Kryształowe dzieci: kim są dzieci deszczu? W czym tkwi ich sekret?

Kryształowe dzieci to pojęcie, który zapoczątkowała i rozpowszechniła Doreen Virtue w wydanej w 2003 roku książce „The Crystal Children’’. Choć brak jakichkolwiek dowodów naukowych na ich istnienie i aktualnie należy to raczej taktować w kategorii ciekawostki, to jednak swego czasu przekonanie o wyjątkowości kryształowych dzieci było bardziej popularne i sporo osób dostrzegało w nich niezwykłą energię. Niektórzy określali je nawet mianem “daru dla ludzkości”. Kryształowe dzieci – jak rozpoznać? W czym tkwi ich sekret?

Kim są kryształowe dzieci?

Określenie “kryształowe dziecko” pochodzi z książki Doreen Virtue pod tytułem „The Crystal Children’’. Jego źródeł można się doszukiwać w filozofii New Age. Autorka opiera jednak swoje tezy w głównej mierze na własnych doświadczeniach i wyznaniach innych rodziców, którzy wierzą, że ich dzieci należą do tej właśnie grupy. Teoria o ich istnieniu nie została nigdy udowodniona naukowo i nie znajdziemy żadnych konkretnych dowodów – pojęcie to ma raczej charakter ciekawostki.

Według Doreen Virtue kryształowe dzieci rodzą się w szczęśliwych rodzinach, gdzie doświadczają dużo ciepła i miłości. Są bardzo szczęśliwe, spokojne, radosne, silnie uwrażliwione i roztaczają wokół siebie niezwykłą aurę. Wyróżnia je jednak nie tylko charakter, ale także szczególne zadania, do których zostały powołane. Sympatycy tej teorii wierzą, że dzieci te pojawiły się na Ziemi, aby uczyć ludzi przebaczania i sprawić, że na świecie zapanuje harmonia, spokój i miłość.

Dziecko kryształowe – cechy

Pomysłodawczyni pojęcia podaje również szereg cech, po których można rozpoznać kryształowe dziecko. Po pierwsze są to dzieci urodzone w 1995 roku lub później. Charakteryzują się wyjątkowo rozwiniętą uczuciowością, wyrozumiałością dla innych, interesującą i zagadkową osobowością, a także delikatnością oraz zaskakującą – jak na swój wiek – inteligencją. Autorka wspomina również, że kryształowe dzieci uwielbiają zwierzęta i przyrodę, a przy okazji są również bardzo uzdolnione artystycznie i muzykalne.

Wśród innych pozytywnych cech, potwierdzających wyjątkowość tych dzieci, wymienia się także szczególną empatię, dzięki której bardzo często okazują wsparcie cierpiącym i smutnym osobom i protestują przeciwko krzywdzie i w przypadku konfliktów. Niektórzy wierzą również, że dzieci te posiadają zdolności telepatyczne i potrafią kontaktować się m.in. z Aniołami.

U kryształowych dzieci wyróżnia się również szczególną cechę wyglądu – są nią wyjątkowo duże i błyszczące oczy o bardzo jasnej barwie (mogą być jasnoniebieskie, jasnozielone, jasnobrązowe lub jakąś mieszanką). Ze względu na bardzo jasny odcień tęczówki ich spojrzenie jest przenikliwe i hipnotyzujące.

Doreen Virtue w swojej książce podkreśla, że u dzieci kryształowych często diagnozowane jest spektrum autyzmu lub Zespół Aspergera.

Dzieci kryształowe – test

W internecie można znaleźć rozmaite testy, które mogą pomóc stwierdzić, czy Twoje dziecko ma cechy dziecka kryształowego. Najczęściej pytania dotyczą sposobu zachowania oraz poszczególnych elementów charakteru. Trudno stwierdzić, na ile testy są precyzyjne i sprawdzone.

Dzieci kryształowe – pytania:

  • Kiedy się urodziłeś?
  • Czy twoje oczy działają na innych ludzi w sposób hipnotyczny, magnetyczny?
  • Jaka jest temperatura twojego ciała?
  • Jaką barwę ma twoja aura?
  • Masz uzdolnienia artystyczne? Malujesz, rysujesz, piszesz wiersze, tańczysz, śpiewasz lub grasz na jakimś instrumencie?
  • Czy odczuwasz smutek, gdy ktoś inny (także zwierzęta) jest krzywdzony?
  • Jesteś osobą bardzo wrażliwą?
  • Twój charakter jest łagodny, spokojny, jesteś osobą wyrozumiałą?
  • Miewasz prorocze sny lub wizje? Potrafisz przewidzieć pewne wydarzenia?
  • Wierzysz w cuda, zjawiska paranormalne, uzdrowienia?

Sprawdź: Co oznacza fioletowy motyl przy łóżeczku noworodka? Symbol kryjący bolesne doświadczenia

Dzieci indygo – cechy

Podobnie jak dzieci kryształowe, dzieci indygo również miały się pojawić w celu uzdrowienia planety i uczynienia z niej lepszego miejsca do życia. Termin ten również ma swoje korzenie w filozofii New Age i jego autorstwo przypisuje się Nancy Ann Tappe. Według zwolenników tej teorii dzieci te wykazują niezwykłe zdolności, często o charakterze paranormalnym i telepatycznym. One również obdarzone są niezwykłą osobowością i oryginalną, niebiesko-fioletową aurą.

Zgodnie z założeniami teorii dzieci indygo rodziły się przed dziećmi kryształowymi, którym po latach ustąpiły miejsca. Dziecko indygo charakteryzuje się wysoką empatią, ogromną ilością energii, a także bezpośredniością i swobodą w zachowaniu. Łatwo się nudzi i szybko rozprasza. Często bywają również bardzo uparte, twardo stoją przy swoim zdaniu i nie da się ich przekonać. Nadmiar energii i brak jej odpowiedniego rozładowania może powodować u nich problemy natury psychicznej, np. stany depresyjne, lękowe, napady gniewu.

Obdarzone są talentami plastycznymi lub muzycznymi, ponieważ ich prawa półkula jest znacznie lepiej rozwinięta. Zazwyczaj towarzyszy temu wysoka uczuciowość. U dzieci indygo często diagnozuje się ADHD i ADD.

Trzeba jednak podkreślić, że powyższe teorie nie mają naukowego potwierdzenia i należy je traktować wyłącznie jako ciekawą anegdotę lub ciekawostkę. Jeśli nasze dziecko wykazuje niepokojące objawy, najlepiej skonsultować się ze specjalistą lub terapeutą.

Zobacz: Tęczowe dziecko: co to oznacza? Kim jest tęczowa mama?

Dzieci deszczu – cechy

Dzieci deszczu to pojęcie, które powstało i upowszechniło się po premierze filmu “Rain Man” z Dustinem Hoffmanem i Tomem Cruise’em w rolach pierwszoplanowy. Główny bohater to dorosły mężczyzna chorujący na autyzm, który posiada wybitne zdolności, cechy geniusza i obdarzony jest ponadprzeciętną pamięcią. Słowo “rain” z tytułu filmu oznacza po prostu “deszcz”. Stąd dzieci autystyczne określa się niekiedy mianem deszczowych jako symbol pewnej grupy cech.

Sprawdź: Co to jest heterochromia oczu? Czy to powód do obaw?

Rodzice pytają, kim są dzieci kryształowe

Kryształowe dzieci – co to znaczy?

Kryształowe dzieci to termin nienaukowy. Oznacza dziecko obdarzone niezwykłą wrażliwością, wyjątkową aurą i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Wyróżniają je bardzo duże oczy o jasnych tęczówkach.

Dodaj komentarz

Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo