Stewardesy zdradzają swoje triki na pakowanie bagażu. Przydadzą się te niepozorne przedmioty z basenu i z kuchni

Pakowanie się w podróż może przyprawić o ból głowy. Zmieszczenie w niewielkiej walizce wszystkich potrzebnych rzeczy tak, aby być gotowym na każdą sytuację, to spore wyzwanie. Zwłaszcza, że zabieramy nie tylko ubrania czy buty, ale także zapas kosmetyków, biżuterię i inne niezbędne przedmioty. Przygotowując bagaż, warto skorzystać zatem z rad bardziej doświadczonych podróżnych. Stewardesy zdradzają swoje niezawodne patenty, aby oszczędzić miejsce i spakować się wygodnie.

Niezawodne triki i sprawdzone metody na pakowanie

Pakowanie walizki, szczególnie na dłuższy wyjazd, to niezłe wyzwanie logistyczne. Będąc daleko od domu, chcemy być przygotowani na wszystko – zmienne warunki atmosferyczne, niespodziewane pogorszenie samopoczucia itp. Z tego powodu zwykle wkładamy do bagażu zdecydowanie za dużo rzeczy ‘’na wszelki wypadek ”. Aby uniknąć niepotrzebnego przeładowania walizki, warto więc rozpocząć od dwóch podstawowych kroków: przygotowania sobie dokładnej listy najważniejszych przedmiotów oraz… zweryfikowanie jej i wykreślenie rzeczy, które prawdopodobnie się nie przydadzą.

Podczas przygotowań na wyjazd wartościowe mogą okazać się także rady doświadczonych stewardes, które jak nikt inny znają się na efektywnym i wygodnym pakowaniu. Jednym ze stosowanych często trików jest wykorzystywanie basenowego czepka do przewożenia butów. W ten sposób można skutecznie zabezpieczyć ubrania i inne przedmioty przed zabrudzeniem czy zniszczeniem.

Warto dodatkowo zabezpieczać również kosmetyki. Szczelne zamknięcie może nie wystarczyć, dlatego można je zapakować w reklamówkę lub zakleić wieczka taśmą samoprzylepną.

Wiele osób poleca również skuteczny patent na przewożenie biżuterii. Przyda się tutaj niepozorny przedmiot z naszej kuchni. Jeśli nie chcemy, aby drobne łańcuszki czy naszyjniki się nie poplątały, można przeciągnąć je przez słomkę i zapiąć.

Sprawdź: Dni wolne od szkoły 2023/24. Uczniów czeka rozczarowanie! Wakacje potrwają dłużej, ale jesienią odpoczynku będzie niewiele

Jak zaoszczędzić miejsce w walizce?

Zdecydowanie najczęściej polecanym sposobem na zaoszczędzenie cennego miejsca w walizce jest rolowanie ubrań. Odzież złożona tradycyjną metodą zajmuje dużo więcej miejsca. Warto także zrezygnować z pełnowymiarowych kosmetyków i kupić wersje miniaturowe lub przelać do mniejszych opakowań. W ten sposób walizka będzie także lżejsza, co okaże się szczególnie ważne podczas podróży samolotem.

Zobacz też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo