Karta Dużej Rodziny – lista partnerów 2024. Gdzie skorzystamy ze zniżek?

Wiele sklepów zapewnia zniżki i ulgi dla beneficjentów programu Karta Dużej Rodziny. Rodzice wychowujący co najmniej trójkę dzieci mogą naprawdę sporo zaoszczędzić. Dlatego warto wiedzieć, gdzie szukać miejsc usługowych, które honorują dokument i proponują benefity. Karta Dużej Rodziny – jak wygląda lista partnerów 2024?

Najważniejsze w poniższym artykule:
 • Karta Dużej Rodziny oferuje wiele zniżek i ulg;
 • O Kartę Dużej Rodziny może ubiegać się każdy rodzic, który wychowuje minimum trójkę dzieci;
 • Zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny możemy znaleźć w wielu sklepach w różnych obszarach.

Karta Dużej Rodziny – lista partnerów 2024

Zanim skupimy się na tym, kto jest partnerem programu „Karta Dużej Rodziny”, warto zatrzymać się przy tym, czym tak naprawdę jest ten dodatek i komu przysługuje. Karta Dużej Rodziny to dokument, który przysługuje rodzinom, w których wychowuje się co najmniej trójka dzieci pod warunkiem, że dzieci mają mniej niż 18 lat lub 25 lat, ale tylko wtedy gdy się uczą w szkole lub w szkole wyższej.

Dodatek ten oferuje wiele ulg i zniżek u partnerów, których z każdym dniem jest coraz więcej. Jednym z takich partnerów niestety nie jest sieć sklepów Biedronka. Karta Dużej Rodziny za to oferuje zniżki w na zakupy w sklepie sieci Lidl, które często sięgają nawet 10%. Partnerów Karty Dużej Rodziny możemy znaleźć w wielu obszarach. Oto lista przypadków, w których Karta Dużej Rodziny oferuje zniżki:

 • Karta Dużej Rodziny oferuje zniżki na wyposażenie mieszkania, a także na koszty eksploatacji takiej jak, chociażby ceny prądu,
 • Karta Dużej Rodziny oferuje zniżki na różnego rodzaju usługi takie jak fryzjer, prawnicze, ubezpieczeniowe, telekomunikacyjne i motoryzacyjne,
 • KDR oferuje również zniżki na żywność. Ze zniżek możesz skorzystać w różnych barach, restauracjach i kawiarniach, a także w sklepach spożywczych,
 • Karta Dużej Rodziny oferuje również zniżki na artykuły szkolne i usługi związane ze szkolnictwem,

Możesz liczyć również na zniżki na różnego rodzaju rozrywkę. Karta Dużej Rodziny upoważnia na darmowe wejście do parków narodowych, a także oferuje zniżki na wyjścia do ZOO, kina lub do teatru.

Zobacz: Zwrot podatku na dziecko 2023. Ta grupa rodziców nie skorzysta z ulgi przez limit dochodu. Kogo dotyczy?

Karta Dużej Rodziny – jakie sklepy ją honorują?

Zasięg Karty Dużej Rodziny coraz bardziej się zwiększa. Sklepy z Kartą Dużej Rodziny możemy znaleźć w wielu miastach, a dobrym przykładem tego jest Poznań, który na tę chwilę ma ponad sześciuset partnerów. W takim razie gdzie jest honorowana Karta Dużej Rodziny? Partnerzy Karty Dużej Rodziny to między innymi sklepy spożywcze, restauracje lub nawet sklepy z artykułami domowymi. Wiele znanych i lubianych firm udziela zniżek w ramach programu „Karta Dużej Rodziny”. Bardzo często jednak nie dotyczy to wszystkich oddziałów danej firmy – aby upewnić się, czy w tym konkretnym sklepie uzyskany zniżkę najlepiej sprawdzić to w oficjalnej wyszukiwarce na portalu Emp@tia (znajdziemy go pod tym linkiem). Zweryfikowanie tej oficjalnej listy może okazać się podwójnie korzystne – zdarza się bowiem, że partnerem programu jest jakiś lokalny sklep lub punkt usługowy. Warto także pamiętać, że wysokości zniżek mogą być różne i że nie zawsze nalicza się ona od całości zakupów (czasami dotyczy wyłącznie wybranych produktów). Wszystko zależy od polityki konkretnej firmy – lepiej więc przed dokonaniem zakupu doczytać regulamin.

Istnieje wiele sklepów np. spożywczych, które gwarantują ulgi. Wśród najpopularniejszych, niższe ceny za zakupy można uzyskać m.in. w Lidlu (na wybrane produkty, których listę znajdziemy tutaj), Auchan czy w sieci Spar. Zniżki honorują wybrane sklepy Intermarché, a wysokość rabatu zależy od danego sklepu. Wynika to z faktu, że poszczególne oddziały prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców i to oni podejmują decyzje dotyczące uczestnictwa w programie. Korzyści z posiadania Karty Dużej Rodziny dotyczą także zakupów w Kauflandzie – za każde wydane 100 zł można otrzymać bon w wysokości 5 zł (szczegółowy regulamin tutaj) Oczywiście sklepy spożywcze lub z artykułami do domu to nie wszystko. Karta Dużej Rodziny zapewnia również rabaty w sklepach z odzieżą lub z artykułami sportowymi. Skorzystasz z nich w takich sklepach jak Intersport, Martes Sport, a także Bytom czy 5.10.15.

Zobacz: Ulga dla rodzin 4+. Wielodzietni sporo zyskają na nowych przepisach!

KDR – partnerzy przykładowi:

 • Sklepy budowlane oferujące zniżki w ramach programu „Karta Dużej Rodziny” to m.in. wybrane oddziały sieci Mrówka,
 • Sklepy z odzieżą i obuwiem oferujące zniżki to m.in. CCC (rabat wynosi 5% na wybrane artykuły dziecięce), 5.10.15. (10% rabatu na zakup odzieży marek własnych 5.10.15.), Deichmann (10% zniżki na wybrane grupy towarowe), Bartek (10% na cały nieprzeceniony asortyment), Wojas (10% na cały nieprzeceniony asortyment),
 • Sklepy spożywcze oferujące zniżki to Lidl (10% zniżki na wybrane produkty – tutaj można sprawdzić szczegółową ofertę), Carrefour (specjalne kupony rabatowe w zależności od wydanej sumy) i w niektórych sklepach firmy Spar.
 • Na 5% zniżki możemy liczyć w sklepach sieci Auchan.
 • Zniżki z Kartą Dużej Rodziny można uzyskać także w niektórych szkołach językowych i szkołach jazdy, a także placówkach edukacyjnych czy salach zabaw dla dzieci.
 • Rabat na zakupy otrzymać można także w księgarniach Świat Książki (20% na e-booki, audiobooki i artykuły szkolne) czy w wydawnictwie WSiP.
 • Ze zniżek w ramach programu KDR można skorzystać także w salonach Vision Express (wybrane usługi i asortyment).

Sprawdź: Karta Dużej Rodziny – komu przysługuje i jak złożyć wniosek 2024?

KRD – zniżki na paliwo

Karta Dużej Rodziny upoważnia również do odebrania ulgi na paliwo. Stacje, które przygotowały zniżki to Shell, Lotos, Circle K oraz Orlen. Na stacjach z szyldem żółtej muszli pozwalają zatankować paliwo podstawowe o 8 gr taniej na każdym litrze, a jeśli chodzi o paliwa premium, ta zniżka wzrasta do aż 10 gr/litr. W przypadku stacji paliw Lotos zniżki są takie same jak na Shellu, a oprócz tego rodzina, w której jest co najmniej trójka dzieci może liczyć na 20% rabatu na produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt i usługi myjni samochodowych.

Na Orlenie posiadacze KDR również zatankują taniej o 8 groszy na litrze (w przypadku paliwa VERVA – będzie to 10 groszy na litrze). Będą mogli liczyć także na 20% rabat na myjnię oraz w barach Stop Cafe. Mniej można zapłacić także na stacjach Circle K – o 8 groszy taniej na litrze na paliwa bazowe i aż o 15 groszy na litrze na paliwa premium, bez problemu otrzymamy także promocję (aż 25%) na myjnię.

Zobacz: Babciowe Tuska, czyli 1500 zł miesięcznie. Nowy dodatek otrzymają tylko wybrani rodzice. Jakie są warunki?

Karta Dużej Rodziny – zniżki Biedronka

Dla wszystkich sympatyków robienia zakupów w tym kultowym sklepie nie ma dobrych wieści. Niestety, na tę chwilę Biedronka nie oferuje żadnych zniżek z tytułu Karty Dużej Rodziny. Sklepem spożywczym, który honoruje dokument, jest chociażby Lidl, charakterem bardzo zbliżony do sklepu z kultową biedronką w logu. Niemiecki gigant oferuje aż 10% zniżki na zakupy bez znaczenia czy kupujemy same artykuły spożywcze, czy RTV i AGD. Nie ma również znaczenia, ile nasze zakupy kosztują. Karta Dużej Rodziny lista partnerów sklepów spożywczych możecie znaleźć na stronie portalu Emp@tia.

Sprawdź: Jak sprawdzić kiedy 800 plus? W tych terminach rodzice mogą spodziewać się przelewów

Rodzice pytają o listę partnerów Karty Dużej Rodziny:

Karta Dużej Rodziny – gdzie zniżki?

Zniżki w ramach KDR można wykorzystać w wielu sklepach, a także przysługują na wiele usług takich jak fryzjer. Pełną listę partnerów znajdziesz na stronie portalu Emp@tia.

Karta Dużej Rodziny – zniżki w jakich sklepach?

Ze zniżek w ramach KDR można skorzystać w sklepach sportowych, spożywczych, papierniczych, a także z wyposażeniem do domu.

Gdzie można wykorzystać Kartę Dużej Rodziny?

Oprócz sklepów z KDR możesz korzystać w ZOO, teatrze, kinie, w komunikacji miejskiej lub w pociągach, a nawet u mechanika.

Karta Dużej Rodziny – gdzie używać?

Z Karty Dużej Rodziny można korzystać u partnerów tego programu. Całą listę możesz znaleźć na stronie portalu Emp@tia.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo