetłumaczeniu na język angielski – co ma akurat całkiem spore znaczenie, a także ma ono dosyć bogatą historię i przekaz w sobie. Grzegorz to znaczy czuwający.

Mamy także w Polsce licznych Gustawów – prawdopodobnie imię to spopularyzowane zostało w epoce romantyzmu. Gustaw to imię pochodzące ze Skandynawii, które w naszym kraju wyjątkowo dobrze się przyjęło.

Poza tym dzisiaj spotkamy także Gordianów, Gracjanów, oraz Gaudentych. Istnieje także imię, które nosi pewne grono osób w Polsce, a które pochodzi z regionów półwyspu iberyjskiego – mowa tu o imieniu Gaspar. Chociaż w zasadzie jest to nieco inna, bardziej unikatowa i niespotykana forma imienia Kacper.

Imiona na G

Poza tym wśród imion na G wyróżnić należy Gawła – to polskie imię, które oznaczało kiedyś kogoś obcego. Jak więc widać, nie ma dużego problemu z tym, by znaleźć idealne imię dla dziecka na literę G. Jest ich sporo, są one popularne, łatwo tłumaczy się je na język angielski, gdyż pochodzą z Niemiec lub regionów europy zachodniej, zadziej z języka hebrajskiego – same plusy.

Rodziców zachęcamy jednak do poszukiwania swoich własnych inspiracji. To jedynie część wszystkich imion – te spotkamy w Polsce, część z nich rzadko, część z nich często. Większe znaczenie ma jednak to, czy dane imię pasuje do dziecka. Więc jeśli znajdziemy takie, które wywodzi się z zupełnie obcego języka, ale akurat w przypadku naszej pociechy jakoś tak specyficznie nam się dobrze kojarzy – być może warto na nie postawić. To spora szansa na nadanie pięknego imienia – zaufanie wobec intuicji jest czymś bardzo ważnym w życiu i wychowaniu pociechy.

Życzymy Państwu dobrego wyboru – niezależnie od tego, jaka litera jest w obszarze Państwa zainteresowań.

Zobacz również: Imiona męskie na F

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo