Pierwsze dziecko urodzone w 2023 przyszło na świat tuż po północy. Jak rodzice dali mu na imię?

Podczas gdy cała Polska hucznie świętowała nadejście Nowego Roku i uroczyście odliczała do północy, na większości porodówek trwała normalna praca. Wraz z Nowym Rokiem powitaliśmy na świecie również kilku nowych obywateli. Pierwsze dziecko urodzone w 2023 rodzice mogli wziąć w ramiona już kilka chwil po północy. Zabrakło zaledwie minuty, a pierwsze noworodki narodzone 1 stycznia miałyby w metryce zapisany 2022 rok.

Pierwsze dziecko urodzone w 2023 w Polsce

Nie wszyscy mieli okazję powitać Nowy Rok na balach czy imprezach ze znajomymi. Niektórzy wielkie odliczanie do północy 31 grudnia spędzili na porodówce i wcale nie można powiedzieć, aby było to mniej huczne wejście w 2023 rok. Pierwsze dzieci urodzone w 2023 roku przyszły na świat już minutę po godzinie 24.00. Okazuje się, że była to aż trójka maluszków w różnych częściach Polski.

Na facebookowym profilu Szpitala św. Rodziny w Poznaniu pojawiła się informacja, że 1 stycznia dokładnie o 00.01 urodziły się chłopczyk, któremu rodzice dali na imię Maurycy. To z pewnością pierwsze urodzone dziecko w 2023 w Poznaniu i jeden z pierwszych maluszków w Polsce.

Z radością zawiadamiamy, że to właśnie w naszym szpitalu krótko po północy pojawił się na świecie pierwszy poznański noworodek. Maurycy, bo to o nim mowa urodził się dokładnie minutę po północy.

Co ciekawe, również dokładnie minutę po północy w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu na świat przyszła dziewczynka Zuzia.

To się nazywa wejście w nowy rok. Zuzia, urodzona dziś o godz. 00:01 w naszym szpitalu jest najprawdopodobniej pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2023 r. na Podkarpaciu, a może nawet w Polsce.

Minutę po północy przyszła na świat również Klara, dziewczynka urodziła się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Dla rodziców i bliskich maluszków był to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący i intensywny Sylwester w życiu, ale śmiało można stwierdzić, że w Nowy Rok weszli z przytupem.

Zobacz: 500 plus 2023 terminy wypłat. Kiedy ZUS przelewa pieniądze? Rodzice muszą pilnować dat, inaczej stracą pieniądze

Dzieci urodzone 1 stycznia 2023

Znak zodiaku dzieci urodzonych na przełomie grudnia i stycznia to Koziorożec, jego żywiołem jest ziemia. Osoby urodzone pod tym znakiem są ponoć bardzo cierpliwe i wytrwałe w dążeniu do celu. Nie poddają się łatwo i mogą naprawdę długo pracować nad swoim sukcesem, nie zniechęcając się. Są przy tym też często bardzo nieustępliwe i uparte, również w kontaktach z innymi osobami. Nie przepadają za zmianami i nie lubią niespodzianek, dlatego wolą mieć zawsze wszystko w miarę możliwości dobrze przemyślane i zaplanowane. Oczywiście są to informacje, które powinniśmy traktować raczej w formie ciekawostki i z przymrużeniem oka.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo