500+ zostanie wstrzymane, jeśli protesty kobiet się nie zakończą [obrzydliwe sugestie w TV]

Stacja telewizyjna, która działa na zlecenie partii rządzącej “sugeruje”, że jeśli kobiety nie przestaną strajkować, to trzeba będzie ograniczyć program 500+, wyprawkę szkolną, 13 oraz 14 emeryturę i wiele innych programów socjalnych. Pomijając, że są to programy socjalne na które nas nie stać, za które kupuje się głosy w wyborach, to takie sugestie w programie telewizyjnym nijak mają się do nawoływań polityków partii rządzącej do porozumienia.

500+ zostanie wstrzymane, jeśli protesty kobiet się nie zakończą [obrzydliwe sugestie w TV]
Grzegorz Żukowski @flickr.com

Szczucie rodziców i dziadków na protestujących

W serwisie wykop.pl pojawił się fragment nagrania programu TVP INFO, w którym padają słowa o tym, że mniejsze wpływy do kasy państwa wywołane zamknięciem kolejnych branż, mogą skutkować może skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi między innymi o programy “Rodzina 500 plus”, “Wyprawka szkolna”, “13 i 14 emerytura dla seniorów” i wiele innych.
Fragment nagrania programu można obejrzeć poniżej.

Bardzo łatwo połączyć kropki w tym materiale. Przekaz z niego płynie jasny. Osoby starsze muszą wpłynąć na strajkującą młodzież, jeśli nadal chcą otrzymywać świadczenia socjalne. Gospodarki od dawna nie było na nie stać, więc zwalanie teraz winy na nią, to jawna manipulacja.

Cóż, może się w końcu niektórzy połapią w jakim celu system władzy uzależnia ludzi od socjalu, zamiast tworzyć warunki gospodarcze, w których ludzie są niezależni finansowo od państwowej jałmużny. Chodzi oczywiście zawsze o kontrolowanie społeczeństwa 😉 Kiedy człowiek jest już na kolanach, to nie będzie miał siły stawiać oporu.
arkadiusz-dudzik – wykop.pl

Najpierw dziadkowie, teraz rodzice

O tym, że telewizja rządowa potrafi bardziej szczegółowo przedstawić za pomocą sugestii to, co mówią politycy rządzący, można było się przekonać wielokrotnie. W stosunku do protestujących także.

Podczas konferencji w dniu 30 października, na której premier ogłosił zamknięcie cmentarzy w okresie 31 października – 2 listopada (czyli w Święto Zmarłych), nie padły żadne zarzuty w stosunku do osób protestujących. Zamknięcie cmentarzy argumentowano wyłącznie rosnącą liczbą przypadków zakażeń. Nie przeszkodziło to jednak telewizji w sugerowaniu, że to właśnie ze względu na protesty osoby starsze nie będą mogły odwiedzić grobów bliskich.
Po wcześniejszym napuszczaniu osób starszych na protestujących, przyszedł czas na rodziców pobierających świadczenie “500 Plus”.

Sprawdź:  Kobieca pedofilia: rosnący problem nadal jest temat tabu

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Ekonomiści od dawna sugerują, że naszej gospodarki nie stać na tak szeroko zakrojone programy socjalne. Zadłużanie państwa budziło wątpliwości jeszcze przed pierwszą falą koronawirusa. Teraz nastąpił idealny moment, żeby te programy ograniczyć i nie narazić się twardemu elektoratowi na zarzuty o odebranie pieniędzy. Przy okazji jest to idealny moment na tworzenie kolejnych podziałów wśród Polaków. Rząd (oraz najwyraźniej telewizja, która dla niego pracuje) nadal nie rozumie, że za protesty odpowiada wyłącznie on sam i skutki o których wspominają są następstwem ich działań.

Władzy nie stać na te świadczenia, ale z oczywistych przyczyn nie mogą ich ot tak sobie cofnąć. Jeśli ekipie rządzącej uda się zrzucić winę za to na opozycję, protestujących czy światową masonerię to upieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Z resztą duża część twardego elektoratu może im uwierzyć. MrPerfetc – wykop.pl

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że za każdym razem, gdy rząd i jego telewizja próbuje jakąś grupę nastawić przeciwko innej, to sam sobie tworzy kolejnych wrogów i/lub ich jednoczy. W tym przypadku osoby, które od dawna twierdzą, że programy socjalne to zło samo, ponieważ nie stymulują gospodarki do rozwoju, mogą przyłączyć się do strajków tylko po to, żeby pieniądze, których nasz kraj nie ma, przestały być rozdawane.

