500+ zostanie wstrzymane, jeśli protesty kobiet się nie zakończą [obrzydliwe sugestie w TV]

Stacja telewizyjna, która działa na zlecenie partii rządzącej “sugeruje”, że jeśli kobiety nie przestaną strajkować, to trzeba będzie ograniczyć program 500+, wyprawkę szkolną, 13 oraz 14 emeryturę i wiele innych programów socjalnych. Pomijając, że są to programy socjalne na które nas nie stać, za które kupuje się głosy w wyborach, to takie sugestie w programie telewizyjnym nijak mają się do nawoływań polityków partii rządzącej do porozumienia.

Szczucie rodziców i dziadków na protestujących

W serwisie wykop.pl pojawił się fragment nagrania programu TVP INFO, w którym padają słowa o tym, że mniejsze wpływy do kasy państwa wywołane zamknięciem kolejnych branż, mogą skutkować może skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi między innymi o programy “Rodzina 500 plus”, “Wyprawka szkolna”, “13 i 14 emerytura dla seniorów” i wiele innych.
Fragment nagrania programu można obejrzeć poniżej.

Bardzo łatwo połączyć kropki w tym materiale. Przekaz z niego płynie jasny. Osoby starsze muszą wpłynąć na strajkującą młodzież, jeśli nadal chcą otrzymywać świadczenia socjalne. Gospodarki od dawna nie było na nie stać, więc zwalanie teraz winy na nią, to jawna manipulacja.

Cóż, może się w końcu niektórzy połapią w jakim celu system władzy uzależnia ludzi od socjalu, zamiast tworzyć warunki gospodarcze, w których ludzie są niezależni finansowo od państwowej jałmużny. Chodzi oczywiście zawsze o kontrolowanie społeczeństwa 😉 Kiedy człowiek jest już na kolanach, to nie będzie miał siły stawiać oporu.
arkadiusz-dudzik – wykop.pl

Najpierw dziadkowie, teraz rodzice

O tym, że telewizja rządowa potrafi bardziej szczegółowo przedstawić za pomocą sugestii to, co mówią politycy rządzący, można było się przekonać wielokrotnie. W stosunku do protestujących także.

Podczas konferencji w dniu 30 października, na której premier ogłosił zamknięcie cmentarzy w okresie 31 października – 2 listopada (czyli w Święto Zmarłych), nie padły żadne zarzuty w stosunku do osób protestujących. Zamknięcie cmentarzy argumentowano wyłącznie rosnącą liczbą przypadków zakażeń. Nie przeszkodziło to jednak telewizji w sugerowaniu, że to właśnie ze względu na protesty osoby starsze nie będą mogły odwiedzić grobów bliskich.
Po wcześniejszym napuszczaniu osób starszych na protestujących, przyszedł czas na rodziców pobierających świadczenie “500 Plus”.

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Ekonomiści od dawna sugerują, że naszej gospodarki nie stać na tak szeroko zakrojone programy socjalne. Zadłużanie państwa budziło wątpliwości jeszcze przed pierwszą falą koronawirusa. Teraz nastąpił idealny moment, żeby te programy ograniczyć i nie narazić się twardemu elektoratowi na zarzuty o odebranie pieniędzy. Przy okazji jest to idealny moment na tworzenie kolejnych podziałów wśród Polaków. Rząd (oraz najwyraźniej telewizja, która dla niego pracuje) nadal nie rozumie, że za protesty odpowiada wyłącznie on sam i skutki o których wspominają są następstwem ich działań.

Władzy nie stać na te świadczenia, ale z oczywistych przyczyn nie mogą ich ot tak sobie cofnąć. Jeśli ekipie rządzącej uda się zrzucić winę za to na opozycję, protestujących czy światową masonerię to upieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Z resztą duża część twardego elektoratu może im uwierzyć.

MrPerfetc – wykop.pl

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że za każdym razem, gdy rząd i jego telewizja próbuje jakąś grupę nastawić przeciwko innej, to sam sobie tworzy kolejnych wrogów i/lub ich jednoczy. W tym przypadku osoby, które od dawna twierdzą, że programy socjalne to zło samo, ponieważ nie stymulują gospodarki do rozwoju, mogą przyłączyć się do strajków tylko po to, żeby pieniądze, których nasz kraj nie ma, przestały być rozdawane.

Dodaj komentarz

4 komentarzy: 500+ zostanie wstrzymane, jeśli protesty kobiet się nie zakończą [obrzydliwe sugestie w TV]

 1. O czym Wy wogóle piszecie? Nic takiego nie będzie. To lepiej żeby dzieci głodne chodziły? Tak niektórym podoba się Zachód to powinni brać pod uwagę, że na Zachodzie też są programy socjalne. Tam nikomu to nie przeszkadza, więc w Polsce też nie powinno.

  • “Cóż, może się w końcu niektórzy połapią w jakim celu system władzy uzależnia ludzi od socjalu, zamiast tworzyć warunki gospodarcze, w których ludzie są niezależni finansowo od państwowej jałmużny. Chodzi oczywiście zawsze o kontrolowanie społeczeństwa ? Kiedy człowiek jest już na kolanach, to nie będzie miał siły stawiać oporu.
   arkadiusz-dudzik – wykop.pl”

   Panie Arkadiuszu…. proszę podać przykład takiej gospodarki, lub okresu funkcjonowania, gdzie ludzie nie potrzebowali pomocy socjalnej???
   W każdej gospodarce i nawet w bardzo rozwiniętych i bogatych gospodarkach (USA, Japonia, itd) zawsze są ludzie którzy bardzo potrzebują tej “jałmużny” i są od niej uzależnieni…
   trzymajmy się Ziemi!

   • Ale przecież to oczywiste że +500, emerytury
    i social jest zależne od rządzących. Jeśli wróci PO/KOD i z nimi stare cwaniactwo, to programy się skończą. Nad czym tu deliberowac?

    • Nie skończą się programy socjalne ale mam nadzieję że zmienią formę i nie każdy leń będzie mógł ssać jak z dojnej krowy.

     Planowanie ślubu oraz wesela

     Intercyza

     Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

     Czytaj dalej →
     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo