Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią czy szafirem? Zobacz, czym się charakteryzują!

Poszukując wymarzonego pierścionka zaręczynowego, będziesz musiał przebrnąć przez morze różnorodnych propozycji. Wśród nich znajdą się modele zdobione cyrkonią oraz szafirami. Która z tych propozycji będzie korzystniejsza i jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zapoznać się z kilkoma kluczowymi informacjami.

Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią – czy opłaca się go kupić?

Przyjęło się, że nawet skromny pierścionek zaręczynowy powinien mieć kamień szlachetny. Odpowiednio dobrany klejnot ma uczynić relację trwałą, a także zapewnić jej powodzenie. Niestety cena kosztownych minerałów często wykracza poza budżet zakochanych. W takich przypadkach panowie decydują się na zakup pierścionków zaręczynowych z cyrkonią. Chociaż takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, nie zawsze okaże się korzystne. Należy pamiętać, że wspomniany sztuczny kamień z biegiem czasu matowieje. Jeśli chcemy, aby symbol miłości był pamiątką na lata, znacznie lepiej zainwestować w drobny diament. W przeciwieństwie do cyrkonii odznacza się on doskonałą trwałością i nie ulega wpływom temperatury.

Jego tańszy zamiennik charakteryzuje się znacznie gorszą jakością. Świetnie sprawdzi się w biżuterii codziennej lub takiej, którą zakładamy tylko na specjalne okazje. Jednak w przypadku tak istotnych ozdób, jakimi są symbole miłości, mogą okazać się zbyt słabo wykonane. Jeśli twój budżet jest ograniczony, skup się na poszukiwaniu klasycznego pierścionka zaręczynowego. Zazwyczaj są one minimalistyczne, a jednocześnie bardzo efektowne. Ukoronowany subtelnym kamieniem szlachetnym z pewnością zrobi na twojej drugiej połówce ogromne wrażenie. Ponadto dobrej jakości materiały będą gwarancją, iż blask tej wyjątkowej biżuterii pozostanie z wami na zawsze. Szczególnie piękne są te ze sklepu jubilerskiego Savicki. Wspomniana marka od lat rozpieszcza konsumentów wyrobami najwyższej jakości.

Szafir w pierścionku zaręczynowym

Kolejnym świetnym wyborem, który oczaruje twoją ukochaną, będzie pierścionek zaręczynowy z szafirem. Ten wyjątkowy kamień szlachetny występuje w wielu barwach, zatem bez problemu dopasujesz go do preferencji ukochanej. Odznacza się także bogatą symboliką, która w zależności od wybranego koloru zostaje dodatkowo. Przykładowo niebieskie kamienie wzmocnią naszą siłę, czarne wyostrzą intuicję, fioletowe przyciągają mądrość, a pomarańczowe pobudzają kreatywność. Nie sposób zaprzeczyć, iż pośród szafirów każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalety szafiru

Wielkim atutem tych kamieni szlachetnych jest ich odporność na uszkodzenia. Odznaczają się imponującą twardością, zatem z pewnością pozostaną w idealnej kondycji przez lata. Prezentują się doskonale w obecności dowolnego kruszcu, jednak szczególne wrażenie wywierają w otoczeniu białego złota. Ten niezwykle popularny metal zapewni wybranemu przez ciebie pierścionkowi ponadczasowość. Już zawsze będzie wpisywał się w trendy modowe, przez co twoja druga połówka nigdy nie przestanie czuć się jak prawdziwa gwiazda. Poszukiwacze nowoczesnych rozwiązań mogą zdecydować się na udoskonalenie tego duetu kolejnym kamieniem szlachetnym. Modne w ostatnim czasie pierścionki trzykamieniowe cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Jeden kamień zachwyca swoim blaskiem, potrajając ten efekt i tworząc prawdziwe arcydzieło. Warto zaznaczyć, że nie każdy czuje się dobrze w bogato zdobionej biżuterii. Dlatego wybierając pierścionek zaręczynowy, koniecznie weź pod uwagę preferencje ukochanej – w końcu to jej ma przypaść do gustu.

Dodaj komentarz

Ciąża

Jak rośnie brzuch w ciąży?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie dotyczącego tego, kiedy widać brzuch w ciąży. A zadaje je sobie wiele przyszłych mam – z różnych powodów. Czasami jest to spowodowane niecierpliwością i...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo