Modlitwa o szczęśliwą operację. Te słowa warto zapamiętać, gdy czekasz na ważny zabieg

Zbliżający się trudny zabieg czy operacja to wyjątkowo stresujący moment, które spędzają sen z powiek. W tak ciężkich chwilach ludzie często poszukują oparcia w wierze. Jeśli czeka nas lub kogoś bliskiego poważna operacja, sprawę możemy zawierzyć Bogu, aby zyskać dodatkową otuchę. Jaka jest Modlitwa o szczęśliwą operację? Jaka modlitwa o szczęśliwy przebieg operacji bliskiej osoby? Która modlitwa przed operacją dziecka będzie najlepsza?

Modlitwa o szczęśliwą operację

Słowa modlitwy mogą działać pokrzepiająco i uspokajająco na osobę, którą czeka wkrótce poważna operacja. Niekiedy od jednego zabiegu może zależeć zdrowie, a nawet życie, dlatego stres i nerwy są całkowicie zrozumiałe. W takich chwilach niektórzy szukają oparcia w Bogu. Jak się wtedy modlić?

Modlitwa o udaną operację (za serwisem Misyjne.pl):

Drogi Boże – Stwórco, zwracam się do Ciebie ze wszystkimi obawami wobec oczekującej mnie operacji. Proszę, daj mi odwagę potrzebną, by stawić jej czoło z niezachwianą pewnością, że mnie chronisz i kochasz. Kiedy będę w narkozie, daj memu duchowi odczuć, że nie muszę się o nic martwić ani niczego obawiać. Ukój moje nerwy, uspokój umysł i odpuść mi wszystkie grzechy w swoim miłosierdziu. Proszę, daj zespołowi operacyjnemu umiejętności potrzebne, by operacja się udała i by nie było komplikacji. Proszę, daj mej rodzinie i przyjaciołom podtrzymującą na duchu wiarę w to, że jesteś z nami. Rozprosz ich obawy podczas nadchodzących godzin mojej operacji. Składam w Twoje ręce moje wyzdrowienie i proszę, by Twój uzdrawiający dotyk przyspieszył mi powrót do zdrowia.Drogi Boże, składam moje życie w Twoje ręce i ufam w Twą dobroć, miłość i troskę o mnie.Proszę, byś mnie wysłuchał w imię Jezusa, Twego Syna Amen.

Modlitwa o powodzenie operacji (za serwisem wroclaw.caritas.pl):

Boże, Ty okazujesz nam nieskończo­ne miłosierdzie swoje poprzez znaki i cuda, dokonane przez wstawiennictwo naszej Matki, Niebieskiej Lekarki. Pokornie Cię prosimy, abyśmy za Jej przyczyną cieszyli się łaską zdrowia duszy i ciała oraz osiągnęli chwałę przygotowaną dla Twoich dzieci w Królestwie niebieskim. Przez Chrystusa Pana naszego.

Zobacz: Modlitwa na śniadanie wielkanocne. Jak przeżyć święta w wyjątkowy sposób?

Modlitwa przed operacją bliskiej osoby

Czasami choroba i operacja bliskiej osoby kosztuje nas więcej emocji i stresu niż własne dolegliwości. Dlatego poszukiwanie ukojenia i uspokojenia, także w wierze, to dobra droga dla wszystkich wierzących.

Intencja o szczęśliwą operację (za serwisem Modlitwy24.pl):

Duchu Święty, źródle mądrości, proszę Cię, kieruj lekarzami podczas tej operacji. Bądź dla nich orzeźwieniem, by nie ulegali rozproszeniom, mądrością, by podejmowali dobre decyzje i siłą, by wytrwale wykonali to, co powinno być wykonane. Duchu Święty, proszę wspieraj operujących lekarzy, udziel im obficie daru umiejętności i bądź dla nich światłem, które rozproszy ich wątpliwości i oparciem, które wzmocni ich siły. Amen.

Modlitwa za chorego przed operacją:

Panie Jezu, podczas Twego ziemskiego życia okazywałeś miłość cierpiącym, wzruszałeś się widokiem bólu i wiele razy przywracałeś zdrowie chorym, a radość i nadzieję ich rodzinom. Nasz kochany….. jest chory. Opiekujemy się nim i czynimy wszystko to, co tylko ludzie mogą uczynić, ale czujemy się bezsilni, bo życie jego nie jest w naszych rękach. Ofiarujemy Ci nasze i jego cierpienia dołączając je do Twojej Męki. Spraw, by ta choroba pomogła nam lepiej zrozumieć sens życia i ześlij na naszego kochanego…….. dar zdrowia, byśmy mogli dziękować Ci i wielbić Ciebie. Niech będzie Twoja wola.

Modlitwa podczas operacji

Modlitwa o pomyślną i szczęśliwą operację może pomóc przetrwać trudne godziny w trakcie zabiegu. Niektórzy dla uspokojenia idą w tym czasie do szpitalnej kaplicy lub do kościoła i dzięki temu lepiej znoszą trudne chwile.

Modlitwa w czasie operacji (za serwisem misericors.org):

Twój Boski Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdą Twoją prośbę. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo a chory wróci do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, chorzy mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie zachował. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką a przy Twojej Pomocy z pewnością uzyska utracone siły. Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż o Matko chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, broń od rozpaczy. Matko, Ty jesteś tak potężna, możesz nas pocieszyć. Jesteś Matką Najlepszą, pragniesz nas uratować. Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą.

Sprawdź:

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo