Pierwsze dziecko urodzone w 2023 przyszło na świat tuż po północy. Jak rodzice dali mu na imię?

Podczas gdy cała Polska hucznie świętowała nadejście Nowego Roku i uroczyście odliczała do północy, na większości porodówek trwała normalna praca. Wraz z Nowym Rokiem powitaliśmy na świecie również kilku nowych obywateli. Pierwsze dziecko urodzone w 2023 rodzice mogli wziąć w ramiona już kilka chwil po północy. Zabrakło zaledwie minuty, a pierwsze noworodki narodzone 1 stycznia miałyby w metryce zapisany 2022 rok.

Pierwsze dziecko urodzone w 2023 w Polsce

Nie wszyscy mieli okazję powitać Nowy Rok na balach czy imprezach ze znajomymi. Niektórzy wielkie odliczanie do północy 31 grudnia spędzili na porodówce i wcale nie można powiedzieć, aby było to mniej huczne wejście w 2023 rok. Pierwsze dzieci urodzone w 2023 roku przyszły na świat już minutę po godzinie 24.00. Okazuje się, że była to aż trójka maluszków w różnych częściach Polski.

Na facebookowym profilu Szpitala św. Rodziny w Poznaniu pojawiła się informacja, że 1 stycznia dokładnie o 00.01 urodziły się chłopczyk, któremu rodzice dali na imię Maurycy. To z pewnością pierwsze urodzone dziecko w 2023 w Poznaniu i jeden z pierwszych maluszków w Polsce.

Z radością zawiadamiamy, że to właśnie w naszym szpitalu krótko po północy pojawił się na świecie pierwszy poznański noworodek. Maurycy, bo to o nim mowa urodził się dokładnie minutę po północy.

Co ciekawe, również dokładnie minutę po północy w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu na świat przyszła dziewczynka Zuzia.

To się nazywa wejście w nowy rok. Zuzia, urodzona dziś o godz. 00:01 w naszym szpitalu jest najprawdopodobniej pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2023 r. na Podkarpaciu, a może nawet w Polsce.

Minutę po północy przyszła na świat również Klara, dziewczynka urodziła się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Dla rodziców i bliskich maluszków był to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący i intensywny Sylwester w życiu, ale śmiało można stwierdzić, że w Nowy Rok weszli z przytupem.

Zobacz: 500 plus 2023 terminy wypłat. Kiedy ZUS przelewa pieniądze? Rodzice muszą pilnować dat, inaczej stracą pieniądze

Dzieci urodzone 1 stycznia 2023

Znak zodiaku dzieci urodzonych na przełomie grudnia i stycznia to Koziorożec, jego żywiołem jest ziemia. Osoby urodzone pod tym znakiem są ponoć bardzo cierpliwe i wytrwałe w dążeniu do celu. Nie poddają się łatwo i mogą naprawdę długo pracować nad swoim sukcesem, nie zniechęcając się. Są przy tym też często bardzo nieustępliwe i uparte, również w kontaktach z innymi osobami. Nie przepadają za zmianami i nie lubią niespodzianek, dlatego wolą mieć zawsze wszystko w miarę możliwości dobrze przemyślane i zaplanowane. Oczywiście są to informacje, które powinniśmy traktować raczej w formie ciekawostki i z przymrużeniem oka.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo