Jaki prezent na komunię dla dziewczynki #2019?

Już wkrótce drugo- i trzecioklasiści przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dla wielu osób – szczególnie dla rodziców i rodziców chrzestnych – prezent komunijny to twardy orzech do zgryzienia. By Wam pomóc, sprawdziliśmy jaki prezent na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy.

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki #2019?
Shutterstock

Jaki prezent na Komunię dla dziewczynki?

Wiele osób nie ma pomysłu na to, co można kupić dziecku na Komunię, zwłaszcza, że trudno nadążyć za aktualnymi trendami.

Prezent na tę okazję powinien być przede wszystkim uwarunkowany płcią dziecka i jego zainteresowaniami. To dobry trop dla osób, które chcą coś dziecku kupić, a nie podarować mu jedynie pieniądzy w kopercie.

Biżuteria


Dla dziewczynki można wybrać coś z klasycznej biżuterii, ponieważ istnieje szansa, że będzie ona ją chętnie zakładać, jeśli nie teraz, to już za kilka lat. Nie trzeba skupiać się na krzyżykach czy medalikach – dziewczynka na pewno ucieszy się z pierścionka, kolczyków, a także łańcuszka z zawieszką. Warto pomyśleć także o wygrawerowaniu dedykacji, która stanie się pamiątką na wiele lat.

Gadżety elektroniczne


Obecnie nie tylko smartfony, ale także inna elektronika jest bardzo popularna jako prezent komunijny. To droższe gadżety, na które może złożyć się więcej osób, a dziecku na pewno posłużą przez lata. Dziewczynki niekoniecznie zadowolone będą z konsoli, ale można im podarować na przykład odtwarzacz muzyki, czytnik książek czy aparat fotograficzny. Być może taki prezent na Komunię przyczyni się do rozwoju nowej pasji u dziecka?

Rower

Rower to jeden z najbardziej tradycyjnych prezentów na komunię. To spory wydatek, więc może się na niego złożyć kilka osób. Radość dziecka na pewno będzie ogromna!

Dawniej dużą popularnością cieszyły się rowery. Jednoślady nie wyszły z mody i – zważywszy na wysoką cenę – mogą stanowić doskonały prezent od rodziców chrzestnych. Dla dziewczynki rama rowerowa powinna mieć odpowiedni kształt i może mieć weselszy, jasny, pastelowy kolor. Świetnym dodatkiem jest stylowy koszyk.

Sprawdź: Przykładowe rowery dla dzieci >>

Książka


Niedrogim prezentem może być książka. Należy jednak pamiętać, że dzieci komunijne mają zaledwie kilka lat i jeszcze nie zaczytują się w poważniejszych pozycjach, można więc podarować coś uniwersalnego, co na pewno zapadnie w pamięć zarówno dzieciom, jak i dorosłym, np. “Małego Księcia” czy “Anię z Zielonego Wzgórza”.  Dziewczynce można podarować również ilustrowaną Biblię. Pamiętaj o odręcznie wpisanej dedykacji.

Zegarek

Innym, niedrogim upominkiem na Komunię dla dziewczynki może być zegarek. Nie musi on być z najwyższej półki, wystarczy wesoły, kolorowy egzemplarz dobrany stosownie do wieku.

Oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki

Trudno wymyślić coś oryginalnego na prezent dla tak małego dziecka. Jeżeli jednak mowa o prezencie komunijnym, coraz częściej dzieci, a szczególnie dziewczynki, obdarowywane są ramkami elektronicznymi, w których same będą mogły przeglądać zdjęcia. Dobrym prezentem dla dziecka może być również karnet na jazdę konną czy na lekcje tenisa, które stają się coraz bardziej popularne.

Innym oryginalnym komunijnym prezentem mogą być sportowe, mniej typowe od roweru gadżety, np. hulajnoga czy rolki.

Przy wyborze prezentów na Komunię należy przede wszystkim pamiętać, że nie one są najważniejsze tego dnia i nie należy prowadzić wyścigów pomiędzy gośćmi na wartość i oryginalność prezentów. Trzeba zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek. Jeżeli rodziców nie stać na laptopa za kilka tysięcy, który dostają rówieśnicy dziecka, należy z dzieckiem o tym porozmawiać. Komunia to nie uroczystość, z okazji której rodzice lub rodzice chrzestni powinni wydawać tysiące złotych na zadowolenie dziecka. I to jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać naprawdę nie jest najważniejsze.

Zdjęcie główne: Shutterstock

Dodaj komentarz

Edukacja
Spółgłoski w języku polskim: rodzaje spółgłosek
Podział głosek na samogłoski i spółgłoski to wiedza potrzebna na etapie nauki mówienia małego dziecka. Dzięki niej możemy lepiej śledzić postępy rozwojowe pociechy. A w przypadku ewentualnych trudności z wymową
Czytaj dalej
Ciąża Poród
Doula przy porodzie: doświadczona towarzyszka młodej mamy
Doula w Polsce to wciąż zawód, który wzbudza konsternację. Wiele osób nie wie, czym zajmuje się doula, jakie są jej kompetencje i w jaki sposób może pomóc przyszłej matce. Czy
Czytaj dalej