Ołena Zełenska wspiera walczących: “Słońce już widać przez dym z ostrzału”. Kim jest pierwsza dama Ukrainy?

W obliczu bezmiaru okrucieństwa rosyjskiej armii wobec mieszkańców Ukrainy jednym z niewielu pozytywnych i podtrzymujących na duchu aspektów pozostaje konsekwentna, nieugięta i godna najwyższego szacunku postawa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Jego nieustępliwość, wiara i słowa wsparcia dla narodu ukraińskiego wlewają ogrom otuchy i nadziei nie tylko w serca rodaków, ale także całego świata. Pokrzepienie i optymizm stara się nieść również pierwsza dama, która wspiera zarówno męża, jak i wszystkich bohatersko walczących o wolność kraju. Ołena Zełenska – kim jest pierwsza dama Ukrainy?

Ołena Zełenska – kim jest żona prezydenta Ukrainy?

Zbrojna inwazja Rosji na wolną Ukrainę sprawiła, że oczy całego świata zwróciły się w stronę Kijowa i prezydenta Zełenskiego. Jego godna podziwu i niezłomna postawa imponuje wszystkim, którzy śledzą jego poczynania. W obliczu tragedii swoich rodaków wspiera jednak nie tylko prezydent, ale także jego ukochana żona. Mimo niebezpiecznych działań wojennych pierwsza dama zdecydowała się trwać przy boku męża i pozostała w Kijowie. W swoich mediach społecznościowych publikuje słowa otuchy dla wszystkich Ukraińców dotkniętych wojną.

W dniu rosyjskiej napaści na instagramowym koncie Oleny Załenskiej pojawił się naprawdę wzruszający i poruszający wpis.

Dzisiaj nie ma u mnie paniki ani łez. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę obok nich. A także obok mojego męża. I z wami wszystkimi. Kocham Was! Kocham Ukrainę!

W kolejnych postach pierwsza dama chwali męstwo walczących, a także solidarność i bohaterstwo całego społeczeństwa, które mimo tragicznych okoliczności nie poddaje się i dalej wykonuje swoje obowiązki, pomaga innym, stara się wesprzeć jeszcze bardziej potrzebujących – “W ciągu tych dni wszyscy staliście się armią”. Wpis opatrzyła bardzo wzruszającym zdjęciem noworodka, który przyszedł na świat w metrze służącym jako schron.

Jesteśmy armią, armia to my. A dzieci urodzone w schronach bombowych będą żyć w spokojnym kraju, który się obronił.

We wtorek na profilu pojawił się wyjątkowy film, którego celem jest pokazanie nie tylko trudów wojny, ale przede wszystkim odwagi i determinacji ukraińskiego narodu w dążeniu do pokonaniu wroga.

Instagram: @olenazelenska_official

Tak wygląda obecnie Ukraina. Oto wideo dla całego świata – jesteśmy w stanie wojny. Z powodu ataku Putina Ukraińcy muszą co noc zabierać swoje dzieci do piwnic i walczyć z wrogiem pod murami swoich domów. Ukraina to kraj pokojowy. Jesteśmy przeciwko wojnie i nie zaatakowaliśmy pierwsi. Ale nie zamierzamy się poddawać. Cały świat, spójrz: walczymy o pokój również w waszych krajach.

Zobacz: Jak pomóc dzieciom z Ukrainy? Sprawdź, gdzie i jak skutecznie wspierać potrzebujących

Ołena Zełenska – wykształcenie

Zarówno prezydent, jak i jego małżonka pochodzą z tego samego miast. W Krzywym Rogu chodzili nawet do jednej szkoły i byli w równoległych klasach, ale w tym okresie nie zawiązali bliższej znajomości, nigdy nawet ze sobą nie rozmawiali. Poznali się dopiero podczas studiów. Olena studiowała na wydziale architektury na Krzyworoskim Uniwersytecie Technicznym, a jej przyszły mąż – prawo w Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym. Ich kariery po zakończeniu edukacji potoczyły się jednak w dość zaskakujących kierunkach, zupełnie odległych od wykształcenia. Wołodymyr został komikiem i aktorem, a jego żona zajęła się pisaniem tekstów do kabaretu “Studio Kwartał 95”. W grupie ten działał przyszły prezydent i w ten sposób para zbliżyła się do siebie.

Pobrali się w 2003 roku. Przez lata małżeństwo stawało się coraz bardziej rozpoznawalne w całej Ukrainie za sprawą popularności męża, który często występował nie tylko w kabarecie, ale także w telewizji. W 2018 Zelenski oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich i chociaż Olena nie była zachwycona planami męża, mocno wspierała go w tej decyzji.

Nie chciałam, by kandydował. Początkowo byłam przeciwna, bo wiedziałam, jak bardzo taka decyzja zmieni nasze życie. […] Nie mam wystarczająco czasu na bycie sama ze sobą. Mam dwoje dzieci, jestem więc przyzwyczajona do tego, że rzadko bywam sama. W przeszłości moją jedyną ucieczką do prywatności i samotności był samochód. Teraz jestem pozbawiona i tego – zawsze towarzyszy mi ochrona. Moją jedyną samotnią jest teraz łazienka.Ołena Zełenska

Sprawdź: Dzieci z domu dziecka na Ukrainie w dramatycznej sytuacji! Jak można im pomóc?

Pierwsza dama Ukrainy – dzieci

Olena i Wołodymyr Zelenscy doczekali się dwójki dzieci. Starsza córka Oleksandra urodziła się w 2004 roku, czyli kończy już wkrótce 18 lat. Między rodzeństwem jest spora różnica wieku, ponieważ młodszy syn pary przyszedł na świat w 2013 roku.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Newsy

Pierwszy dzień zimy

Kiedy jest pierwszy dzień zimy? To pytanie zadaje sobie wiele osób i pomimo tego, że sprawdzamy to co roku, w przyszłym znowu wyleci nam ta data z głowy i będziemy...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general