Prezent na komunię dla chłopca

Sezon komunijny to okres wzmożonego poszukiwania prezentów. Rozglądają się za nimi rodzice, rodzice chrzestni, bliższa i dalsza rodzina. Dobranie odpowiedniego prezentu dla uhonorowania tej ważnej uroczystości zaprząta głowy wszystkich, którzy mają w niej uczestniczyć. Tradycyjne przyjęcie komunijne nie może się obyć bez upominków. W dobie wszechobecnego dobrobytu coraz trudniej jest znaleźć oryginalny prezent, który ucieszy głównego bohatera tego wyjątkowego dnia.

Prezent na komunię dla chłopca

Coraz częściej goście zaproszeni na uroczystość komunijną dają w prezencie białą kopertę z kilkoma banknotami. Takie rozwiązanie nie jest pozbawione sensu, ponieważ czasami trudno trafić w gust i potrzeby dziecka, zwłaszcza, gdy się nie ma z nim zbyt dużego kontaktu na co dzień, niemniej jednak zawartość koperty najczęściej trafia do kieszeni rodziców. Staranne przygotowanie wyszukanego – ale niekoniecznie bardzo drogiego prezentu – z pewnością ucieszy głównego bohatera dnia.
Zobacz: Kto zapłaci podatek od prezentu na komunię i w jakiej wysokości?

6 pomysłów na prezent komunijny dla chłopca:

1. Rower


Rower na komunię

Od wielu lat jednym z najczęściej dawanych prezentów komunijnych jest rower. Pomimo upływu czasu nadal jest świetnym podarunkiem komunijnym dla chłopca. Przed jego zakupem dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą. Doświadczona osoba doradzi, jaki rozmiar wybrać dla rosnącego chłopca, by był odpowiedni zarówno teraz, jak i w nadchodzących latach. Ważny jest nie tylko rozmiar ramy, ale także kół. Zwróć również uwagę na materiał, z którego jest wykonany rower. Rama aluminiowa będzie dużo lżejsza od stalowej, przez co będzie lepszym wyborem przy rowerze dziecięcym. Kupując rower dla chłopca należy również wybrać stosowny, stonowany kolor.
Sprawdź: Rowery do 2000 PLN

2. Rolki


Rolki na komunię

Jeśli młody komunikant ma już rower, to należy pomyśleć o innym prezencie. Dobrym tropem jest sportowy jego charakter. Można rozważyć zakup rolek, jednakże jednocześnie trzeba się upewnić, że rodzice dziecka nie będą mieli nic przeciwko oraz że maluch będzie miał gdzie na nich jeździć. To ostatnie jest bardzo ważne. O ile na rowerze można jeździć wszędzie, to jeżdżenie na rolkach po nieutwardzonych, wyboistych drogach jest niemożliwe. Decydując się na zakup rolek należy dobrze dobrać ich rozmiar. Rolki muszą być regulowane, by rosnąca stopa dziecka nie sprawiła, że prezent po pierwszym sezonie będzie bezużyteczny.
Sprawdź: Ceny rolek

3. Deskorolka


Deskorolka na komunię

A jeśli nie przekonują Cię rolki jako prezent komunijny dla chłopca to może lepszym wyborem będzie deskorolka? Ich wybór jest naprawdę ogromny. Można wybierać nie tylko w rodzajach sprzętu przeznaczonych do zróżnicowanych typów jazdy, ale także w ich bogatej szacie graficznej. Istnieje także opcja zamówienia spersonalizowanej grafiki wraz z napisem wykonywanym na specjalne zamówienie.
Sprawdź: Ceny deskorolek

Hoverboard na komunię

Oprócz tradycyjnych deskorolek bardzo popularne w ostatnim czasie są deskorolki elektryczne oraz hoverboardy. Te pierwsze wyglądają jak tradycyjne deskorolki, ale mają silniczek elektryczny. Te drugie wyglądają zupełnie inaczej.
Sprawdź: Ceny hoverboardów

4. Książki lub czytnik książek


Czytnik e-booków na komunię

Świetnym prezentem zawsze i przy każdej okazji są książki. Jeśli chłopiec jest małym molem książkowym to z pewnością ucieszy się z nowych, pięknie wydanych albumów lub ciekawej lektury. Jeśli zaś dziecko nie jest nauczone obcowania z książkami, ponieważ w jego domu nie ma zwyczaju czytania, to może prezent od Ciebie rozbudzi w nim pasję i miłość do zapisanych kartek na całe jego życie?
Sprawdź: Ceny czytników
Nawiązując do prezentów książkowych i ich małego miłośnika, warto rozważyć zakup czytnika. Jest to idealny prezent dla dzieci, które dużo czytają. Wybór lektur w postaci ebooków jest ogromny, a korzystanie z urządzenia nie przysparza najmniejszych trudności.

5. Teleskop


Teleskop na komunię

Dla ciekawskiego, interesującego się światem chłopca dobrym prezentem może być teleskop. Pierwszy tego typu przyrząd w życiu nie musi być skomplikowany. Wystarczy dosyć prosty mechanizm pozwalający oglądać ze szczegółami księżyc. Oferta jest szeroka i można zakupić teleskopy niewielkich rozmiarów, z których możliwe jest korzystanie na niewielkim balkonie w bloku czy nawet z parapetu okna.
Sprawdź: Ceny teleskopów

6. Aparat fotograficzny


Teleskop na komunię

Równie  dobrym pomysłem na prezent komunijny dla chłopca może być aparat fotograficzny. Nie musi to od razu być lustrzanka, wystarczy zwykła cyfrówka. Jeżeli chłopiec przejawia zainteresowania związane z fotografią lub filmem to taki prezent pomoże mu stawiać pierwsze kroki.
Sprawdź: Ceny aparatów fotograficznych

Pamiątki komunijne dla chłopca

Oprócz większego podarunku dobrze jest również wybrać pamiątkę komunijną, która w symboliczny sposób upamiętni uroczystość. Ta część prezentu może przetrwać długie lata i być miłym wspomnieniem w przyszłości. Jedną z tradycyjnych pamiątek komunijnych jest Pismo Święte. Pamiętaj o własnoręcznie wypisanej dedykacji.

Pamiątki na komunię

Kolejną pamiątką komunijną dla chłopca może być łańcuszek i medalik. Na jego odwrocie można wygrawerować datę. Można również zakupić pamiątkę, która zacznie być używana dopiero po latach – zapinki do mankietów koszuli. Elegancki, klasyczny wzór przetrwa z pewnością próbę czasu.
Sprawdź: Ceny spinek do mankietów

Dodaj komentarz

2 komentarzy: Prezent na komunię dla chłopca

 1. Teraz wystarczy wycelować w jakiś fajny sprzęt z media expert typu tablet lub kamerkę. Sam chrzesnym jestem od 2 lat ale mocno zastanawiam, co będzie się kupowało za te 5 lat. Jak myślicie?

  • elektronika elektronika i jeszcze raz elektornika. tego bedzie tylko wiecej a dzieci wola juz tablety niz zabawki

 2. Mój syn lubi dostawać książki przyrodnicze i piłkarskie. Gadżety piłkarskie to dla niego najlepszy prezent. No ale zgadzam się, że elektroniką też by nie pogardził.

  Zakupy dla niemowląt, Zakupy

  Zabawki kreatywne dla dziewczynek

  Zabawki kreatywne wspierają rozwój dziecka. Ćwiczą wyobraźnię, pomagają w nauce myślenia przestrzennego, wymagają wykazania się przez malucha pomysłowością i sprytem. Rynek oferuje szeroki wybór zabawek dedykowanych nie tylko dla określonego wieku...

  Czytaj dalej →
  Zakupy

  3 modne trendy dla całej rodziny

  Kolor khaki Khaki to jeden z charakterystycznych dla letnich miesięcy kolorów. Trendy się zmieniają, a nieśmiertelny kolor khaki pojawia się w letnich kolekcjach niemal do roku. Nie inaczej jest teraz....

  Czytaj dalej →
  Zakupy

  Buty dla dziewczynek

  Dzieci celebrytów i blogerów niejednokrotnie udowodniły nam, że moda nie ma ograniczeń wiekowych, a stylowo można wyglądać od przysłowiowej kołyski. Czym jednak byłaby mała fashionistka bez właściwie dobranych do stylizacji...

  Czytaj dalej →
  Zakupy

  Najlepsze piaskownice dla dzieci

  Niezliczone pokolenia dzieci wychowały się spędzając letnie dni grzebiąc radośnie w piasku. Mody na zabawy przemijają, ale ta jedna od dziesiątek lat jest niezmienna. Piaskownice dla dzieci to idealne miejsce...

  Czytaj dalej →
  Zdrowie w ciąży

  Witaminy w ciąży

  Witaminy w ciąży – czy brać, a jeśli tak, to jakie będą najlepsze? W okresie ciąży szczególnie ważne jest odpowiednie odżywianie się i dostarczenie organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych i...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general