Już więcej nie pozwolę molom spożywczym dobrać się do mąki. Wykiwałam je prostym trikiem

Mole spożywcze mogą pojawić się w domu w każdej chwili. Okazuje się, że przynosimy je nawet ze sklepu. Jak pozbyć się moli spożywczych? Choć zadanie nie należy do łatwych, dałam radę je zwalczyć. Oto prosty sposób na mole spożywcze, dzięki któremu wykiwasz każdego owada.

Mole spożywcze lubią przebywać w sypkich produktach. Wystarczy niewielka dziurka w opakowaniu w sklepie i przyniesienie pojedynczych insektów do mieszkania, a w mig się rozmnożą i zagnieżdżą praktycznie wszędzie. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że owadów bardzo trudno się pozbyć. Nie jest to jednak niemożliwe. Jak wytępić mole spożywcze? Podpowiadamy.

Sprawdź: Dlaczego szerszenie lubią bez? Sprawdź, jak bezpiecznie pozbyć się tych owadów z ogrodu

Gdzie szukać gniazda moli spożywczych? Zbadaj dokładnie wszystkie szafki

Moli spożywczych należy szukać przede wszystkim w kuchennych szafkach i opakowaniach produktów sypkich i makaronów. Nie pomiń żadnej sztuki. Okazuje się, że możesz nie dopuścić do zamieszkania moli spożywczych w twojej kuchni. Wystarczy, że podejmiesz odpowiednie działania prewencyjne. Jeśli zauważysz chociaż jednego owada lub larwę, wyrzuć wszystkie otwarte makarony, ryże, kasze, mąki itd. Istnieje prawdopodobieństwo, że znajdują się tam już jaja owadów. Zmień też sposób przechowywania produktów. Umieszczaj je w przezroczystych pojemnikach z zamknięciem, dzięki czemu w prosty sposób w każdej chwili skontrolujesz ich zawartość.

Sprawdź: Wymieszaj sól z octem i pożegnaj uporczywy problem. Goście już od wejścia będą pod wrażeniem

Jak szybko zlikwidować mole spożywcze? Pomoże ci liść laurowy

Okazuje się, że do odstraszenia moli spożywczych może się przysłużyć liść laurowy, który większość z nas trzyma w kuchni wraz z resztą przypraw. Po prostu połóż po kilka listków obok opakowań mąki i kasz, lub włóż je do środka. Raczej nie zmienią smaku produktu, a staną się naturalną barierą przed molami spożywczymi. Wymieniaj liście raz w tygodniu.

Sprawdź: Wsypuję garść do woreczka i wieszam w kuchni. Od dawna nie widziałam w domu muszek owocówek

Jak pozbyć się moli spożywczych? Postaw na inne zapachy

Innym trikiem na zwalczenie moli spożywczych są pułapki zapachowe za grosze. Przygotuj niewielkie spodeczki i wlej do środka wino lub ocet jabłkowy. Umieść naczynia w kuchennych szafkach, gdzie spodziewasz się, że znajdują się mole i odczekaj kilka godzin. Owady zostaną zachęcone zapachem, wejdą do pojemników i szybko utopią się w płynie.

Sprawdź: Posyp blachę z piekarnika dwoma produktami z kuchni. Szybko zapomnisz o przypaleniach i żmudnym szorowaniu

Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general