Kaszka dla niemowlaka: poznaj bogactwo zbóż w kaszkach dla niemowląt

Etap rozszerzania diety maluszka to szczególny czas, w którym troska o młody, rozwijający się organizm jest niezwykle ważna. To właśnie wtedy kształtują się jego preferencje i nawyki  żywieniowe. Jednym z pierwszych kroków w urozmaicaniu jadłospisu są produkty zbożowe, które powinny pojawić się w diecie, kiedy dziecko zaakceptuje smak warzyw i owoców. Smaczna kaszka dla niemowlaka to dobry pomysł na wprowadzenie do diety malucha cennych zbóż, składnika ważnego w menu małego dziecka, a później także dorosłego. Dowiedz się, jak wybierać produkty zbożowe dla niemowlęcia.

Kaszka dla niemowlaka: ważne źródło energii

Produkty zbożowe zajmują ważne miejsce w codziennym menu malucha. Produktami zbożowymi, które bardzo dobrze sprawdzą się na początku rozszerzania diety są kaszki dla niemowląt. Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt należy wprowadzić je do diety dziecka zaraz po tym, jak maluszek pozna i zaakceptuje pierwsze warzywa oraz owoce. Kaszki dla niemowląt dzielą się na mleczne, do przygotowania których wystarczy woda, oraz bezmleczne, przyrządzane na bazie mleka, które na co dzień otrzymuje maluszek. Ze względu na wartość energetyczną i odżywczą stanowią one świetny wybór na śniadanie lub kolację dla niemowlęcia. Warto pamiętać, że regularne spożywanie śniadań to ważny krok w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka.

Ważne, aby już w okresie dzieciństwa poznać i zaakceptować różnorodny smak zbóż. Kaszki dla niemowląt, ze wskazaniem wieku na opakowaniu, to posiłki skomponowane z odpowiedniej jakości składników.

Kaszki dla niemowląt? Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Niemowlę ma specyficzne wymagania żywieniowe, zupełnie inne niż osoba dorosła. Na etapie rozszerzania diety, kiedy mleko mamy przestaje w pełni zaspokajać potrzeby maluszka, należy zadbać o podawanie mu nie tylko różnorodnej, ale przede wszystkim bezpiecznej żywności. Ogólnodostępne produkty zbożowe mogą nie być dobrym wyborem dla niemowlęcia, którego wrażliwy organizm potrzebuje odpowiedniej jakości produktów, dopasowanych do jego szczególnych potrzeb. Właśnie dlatego istnieje osobna kategoria produktów przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci ze wskazaniem wieku na opakowaniu. Takie produkty pochodzą od zaufanych dostawców i spełniają wyjątkowo restrykcyjne normy jakości. Przykładem odpowiedniego posiłku dla maluszka, który dopiero rozpoczyna przygodę z produktami zbożowymi, jest BoboVita PORCJA ZBÓŻ kaszka jaglano-ryżowa. Jej delikatna konsystencja została dopasowana do potrzeb niemowląt po 4. miesiącu życia. Ta pyszna, łagodna propozycja jest  bezpieczna dla najmłodszych i nie zawiera dodatku cukru.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Artykuł powstał we współpracy z biurem prasowym Nutricia.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general