Imiona męskie na G – Imiona dla chłopca na G

Wybór imienia la dziecka to trudna sprawa. Jednakże z naszym poradnikiem na pewno uda się Państwu znaleźć właściwe imię. Polecamy imiona na literę G – jest ich dużo, są one popularne i mają bogatą historię, przyprawioną znaczeniem, które przez lata inspirowało pokolenia.

Popularne imiona męskie na G

  • Gabriel
  • Grzegorz
  • Gustaw
  • Gerald
  • Gracjan

Imiona męskie na G

Czym kierować się przy wyborze imienia dla dziecka? Możemy pójść różnymi drogami – zaczynając od tego, że dane imię nam się podoba, albo nosił je ktoś, kto był dla nas bardzo ważny – możliwości jest wiele. Niektórzy rodzice decydują się na nadanie dziecku bardzo unikatowego, wręcz alternatywnego imienia, które nie jest ani popularne, ani nie jest związane z niczym konkretnym. Chodzi tu o pewien wyraz indywidualności – podkreślenie tego, że nasze dziecko jest kimś o silnym charakterze.

Imiona na G, które pełnią taką funkcję są – możemy tu np. wspomnieć o Gadeonie, który raczej nie jest w ogóle spotykany w naszym kraju. Ale z drugiej strony wybór takiego imienia to pewne ryzyko. Ryzyko, że nasza pociecha będzie odrzucona. Małe dzieci są bardzo ksenofobiczne – atakują wszystko, co jest im obce, co różni się od grupy. Nie jest to czymś złym, one po prostu w taki sposób się rozwijają – główne pod kątem społecznym. Muszą przejść przez pewne zmiany poglądów, niestety często odbija się to na innych dzieciach.

Ale nie oznacza to, że jeśli wybierzemy bardziej unikatowe imię na G – np. Gerwazy, to nasze dziecko będzie miało w szkole przechlapane – ciężko powiedzieć, czy nadanie popularnego imienia, z którym można stworzyć zabawną (w rozumieniu dzieci), acz nieprzyjazną rymowankę, nie będzie gorsze. To są takie wybory, które każdy rodzic dokonuje sam – ale musimy o tym wspomnieć, gdyż imię dla dziecka to coś, co będzie z nim przez całe życie. Przejdźmy jednak do propozycji imion na G – być może jedno z nich okaże się dla Państwa dziecka towarzyszem na całe życie.

Imiona dla chłopców na G

Imion męskich na G jest sporo. Najpopularniejsze to te, które pochodzą z języków germańskich oraz z hebrajskiego. Gdy mowa o tym drugim, nie możemy nie wspomnieć o Gabrielu. Jest to imię o bogatej historii w wierze chrześcijańskiej. Oznacza ono mniej więcej „Bóg jest moim męstwem”. Gabriel był archaniołem w orszaku niebiańskim. Imię to ma bardzo ważne znaczenie dla katolików – jest świadectwem tego, że życzymy naszemu dziecku jak najlepszej przyszłości.

Natomiast jeśli chodzi o imiona germańskie, tutaj jest ich nieco więcej. Możemy wspomnieć o Geraldzie – to ostatnio szczególnie popularne imię, czy Godfrydzie – jest ono bardzo unikalne, pięknie brzmi i ma za sobą ciekawą historię. Oczywiście, nie są to wszystkie imiona – jest jeszcze Gotard, czy chociażby Gwidon. Jak więc widać, imion na G z regionów Niemiec i Izraela jest sporo. Ale okazuje się, że my mamy w Polsce kilka własnych propozycji. No i oczywiście imiona z innych regionów świata.

Imię na G

Imiona na G są na całym świecie. W Polsce mamy imię Godzimir – nie jest ono zbyt popularne. To dosyć archaiczne, staropolskie imię, które we współczesnych czasach nie jest najlepszym wyborem. Nasze pokolenie mogło mieć jeszcze styczność z Godzimirami, jednak we współczesnych realiach zapominamy o takich słowach.

Dziś znacznie więcej spotkamy za to Grzegorzy. Jest to imię, które pochodzi z Grecji. To bardzo dobry wybór dla dziecka, gdyż jest ono po pierwsze popularne, po drugie jest proste w przetłumaczeniu na język angielski – co ma akurat całkiem spore znaczenie, a także ma ono dosyć bogatą historię i przekaz w sobie. Grzegorz to znaczy czuwający.

Mamy także w Polsce licznych Gustawów – prawdopodobnie imię to spopularyzowane zostało w epoce romantyzmu. Gustaw to imię pochodzące ze Skandynawii, które w naszym kraju wyjątkowo dobrze się przyjęło.

Poza tym dzisiaj spotkamy także Gordianów, Gracjanów, oraz Gaudentych. Istnieje także imię, które nosi pewne grono osób w Polsce, a które pochodzi z regionów półwyspu iberyjskiego – mowa tu o imieniu Gaspar. Chociaż w zasadzie jest to nieco inna, bardziej unikatowa i niespotykana forma imienia Kacper.

Imiona na G

Poza tym wśród imion na G wyróżnić należy Gawła – to polskie imię, które oznaczało kiedyś kogoś obcego. Jak więc widać, nie ma dużego problemu z tym, by znaleźć idealne imię dla dziecka na literę G. Jest ich sporo, są one popularne, łatwo tłumaczy się je na język angielski, gdyż pochodzą z Niemiec lub regionów europy zachodniej, zadziej z języka hebrajskiego – same plusy.

Rodziców zachęcamy jednak do poszukiwania swoich własnych inspiracji. To jedynie część wszystkich imion – te spotkamy w Polsce, część z nich rzadko, część z nich często. Większe znaczenie ma jednak to, czy dane imię pasuje do dziecka. Więc jeśli znajdziemy takie, które wywodzi się z zupełnie obcego języka, ale akurat w przypadku naszej pociechy jakoś tak specyficznie nam się dobrze kojarzy – być może warto na nie postawić. To spora szansa na nadanie pięknego imienia – zaufanie wobec intuicji jest czymś bardzo ważnym w życiu i wychowaniu pociechy.

Życzymy Państwu dobrego wyboru – niezależnie od tego, jaka litera jest w obszarze Państwa zainteresowań.

Zobacz również: Imiona męskie na F

Dodaj komentarz

Imiona dla dzieci

Imię męskie kończące się na a

Imię męskie kończące się na a to w Polsce duża rzadkość. Nie spotyka się ich w szkolnych dziennikach i pracowniczych listach obecności. Przyjęło się bowiem twierdzić, że samogłoska „a” na...

Czytaj dalej →
Imiona dla dzieci

Najpopularniejsze imiona 2020 [imiona męskie]

Jakie imię męskie będzie najpopularniejszym i najchętniej nadawanym imieniem w 2020 roku? Na takie statystyki musimy jeszcze poczekać. Informacje na ten temat publikują zarówno Urzędy Stanu Cywilnego w poszczególnych miastach,...

Czytaj dalej →
Przepisy Kulinarne

Jaglanka na śniadanie

Jaglanka na śniadanie to nie tylko pyszny początek dnia, ale przede wszystkim zdrowy. Kasza jaglana zalicza się bowiem do najzdrowszych kasz. Jak przygotować jaglankę, by chętnie jadła ją cała rodzina,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general