4 komentarzy: 500+ zostanie wstrzymane, jeśli protesty kobiet się nie zakończą [obrzydliwe sugestie w TV]

J.2020-11-01 10:32:31

O czym Wy wogóle piszecie? Nic takiego nie będzie. To lepiej żeby dzieci głodne chodziły? Tak niektórym podoba się Zachód to powinni brać pod uwagę, że na Zachodzie też są programy socjalne. Tam nikomu to nie przeszkadza, więc w Polsce też nie powinno.

Sprawdź:  Zmiany w programie 500 Plus od 2019 roku? Ten pomysł spodoba się rodzicom!
Agnieszka2020-11-01 10:37:21

“Cóż, może się w końcu niektórzy połapią w jakim celu system władzy uzależnia ludzi od socjalu, zamiast tworzyć warunki gospodarcze, w których ludzie są niezależni finansowo od państwowej jałmużny. Chodzi oczywiście zawsze o kontrolowanie społeczeństwa 😉 Kiedy człowiek jest już na kolanach, to nie będzie miał siły stawiać oporu.
arkadiusz-dudzik – wykop.pl”

Panie Arkadiuszu…. proszę podać przykład takiej gospodarki, lub okresu funkcjonowania, gdzie ludzie nie potrzebowali pomocy socjalnej???
W każdej gospodarce i nawet w bardzo rozwiniętych i bogatych gospodarkach (USA, Japonia, itd) zawsze są ludzie którzy bardzo potrzebują tej “jałmużny” i są od niej uzależnieni…
trzymajmy się Ziemi!

Sprawdź:  Chłopiec urodził się bez rąk i nóg. Lekarze podczas USG w czasie ciąży nic nie zauważyli

Dodaj komentarz

Wiersze
Wiersze i cytaty o śmierci kogoś bliskiego
Dla wielu osób cytaty o śmierci kogoś bliskiego mają bardzo osobiste znaczenie: pozwalają ująć w słowa ból po stracie,  a czasami stanowią inspirację do kwiecistych kondolencji lub nawet napisów na
Czytaj dalej
Karmienie niemowląt
Ile powinno jeść 3 tygodniowe dziecko?
Mamusiu, to ja, Twoje trzytygodniowe dziecko. Wiem, że z niecierpliwością czekasz na te dni, kiedy będziesz mogła zrozumieć wszystko, co chcę Ci powiedzieć. Ale zanim one nadejdą, pozwól, że opowiem
Czytaj dalej
500+ Newsy
Jak sprawdzić status wniosku o 500 plus w 2020 roku? Sprawdź, czy musisz ponownie wnioskować o świadczenie
1 lipca był w ubiegłych latach pierwszym dniem składania wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus. Ten rok jest nieco inny, ponieważ wniosek muszą złożyć wyłącznie ci, którzy nie zrobili tego
Czytaj dalej
500+ Newsy
Zmiany w programie 500 plus od 1 lipca? Ministerstwo uspokaja
Program 500 plus to flagowy program socjalny rządu Prawa i Sprawiedliwości. 1 lipca ubiegłego roku wprowadzono w nim istotne zmiany. Czy i w tym roku powinniśmy się spodziewać przeformatowania tego
Czytaj dalej
500+ Newsy
Do kiedy trzeba złożyć wniosek o 500 plus? [WAŻNE TERMINY]
Nie każdy rodzic musi składać wniosek o świadczenie 500 plus w 2020 roku. Osoby, które zrobiły to między lipcem a grudniem ubiegłego roku, będą otrzymywać pieniądze na dziecko do maja
Czytaj dalej
500+ Newsy
Koronawirus a 500 plus. Czy 500+ będzie wypłacane? Premier zapewnia, że tak. Jest jednak petycja o wstrzymanie wypłat
Pandemia koronawirusa sprzyja wzrostowi obaw o codzienne życie, w tym kwestie materialne. Stąd często pojawiające się dzisiaj pytanie: czy 500+ zostanie wstrzymane? Niektóre środowiska domagają się przekierowania środków przewidzianych na
Czytaj dalej