Sezon komunijny to okres wzmożonego poszukiwania prezentów. Rozglądają się za nimi rodzice, rodzice chrzestni, bliższa i dalsza rodzina. Dobranie odpowiedniego prezentu dla uhonorowania tej ważnej uroczystości zaprząta głowy wszystkich, którzy mają w niej uczestniczyć. Tradycyjne przyjęcie komunijne nie może się obyć bez upominków. W dobie wszechobecnego dobrobytu coraz trudniej jest znaleźć oryginalny prezent, który ucieszy głównego bohatera tego wyjątkowego dnia.Prezent na komunię dla chłopca

Coraz częściej goście zaproszeni na uroczystość komunijną dają w prezencie białą kopertę z kilkoma banknotami. Takie rozwiązanie nie jest pozbawione sensu, ponieważ czasami trudno trafić w gust i potrzeby dziecka, zwłaszcza, gdy się nie ma z nim zbyt dużego kontaktu na co dzień, niemniej jednak zawartość koperty najczęściej trafia do kieszeni rodziców. Staranne przygotowanie wyszukanego – ale niekoniecznie bardzo drogiego prezentu – z pewnością ucieszy głównego bohatera dnia.

Zobacz: Kto zapłaci podatek od prezentu na komunię i w jakiej wysokości?

6 pomysłów na prezent komunijny dla chłopca:

1. Rower


Rower na komunię

Od wielu lat jednym z najczęściej dawanych prezentów komunijnych jest rower. Pomimo upływu czasu nadal jest świetnym podarunkiem komunijnym dla chłopca. Przed jego zakupem dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą. Doświadczona osoba doradzi, jaki rozmiar wybrać dla rosnącego chłopca, by był odpowiedni zarówno teraz, jak i w nadchodzących latach. Ważny jest nie tylko rozmiar ramy, ale także kół. Zwróć również uwagę na materiał, z którego jest wykonany rower. Rama aluminiowa będzie dużo lżejsza od stalowej, przez co będzie lepszym wyborem przy rowerze dziecięcym. Kupując rower dla chłopca należy również wybrać stosowny, stonowany kolor.
Sprawdź: Rowery do 2000 PLN >>

2. Rolki


Rolki na komunię

Jeśli młody komunikant ma już rower, to należy pomyśleć o innym prezencie. Dobrym tropem jest sportowy jego charakter. Można rozważyć zakup rolek, jednakże jednocześnie trzeba się upewnić, że rodzice dziecka nie będą mieli nic przeciwko oraz że maluch będzie miał gdzie na nich jeździć. To ostatnie jest bardzo ważne. O ile na rowerze można jeździć wszędzie, to jeżdżenie na rolkach po nieutwardzonych, wyboistych drogach jest niemożliwe. Decydując się na zakup rolek należy dobrze dobrać ich rozmiar. Rolki muszą być regulowane, by rosnąca stopa dziecka nie sprawiła, że prezent po pierwszym sezonie będzie bezużyteczny.
Sprawdź: Ceny rolek >>

3. Deskorolka


Deskorolka na komunię

A jeśli nie przekonują Cię rolki jako prezent komunijny dla chłopca to może lepszym wyborem będzie deskorolka? Ich wybór jest naprawdę ogromny. Można wybierać nie tylko w rodzajach sprzętu przeznaczonych do zróżnicowanych typów jazdy, ale także w ich bogatej szacie graficznej. Istnieje także opcja zamówienia spersonalizowanej grafiki wraz z napisem wykonywanym na specjalne zamówienie.
Sprawdź: Ceny deskorolek >>


Hoverboard na komunię

Oprócz tradycyjnych deskorolek bardzo popularne w ostatnim czasie są deskorolki elektryczne oraz hoverboardy. Te pierwsze wyglądają jak tradycyjne deskorolki, ale mają silniczek elektryczny. Te drugie wyglądają zupełnie inaczej.
Sprawdź: Ceny hoverboardów >>

4. Książki lub czytnik książek


Czytnik e-booków na komunię

Świetnym prezentem zawsze i przy każdej okazji są książki. Jeśli chłopiec jest małym molem książkowym to z pewnością ucieszy się z nowych, pięknie wydanych albumów lub ciekawej lektury. Jeśli zaś dziecko nie jest nauczone obcowania z książkami, ponieważ w jego domu nie ma zwyczaju czytania, to może prezent od Ciebie rozbudzi w nim pasję i miłość do zapisanych kartek na całe jego życie?
Sprawdź: Ceny czytników >>Nawiązując do prezentów książkowych i małego ich miłośnika, warto rozważyć zakup czytnika. Jest to idealny prezent dla dzieci, które dużo czytają. Wybór lektur w postaci ebooków jest ogromny, a korzystanie z urządzenia nie przysparza najmniejszych trudności.

5. Teleskop


Teleskop na komunię

Dla ciekawskiego, interesującego się światem chłopca dobrym prezentem może być teleskop. Pierwszy tego typu przyrząd w życiu nie musi być skomplikowany. Wystarczy dosyć prosty mechanizm pozwalający oglądać ze szczegółami księżyc. Oferta jest szeroka i można zakupić teleskopy niewielkich rozmiarów, z których możliwe jest korzystanie na niewielkim balkonie w bloku czy nawet z parapetu okna.
Sprawdź: Ceny teleskopów >>

6. Aparat fotograficzny


Teleskop na komunię

Równie  dobrym pomysłem na prezent komunijny dla chłopca może być aparat fotograficzny. Nie musi to od razu być lustrzanka, wystarczy zwykła cyfrówka. Jeżeli chłopiec przejawia zainteresowania związane z fotografią lub filmem to taki prezent pomoże mu stawiać pierwsze kroki.
Sprawdź: Ceny teleskopów >>

Pamiątki komunijne dla chłopcaOprócz większego podarunku dobrze jest również wybrać pamiątkę komunijną, która w symboliczny sposób upamiętni uroczystość. Ta część prezentu może przetrwać długie lata i być miłym wspomnieniem w przyszłości. Jedną z tradycyjnych pamiątek komunijnych jest Pismo Święte. Pamiętaj o własnoręcznie wypisanej dedykacji.


Pamiątki na komunię

Kolejną pamiątką komunijną dla chłopca może być łańcuszek i medalik. Na jego odwrocie można wygrawerować datę. Można również zakupić pamiątkę, która zacznie być używana dopiero po latach – zapinki do mankietów koszuli. Elegancki, klasyczny wzór przetrwa z pewnością próbę czasu.
Sprawdź: Ceny spinek do mankietów >>
Zdjęcia produktów: Nokaut.pl