EduBike: praktyczna aplikacja dla małych rowerzystów

Rower jest nieodłącznym elementem dzieciństwa, ale też coraz popularniejszym środkiem transportu wśród dorosłych. Z każdym  rokiem chętniej korzystamy z dwóch kółek, co niestety przekłada się na statystyki. W 2017 roku doszło do 4 212 wypadków, w których zginęło 220 rowerzystów. Wzrost ilości kolizji z udziałem rowerzystów przemawia za większym naciskiem na edukację w zakresie bezpieczeństwa. Temu właśnie ma służyć bezpłatna aplikacja EduBike, której premiera będzie miała miejsce już wkrótce!

EduBike: praktyczna aplikacja dla małych rowerzystów

EduBike: aplikacja, która ma edukować

Stworzenia aplikacji, która miałaby zwiększyć świadomość rowerzystów i edukować w zakresie ruchu drogowego podjęła się Fundacja Kult. Powstanie aplikacji poprzedziły miesiące prac. Fundacja współpracowała w tym czasie z Policją i korzystała ze wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu zidentyfikowała obszary, nad którymi należy pracować, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze i poprawić znajomość przepisów.

EduBike zostało podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Na pierwszym etapie użytkownik otrzymuje garść teoretycznej wiedzy, którą może sprawdzić rozwiązując podsumowujący każdy z etapów quiz. W części praktycznej drużyna Doka Downhill City Team zaprezentuje jak bezpiecznie przeprowadzić poszczególne manewry w ruchu drogowym, w jaki sposób odpowiednio je sygnalizować oraz na co zwracać szczególną uwagę aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Zadaniem aplikacji jest wspieranie rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i instruktorów w przygotowaniu podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową.

Premiera aplikacji już wkrótce!

Premiera aplikacji EduBike będzie miała miejsce 1 kwietnia 2019 w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. Aplikację będzie można pobrać na urządzenia z systemem Android w sklepie Google Play za darmo. Z platformy może korzystać każdy, ale najważniejszymi adresatami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym, przygotowujące się do egzaminu na kartę rowerową, którzy dzięki EduBike zyskają prostą w obsłudze pomoc dydaktyczną.

Dowiedz się więcej na Facebooku lub stronie fundacji >>>
Obserwuj Fundację Kult na Facebooku >>>

Sprawdź:  Znak zodiaku: Październik - Jaki znak zodiaku ma październik?

Dodaj komentarz

Rozszerzanie diety niemowlaka
Warzywa dla niemowlaka: kiedy i jak zacząć je podawać?
W jadłospisie niemowlęcia, które rozpoczęło przygodę z nowymi smakami, ważne miejsce powinny zajmować odpowiedniej jakości warzywa. Dla niemowlaka są niezwykle ważne! To w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka kształtują
Czytaj dalej
Rozwój niemowląt
Pieluchom mówimy „Pa, pa!”! Jak ułatwić maluchowi naukę korzystania z nocniczka?
Już od najmłodszych lat maluch stale się uczy i poznaje świat, a my chcemy jak najlepiej wspierać go na kolejnych etapach rozwoju. Jednym z przełomowych momentów dla dziecka jest rezygnacja
Czytaj dalej
Ciekawostki
Rok numerologiczny i rok osobisty – wyliczamy i opisujemy
Rok numerologiczny odpowiada danej wibracji. Ta każdorazowo przyciąga konkretne i charakterystyczne dla siebie wydarzenia. Nie zawsze spełniają się one w stu procentach, ale dają ogólny ogląd na czekającą nas przyszłość.
Czytaj dalej
Ciekawostki
Listopad: znak zodiaku – Jaki znak zodiaku mają osoby urodzone w listopadzie?
Listopad to jedenasty miesiąc w roku, który na półkuli północnej jest miesiącem jesiennym, a na półkuli południowej miesiącem wiosennym. Miesiąc ten ma 30 dni, a jego nazwa pochodzi od spadających
Czytaj dalej
Ciekawostki
Znak zodiaku: Październik – Jaki znak zodiaku ma październik?
Październik to dziesiąty miesiąc w roku, który na półkuli północnej jest miesiącem jesiennym. Co ciekawe, jest to najdłuższy miesiąc spośród wszystkich miesięcy, ponieważ mimo tego iż ma 31 dni, właśnie
Czytaj dalej
Ciekawostki
Wrzesień: znak zodiaku – Jaki znak zodiaku ma wrzesień?
Wrzesień to dziewiąty miesiąc w roku, posiadający 30 dni, którego nazwa pochodzi od kwitnących wówczas wrzosów. Wrzesień jest szczególnym czasem - to właśnie wówczas następuje równonoc jesienna na półkuli północnej.
Czytaj dalej