Wsypuję garść do woreczka i wieszam w kuchni. Od dawna nie widziałam w domu muszek owocówek

Jak pozbyć się muszek owocówek? Domowe sposoby mogą sprawić, że na dobre pożegnasz się z tymi uciążliwymi owadami. Pomocne mogą okazać się rzeczy, które zazwyczaj już mamy pod ręką.

Muszki owocówki to problem, który nasila się szczególnie latem. Wtedy też bowiem w naszym domu pojawia się najwięcej świeżych owoców. Jednak te małe owady zaczynają się nimi interesować, dopiero gdy dochodzi do ich psucia. Warto zatem zwracać uwagę na świeżości kupowanych owoców, ale i także najlepiej nie trzymać ich na blacie. Co jednak zrobić, gdy nieproszeni goście pojawią się w kuchni?

Sprawdź: Jak znaleźć gniazdo much w domu? Te metody pomogą uporać się z owadami

Domowe sposoby na muszki owocówki. Jak się pozbyć owadów z kuchni?

Owocówki co prawda nie gryzą, jednak potrafią być bardzo uciążliwe. Jest jednak szybki sposób, aby się ich pozbyć. W tym celu należy skorzystać z zapachów, które zadziałają na owady odstraszająco. Wśród nich znajdują się m.in. goździki. Jak je wykorzystać? Należy wziąć kawałek materiału przewiewnego np. lnu lub bawełny, nasypać garść goździków, zawinąć w woreczek, związać i powiesić w kuchni. Muszki prędko opuszczą kuchnię.

Sprawdź: Skąd się biorą szczypawki w domu? Jaki środek na szczypawki jest skuteczny?

Jak usunąć muszki owocówki z kuchni? Sprawdzone sposoby, które kosztują grosze

Świetnym trikiem będzie też przygotowanie prostej pułapki, która przyciągnie muszki. Do jej wykonania potrzebujemy szklankę lub plastikowy kubek, skórki od owoców oraz folię spożywczą. Wrzucamy resztki z owoców do środka, dokładnie przykrywamy folią (dla pewności można zabezpieczyć gumką recepturką) i nakuwamy ją igłą lub wykałaczką. Z takiej pułapki owocówki już nie wylecą. Doskonałą alternatywą będzie także mieszanka z octu jabłkowego lub soku owocowego i płynu do mycia naczyń, która utopi wszystkie owady. Jak widać oba sposoby są banalnie proste, a rozwiążą uciążliwy problem na długo.

Sprawdź: Co odstrasza chrabąszcze?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo