9 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na dziewiątą rocznicę ślubu

Wielkimi krokami zbliża się 9 rocznica ślubu? Wspaniale! To naprawdę godny podziwu wynik. Może zastanawiacie się, czy w ogóle świętować taką rocznicę. W końcu już niedługo większa, „poważna”, okrągła rocznica – może więc nie warto tracić czasu, uwagi i pieniędzy na tą mniej znaczącą, dziewiątą? My uważamy jednak, że każdy powód jest dobry do świętowania udanego i szczęśliwego związku. Poniżej przedstawiamy znaczenie dziewiątej rocznicy ślubu oraz podpowiadamy, czym z jej okazji obdarować ukochaną bądź ukochanego.

9 rocznica ślubu – znaczenie

Kiedy mija dziewięć lat waszego wspólnego życia w małżeństwie, jesteście już na progu spędzenia ze sobą całej dekady – i właśnie to warto celebrować. Przez ostatnie dziewięć lat byliście dla siebie najbliższymi osobami, przetrwaliście dobre i złe chwile, a teraz jesteście pewni jak nigdy dotąd, że małżeństwo, a także miłość i wsparcie partnera jest stałą i pewną rzeczą w waszych życiach.

Dziewiąta rocznica ślubu – jak się nazywa

Jednym z symboli trwałości i wytrzymałości jest glina, dlatego na dziewiątą rocznicę ślubu mówi się: gliniana.

Podobnie jak małżeństwo, lepienie z gliny nie należy do najłatwiejszych: wymaga czasu, uwagi, poświęcenia, delikatności, dbałości o szczegóły, a także zdeterminowania. Jednak kiedy już ulepimy gliniane naczynie, efekt jest zachwycający. A po tym, jak oddamy je obróbce w piecu ceramicznym, możemy mieć pewność, że będzie służyć nam na bardzo długi czas. To wszystko jest metaforą dziewięcioletniego małżeństwa: drogi, którą musieliście razem przejść oraz waszej solidnej więzi.

Prezent na 9 rocznicę ślubu (podajemy kilka propozycji)

Aby podarować swojej drugiej połówce idealny prezent na waszą rocznicę ślubu, możesz oczywiście poprosić ją o sugestie lub kupić coś sprawdzonego – to zawsze dobry pomysł. Jeśli jednak jesteś typem tradycjonalisty lub po prostu urzeka cię symbolika poszczególnych rocznic, a ponadto chcesz, żeby twój prezent już na zawsze kojarzył się z tym wyjątkowym dniem – pomożemy. Poniżej podpowiadamy, jakie prezenty będą idealne na właśnie ten dzień.

Jak każda inna rocznica ślubu, gliniane gody także mają charakterystyczny dla siebie kwiat. Jest to piękna i egzotyczna roślina – sterlicja królewska. To kwiat doniczkowy wyglądem przypominający lecącego ptaka (w języku angielskim mówi się na niego „bird of paradise flower”, czyli „kwiat rajskiego ptaka”), pochodzący z południowej Afryki. Roślinę tę bez problemu można hodować w domu. Jeśli twoja druga połówka lubi zieleń i oryginalne prezenty, sterlicja królewska na pewno niezmiernie ją ucieszy.

Kamienie, które zostały przypisane dziewiątej rocznicy powiedzenia sobie „tak” to lapis lazuli, ametyst i zielony spinel. Jeśli więc symbolika jest dla was ważna, dobrym pomysłem na prezent będzie biżuteria z którymś z tych kamieni. Czy będzie to bransoletka, naszyjnik, pierścionek czy kolczyki – to już zależy tylko od ciebie.

Oczywiście, warto poruszyć też główny motyw tego dnia, jakim jest glina. Jeśli jesteście parą, która woli wydawać pieniądze na aktywności niż na przedmioty, zastanów się nad wspólnymi warsztatami ceramicznymi. Co będzie bardziej niezapomnianego niż wspólne lepienie w glinie w waszą glinianą rocznicę? Taki prezent to nie tylko bardzo romantyczny gest, ale także okazja, żeby spędzić razem czas w nowy, nietuzinkowy sposób. Tak spędzoną rocznicę na pewno będziecie wspominać jeszcze przez długi czas.

Jeśli jednak takie warsztaty nie są w waszym stylu, istnieje wiele glinianych produktów, które można po prostu zakupić. Prezentem na rocznicę ślubu wykonanym z gliny może być na przykład kubek, ozdoba do domu, rzeźba, dzbanek, wazon.

Gliniana rocznica ślubu – jakie to gody

Na dziewiątą rocznicę ślubu możemy powiedzieć także: gliniane gody. Nie jest to co prawda nazwa, którą słyszy się często, na początku może więc brzmieć ona dla nas nieco dziwacznie. A przecież gliniane gody to coś, z czego obchodzenia powinniśmy być dumni. Świętując ten dzień – nieważne, czy robiąc coś dużego, czy tylko symbolicznego – para wyznaje sobie nawzajem, jak dużo dla siebie znaczy i po raz kolejny obiecuje sobie spędzić wspólnie kolejne lata. Jeśli ktoś więc zapyta się was, które to już gody, odpowiedzcie mu z uśmiechem – gliniane.

Życzenia na 9 rocznicę ślubu

Zastanawiasz się, co możesz powiedzieć żonie czy mężowi oprócz standardowego „wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu”? Nic dziwnego. Czasami naprawdę trudno wymyślić coś oryginalnego, zwłaszcza, że będąc z kimś tak długo, mamy wrażenie, jakby ta osoba wiedziała już wszystko, co do niej czujemy.

Żeby złożyć wyjątkowe życzenia na dziewiątą rocznicę ślubu, możemy wykorzystać… to jak wyjątkowa jest 9 rocznica ślubu. Niektórzy robią listy, co chcieliby zrobić na przykład przed trzydziestką, czterdziestką lub ogólnie, przed śmiercią – ty zrób listę rzeczy, które chcesz przeżyć ze swoją drugą połówką przed upływem dziesięciu lat małżeństwa. Mogą to być zarówno większe plany – jak na przykład wymarzona wycieczka – jak i prostsze do wykonania pomysły, na przykład wspólne pójście do restauracji, do której wybieracie się już od roku. Taka lista, a przede wszystkim jej realizacja sprawi, że wyrwiecie się z rutyny i spędzicie razem wartościowy czas – i to nie tylko w samą rocznicę.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo