Próba porwania dziecka z przedszkola we Wrocławiu. Policja prowadzi poszukiwania podejrzanej kobiety

Trwają poszukiwania podejrzanej kobiety, która na początku maja usiłowała odebrać z jednej z placówek obcego chłopca. Próba porwania dziecka z przedszkola nie powiodła się, ponieważ 4-latek nie zaczął płakać i zaniepokojona nauczycielka nie zgodziła się na zabranie malucha. Chociaż od zdarzenia mijają dni, wciąż nie udało się ustalić personaliów kobiety ani tym bardziej motywów jej działania. Policja udostępnia portret pamięciowy i prosi o pomoc. Poznajesz tę kobietę?

Próba porwania dziecka z przedszkola we Wrocławiu. Trwają poszukiwania podejrzanej

5 maja w jednym z wrocławskich przedszkoli doszło do bardzo niepokojącego i groźnego zdarzenia. Do placówki zgłosiła się kobieta, która chciała odebrać 4-letniego chłopca. Cała sytuacja wzbudziła wątpliwości u nauczycielki, ponieważ podejrzana nie została wpisana przez rodziców na listę osób uprawnionych do odbioru. Chwilę później obawy te jeszcze się pogłębiły, gdy dziecko zareagowało na widok kobiety płaczem i stwierdziło, że jej nie zna. Na szczęście, zgodnie z procedurami, nauczycielka odmówiła przekazania chłopca i dzięki temu prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

Dostaliśmy informację przy odbiorze dziecka, że chwilę wcześniej była jakaś pani, tak naprawdę znikąd, bo ani my jej nie znamy, ani w przedszkolu też nikt jej nie widział wcześniej, no i przyszła, wskazała palcem konkretne dziecko, nasze dziecko i go chciała, że tak powiem, uprowadzić.ojciec dziecka, które usiłowano porwać, w wywiadzie dla wrocławskiego radia

O całym zdarzeniu poinformowano policję, która rozpoczęła poszukiwania podejrzanej.

Zobacz: Ośmioletni Kamil nie żyje. Sygnały przemocy pojawiały się od dawna, chłopiec uciekał z domu. Dlaczego nie otrzymał pomocy?

Portret pamięciowy. Poznajesz tę kobietę?

Jedna z nauczycielek dokładnie zapamiętała twarz podejrzanej kobiety, dzięki temu udało się sporządzić szczegółowy portret pamięciowy. Policja udostępniła wizerunek, licząc na pomoc, ponieważ wciąż nie udało się ustalić żadnych konkretów.

Funkcjonariusze podkreślają, że chociaż sprawa 4-latka we Wrocławiu zakończyła się szczęśliwie i bezpieczenie, to jednak nadal nie znamy motywacji i dalszych zamiarów kobiety. Dlatego osoby, które wiedzą coś w tej sprawie lub mogłyby pomóc ustalić personalia kobiety, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław-Rakowiec pod nr tel. 47 87 143 44, 47 87 139 43 lub z najbliższą jednostką policji.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo