Podziękowania za życzenia świąteczne. Jak podziękować za życzenia?

Do Bożego Narodzenia pozostało już naprawdę niewiele czasu. Wkrótce rozpocznie się maraton świątecznych spotkań czy firmowych wigilii. Jest to wyjątkowy czas, który powinniśmy spędzać w radosnej i spokojnej atmosferze. Tradycyjnie z tej okazji wymieniamy się życzeniami. Zazwyczaj robimy to na żywo, ale równie często korzystamy w tym celu z wiadomości SMS czy e-mail. W niektórych rodzinach kultywuje się jeszcze zwyczaj wysyłania świątecznych kartek. W jaki sposób odpowiedzieć na życzenia? Sprawdź propozycje na podziękowania na życzenia świąteczne.

Bożonarodzeniowe życzenia

Składanie świątecznych życzeń najbliższym i znajomym to jedna z najważniejszych bożonarodzeniowych tradycji. Jak wynika z historycznych przekazów, sięga ona jeszcze XVII wieku. Jest to niezwykle ważna część wigilijnej kolacji, od której zwyczajowo zaczyna się cała uroczystość, a towarzyszy jej symboliczne łamanie się opłatkiem. Obyczaj ten wywodzi się prawdopodobnie z przekonania naszych przodków w siłę sprawczą słowa. Wierzono wówczas, że wszystkie wypowiedziane na głos w tym szczególnym okresie prośby i pragnienia muszą się spełnić.

Z czasem tradycja ta zaczęła rozpowszechniać się coraz bardziej. Wraz z pojawianiem się nowych środków przekazu co roku można było składać życzenia nie tylko najbliższej rodzinie. Przez lata ludzie wysyłali sobie świąteczne listy, później przyszedł czas na dekoracyjne kartki, a w końcu te tradycyjne metody zostały zastąpione przez współczesną technologię. Obecnie najczęściej życzeniami z dalszą rodziną czy ze znajomymi wymieniamy się za pośrednictwem wiadomości SMS-owych czy na Messengerze, rzadziej poprzez e-mail. Bardzo często także po prostu do siebie dzwonimy.

Niedługo znowu na nasz telefon i komputer zaczną spływać świąteczne życzenia. W jaki sposób najlepiej na nie odpowiedzieć? Sprawdź, jak elegancko i serdecznie podziękować za życzenia.

Zobacz: Idealny prezent dla męża na Święta? Zobacz, jak go zaskoczyć i sprawić mu radość

Podziękowania za życzenia świąteczne

Jak każdy bardzo dobrze wie, nie wypada pozostawiać życzeń bez odpowiedzi, tym bardziej, jeśli pochodzą od kogoś dla nas bliskiego i ważnego. Najlepiej oczywiście podziękować tym samym sposobem, w jaki otrzymaliśmy życzenia, czyli np. SMS, przez komunikator internetowy czy po prostu od razu przez telefon. Najważniejsze są jednak słowa, jakich użyjesz. Najlepiej jakby nie ograniczyły się one do suchego: “Dziękuję”, ale wyrażały coś więcej i pokazały, że naprawdę cieszysz się z wiadomości. Wraz z podziękowaniami wypada również odesłać własne życzenia, jeśli nie złożyliśmy ich wcześniej.

Przykładowe podziękowania za życzenia świąteczne mogłyby brzmieć następująco:

“Pięknie dziękuję za życzenia pełne szczerych słów i pozytywnej energii! Jestem niezwykle wdzięczna/wdzięczny i wzruszony/wzruszona, że pamiętasz o mnie w tak wyjątkowym i magicznym czasie. Nawet nie wiesz, ile Twoja wiadomość dla mnie znaczy. Sprawiła mi ona naprawdę wielką radość! Serdecznie pozdrawiam i ściskam! [I także przesyłam najserdeczniejsze życzenia].

“Serdecznie dziękuję za pamięć i tak ciepłe życzenia. Jest mi ogromnie miło, że masz mnie w pamięci w tak szczególnym dniu!”

“Dziękuję Ci bardzo za tak ciepłe i serdeczne słowa. Twoja wiadomość sprawiła mi ogromną radość i wywołała szczery uśmiech na twarzy.”

“Serdeczne dzięki za życzenia! Mam nadzieję, że wszystkie się spełnią. Naprawdę ogromnie cieszę się, że o mnie pamiętasz”.

Sprawdź: Zabawki z Biedronki na Święta 2021 – Dlaczego w tym roku warto kupić prezent dla dziecka w Biedronce?

Rodzice pytają o podziękowania za życzenia świąteczne

Jak podziękować za życzenia świąteczne?

Podziękowania za życzenia świąteczne powinny być szczere i serdeczne. Najlepiej, aby nie ograniczały się do suchego “dziękuję”, ale zawierały także coś bardziej osobistego. Warto pokazać drugiej osobie, że jej życzenia naprawdę sprawiły nam radość i cieszymy się, że o nas pamiętała.

Sprawdź też: Filmy świąteczne dla całej rodziny. Sprawdź najlepsze propozycje na świąteczny seans
Sprawdź też: Jakie są potrawy wigilijne? Poznaj listę 12 potraw wigilijnych
Sprawdź też: Jak zrobić opłatek wigilijny w domu? Poznaj sprawdzony przepis!

Dodaj komentarz

Życzenia

Życzenia imieninowe dla siostry

Imieniny to ważna okazja – unikalny zwyczaj świętowania dnia swojego imienia związanego z osobą świętą lub błogosławioną kościoła katolickiego. Niektóre imiona nie mają swoich odpowiedników wśród świętych, więc data imienin...

Czytaj dalej →
Życzenia

Życzenia urodzinowe dla teściowej

Śmieszne życzenia urodzinowe dla teściowej mogą pomóc przełamać lody i być wstępem do całkiem fajnej relacji. Teściowa już jest Twoją bratnią duszą? Tym bardziej nie możesz zapomnieć o życzeniach w...

Czytaj dalej →
Prawo, Finanse, Newsy

Czym są alimenty natychmiastowe?

Alimenty natychmiastowe ułatwią uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dziecko tym rodzicom, którzy czekają na zasądzenie właściwych alimentów. Alimenty natychmiastowe będą przyznawane bez orzeczenia sądu w przeciągu zaledwie kilkunastu dni od momentu...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general