Jaki prezent na komunię dla dziewczynki 2022? Co kupić na I komunię?

Maj oraz początek czerwca to miesiące, które kojarzą się przede wszystkim z piękną pogodą, wiosenno-letnią aurą, weekendowymi wyjazdami, a także z pierwszymi komuniami. Zgodnie z przyjętą tradycją uroczystości związane z przystąpieniem do tego sakramentu są zwykle bardzo uroczyste zarówno w kościele, jak i po zakończeniu mszy. Dla wielu osób – szczególnie dla rodziców i rodziców chrzestnych – prezent komunijny to twardy orzech do zgryzienia. Aby pomóc w wyborze, sprawdziliśmy, jaki prezent na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy.

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Według katolickiej tradycji jest to jeden z najważniejszych sakramentów, który pozwala wiernym w pełni uczestniczyć w liturgii i we wspólnocie Kościoła. Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski do komunii po raz pierwszy przystępują uczniowie klas III szkoły podstawowej. Po uroczystej mszy zazwyczaj czeka na nich także niewielkie przyjęcie lub obiad w gronie najbliższej rodziny i znajomych. Zaproszeni gości pojawiają się zwykle z większymi lub mniejszymi upominkami. Najczęściej są to koperty z pieniędzmi, ale nie wszyscy lubią wręczać dzieciom gotówkę. Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Co kupić na komunię dziewczynce?

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

Wiele osób nie ma pomysłu na to, co można kupić dziecku na komunię, zwłaszcza, że trudno nadążyć za aktualnymi trendami. Prezent na tę okazję powinien być przede wszystkim uwarunkowany zainteresowaniami dziecka. To dobry trop dla osób, które chcą coś kupić dziecku coś ładnego i ciekawego, co jednocześnie posłuży mu na dłużej lub będzie stanowić piękną pamiątkę tego wydarzenia. Sprawdź, co na komunię dla dziewczynki!

Biżuteria

Dla dziewczynki można wybrać coś z klasycznej biżuterii, ponieważ istnieje szansa, że będzie ona ją chętnie zakładać, jeśli nie teraz, to już za kilka lat. Nie trzeba skupiać się na krzyżykach czy medalikach – dziewczynka na pewno ucieszy się z pierścionka, kolczyków, a także łańcuszka z zawieszką. Warto pomyśleć także o wygrawerowaniu dedykacji, która stanie się pamiątką na wiele lat.

Sprawdź: Co na komunię od chrzestnego? Ten prezent będzie stanowił piękną pamiątkę!

Czytnik e-booków

Obecnie nie tylko smartfony, ale także inna elektronika jest bardzo popularna jako prezent komunijny dla dziewczynki. To droższe gadżety, na które może złożyć się więcej osób, a dziecku na pewno posłużą przez lata. Dziewczynki niekoniecznie zadowolone będą z konsoli, ale można im podarować na przykład czytnik książek. Być może taki prezent na komunię przyczyni się do rozwoju nowej pasji u dziecka?

Rower

Dawniej dużą popularnością cieszyły się rowery. Jednoślady nie wyszły z mody i – zważywszy na wysoką cenę – mogą stanowić doskonały prezent od rodziców chrzestnych. Można również zaproponować złożenie się na niego np. razem z dziadkami. Dla dziewczynki rama rowerowa powinna mieć odpowiedni kształt i może mieć weselszy, jasny, pastelowy kolor. Świetnym dodatkiem jest stylowy koszyk.

Sprawdź: Przykładowe rowery dla dzieci >>

Zegarek

Innym upominkiem na komunię dla dziewczynki może być zegarek. Nie musi on być z najwyższej półki, wystarczy wesoły, kolorowy egzemplarz dobrany stosownie do wieku. Na rynku jest obecnie tak duży wybór, że zakup porządnego zegarka nie musi wiązać się z wydawaniem fortuny, a stanowi piękną pamiątkę na długo.

Trampolina

Ciekawym pomysłem na prezent dla dziewczynki na komunię może być również trampolina – oczywiście pod warunkiem, że dziecko ma dostęp do ogródka, gdzie można rozłożyć sprzęt. To niezwykłe urządzenie spełnia dwie bardzo ważne funkcję – zapewnia dobrą zabawę oraz dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli budżet nie pozwala na samodzielny zakup, zawsze można zaproponować komuś podarowanie trampoliny wspólnie.

Zobacz: Savoir vivre zaproszenia na komunię, czyli jak wypisać zaproszenie dla cioci i wujka

Oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki

Trudno wymyślić coś oryginalnego na prezent dla dziecka w tym wieku, szczególnie że obecne trendy wśród najmłodszych zmieniają się ekspresowo. Jeżeli jednak mowa o prezencie komunijnym, coraz częściej dzieci, a zwłaszcza dziewczynki, obdarowywane są różnego rodzaju voucherami czy karnetami, np. na jazdę konną, lekcje tenisa czy na zabawę w parku trampolin. Ciekawą propozycją na prezent na komunię dla chrześnicy mógłby być również kurs językowy. Chrzestni mogą się także porozumieć z rodzicami i wspólnie złożyć na jakiś wymarzony wyjazd dla dziecka no obóz czy kolonię, np. za granicą. Zajrzyj do poniższego zestawienia i zobacz, co można kupić na komunię dla dziewczynki oprócz wymienionych propozycji!

Rolki

Innym oryginalnym komunijnym prezentem może być, mniej typowy od roweru gadżet, czyli rolki. Warto przy zakupie zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada opcję rozszerzania rozmiaru tak, aby rolki mogły rosnąć wraz z dzieckiem. Tego typu prezent to świetna alternatywa dla wszechobecnej elektroniki, która pozwoli dziecku odpocząć od ekranu i trochę się poruszać.

Smartwatch

Bardzo ciekawa – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży – alternatywa dla klasycznego zegarka. Można za jego pomocą nie tylko sprawdzić godzinę, ale także m.in. puls – sprawdzi się zatem doskonale np. podczas treningów. Dodatkowo można go często zsynchronizować z telefonem tak, aby wyświetlał połączenia czy smsy.

Voucher Energylandia

Vouchery na wizytę w tym wyjątkowym parku rozrywki to chyba jedna z najoryginalniejszych propozycji na prezent komunijny. Setki wspaniałych atrakcji w jednym miejscu, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra zabawa i piękne wspomnienia gwarantowane! Tego rodzaju prezent warto jednak przed zakupem skonsultować z rodzicami, ponieważ to oni będą musieli zorganizować i zaplanować dojazd.

Zobacz: Co na komunię od chrzestnej? Sprawdź, co podarować chrześniakowi!

Cyfrowa ramka na zdjęcia

Interesujący gadżet, który jednocześnie stanowi wyjątkową ozdobę dla dziecięcego pokoju. Urządzenie przypomina wyglądem połączenie tabletu i klasycznej ramki na zdjęcia. Od teraz nie trzeba jednak decydować się postawienie na biurku tylko jednej fotografii – można ustawić ich kilkadziesiąt! Czas emitowania pojedynczego zdjęcia zależy od użytkownika.

Tablet graficzny

Bardzo ciekawy gadżet szczególnie dla dziewczynek, które wykazują talent artystyczny i mają wyjątkową pasję do malowania i rysowania. Za pomocą tego tabletu można obrazy bezpośrednio na ekranie za pomocą specjalnego rysika – podobnie jak przy pomocy kredki rysujemy po kartce. Sprzęt ten pozwala odkryć dzieciom coś nowego i pokazać im, że elektronika nie służy wyłącznie do przeglądania internetu czy grania w gry. Będzie to piękny prezent dla córki na komunię!

Drobne prezenty na komunię dla dziewczynki

Warto pamiętać, że te droższe propozycje na prezenty na komunię dla dziewczynek, gadżety elektronika to z reguły pomysły zarezerwowane dla najbliższej rodziny – rodziców, chrzestnych, dziadków, starsze rodzeństwo. Jeśli jednak jesteśmy w grupie najbliższych gości kandydata do komunii, a budżet nie pozwala nam kupić roweru czy nowego sprzętu elektronicznego – zawsze można porozumieć się wcześniej z innymi członkami rodziny i spróbować kupić jeden większy prezent razem. Dzięki czemu zarówno obdarowany, jak i goście będą zadowoleni. Dalsza rodzina czy przyjaciele mogą spokojnie podarować coś drobniejszego, np. voucher na bilety do kina czy na wizytę w sali zabaw. Sprawdź, co jeszcze można kupić dziewczynce na komunię!

Pięknie ilustrowana książka

Sprawdzony drobny upominek na komunię dla dziewczynki to naturalnie książka. Należy jednak pamiętać, że dzieci komunijne mają zaledwie kilka lat i jeszcze nie zaczytują się w poważniejszych pozycjach, można więc podarować coś uniwersalnego, co zachęci do czytania i rozwinie wspaniałą pasję do książek. Dziewczynce można podarować również ilustrowaną Biblię. Pamiętaj o odręcznie wpisanej dedykacji.

Zobacz: Zegarek na komunię: tradycyjny prezent w nowoczesnym wydaniu

Słuchawki

Dobre słuchawki – najlepiej bezprzewodowe – to coś, co powinien posiadać każdy fan słuchania muzyki. Gadżet ten przyda się z pewnością w podróży – zarówno na tych krótkich, jak i nieco dłuższych dystansach. Można z nich skorzystać także podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Wybór dobrej jakości słuchawek jest aktualnie na tyle szeroki, że nie musi oznaczać wydania fortuny.

Przy wyborze prezentów na komunię należy przede wszystkim pamiętać, że nie one są najważniejsze tego dnia i nie należy prowadzić wyścigów pomiędzy gośćmi na wartość i oryginalność prezentów. Trzeba zachować przede wszystkim zdrowy rozsądek. Jeżeli rodziców nie stać na laptopa za kilka tysięcy, który dostają rówieśnicy dziecka, należy z dzieckiem o tym porozmawiać. Komunia to nie uroczystość, z okazji której rodzice lub rodzice chrzestni powinni wydawać tysiące złotych na zadowolenie dziecka. I to jaki prezent na komunię dla dziewczynki wybrać naprawdę nie jest najważniejsze. A według naszych czytelników, co na prezent komunijny dla dziewczynki będzie najlepszą opcją?

Sprawdź: Piniata komunijna z Jezusem. Najnowsza imprezowa atrakcja wywołała oburzenie. “Kijem w symbol Zbawiciela”

Rodzice pytają o pomysł na prezent na komunię dla dziewczynki

Co kupić dziewczynce na komunię?

Jeśli chcemy, żeby był to podarunek, który pozostanie na dłużej i będzie piękną pamiątką najlepiej podarować coś z biżuterii – naszyjnik z grawerem lub kolczyki.

Co dla dziewczynki na komunię?

Ciekawym pomysłem są różnego rodzaju vouchery do parków rozrywki i do parków wodnych. Do bardziej oryginalnych opcji można zaliczyć np. zafundowanie jakiegoś kursu (najlepiej dostosowanego do zainteresować) – np. językowego, tanecznego czy plastycznego.

Jakie prezenty na komunię dla dziewczynki?

W prezencie na komunię dla dziewczynki można podarować jej coś związanego z aktywnością na zewnątrz i sportową, np. rolki, rower, hulajnogę elektryczną lub voucher do parku trampolin.

Co kupić siostrze na komunię?

W ramach prezentu można zabrać siostrę na wycieczkę, np. do Energylandii czy do parku wodnego Suntago albo innej tego typu atrakcji. Zagwarantujemy jej nie tylko dobrą zabawę, ale także wszyscy wspólnie miło spędzimy czas.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Komunia, Życzenia

Życzenia komunijne

Ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka będącego członkiem wspólnoty kościoła katolickiego jest Pierwsza Komunia Święta. Od tej chwili dziecko może już przyjmować Eucharystię. W parze z tym podniosłym wydarzeniem duchowym...

Czytaj dalej →
Komunia

Sukienki na komunię: szukamy ideału!

O tym, jak ważny jest odpowiedni wybór sukienki na komunię dziecka świadczy chociażby medialny szum wokół kreacji włożonej przez Małgorzatę Rozenek na komunię jej syna. Jak uniknąć popełnienia modowej gafy,...

Czytaj dalej →
Sukienki na wesele

Sukienki koronkowe na wesele

Chcesz założyć koronkową sukienkę na wesele, ale nie wiesz czy wypada? Czy koronka jest zarezerwowana tylko dla Panny Młodej? Zdecydowanie nie! Koronkowe sukienki lub te z koronkowymi wstawkami to hit 2015...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general