To już dziś! Uczniowie napisali próbny egzamin ósmoklasisty z polskiego Operon. Jak im poszło?

W poniedziałek 6 grudnia rozpoczęły się zmagania uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Po raz pierwszy mieli okazję przystąpić do próbnych egzaminów i przekonać się, co czeka ich już za kilka miesięcy. Na pierwszy ogień oczywiście test z języka polskiego. W kolejnych dniach królowa nauk, czyli matematyka, a na koniec język obcy. Jak poszedł próbny egzamin ósmoklasisty z polskiego Operon? Jakie tematy się pojawiły?

Próbne egzaminy ósmoklasisty z Operonem

6 grudnia, w poniedziałek, uczniowie klas ósmych rozpoczęli zmagania z pierwszą w tym roku serią egzaminów próbnych. Arkusze, które otrzymali dziś o 9:00 rano, przygotowało wydawnictwo Operon. Na początek zmierzyli się z językiem polskim. Kolejnego dnia czeka ich test z matematyki, a następnie język obcy. Właściwe egzaminy zostaną przeprowadzone w tej samej kolejności. Próbne testy to jedna z najlepszych metod weryfikacji wiedzy i sprawdzenia, co jeszcze wymaga powtórek. W aktualnym roku szkolnym ósmoklasiści po raz pierwszy mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich już za kilka miesięcy, w maju.

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem grudzień 2021:

  • 6 grudnia – język polski,
  • 7 grudnia – matematyka,
  • 8 grudnia – język obcy.

Ósmoklasistów w wielu szkołach w Polsce czekają jeszcze 2 dni wytężonej pracy nad arkuszami egzaminacyjnymi. Jak im poszło podczas dzisiejszych zmagań?

Sprawdź też: Nauczanie zdalne grudzień 2021: “Nasze nastawienie się zmienia”

Próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego Operon. Jak poszedł?

Niestety w tym roku, prawdopodobnie z powodu pandemii i zmiennego trybu prowadzenia zajęć w szkole, wydawnictwo Operon nie zdecydowało się na publikację arkusza na swojej stronie internetowej, tak jak to było w poprzednich latach. Decyzja ta była zapewne podyktowana faktem, że każda z klas ósmych lub cała placówka może właściwie z dnia na dzień trafić na kwarantannę i rozpocząć nauczanie zdalne. W takiej sytuacji egzamin oczywiście nie może się odbyć, ale ponieważ nie będzie powszechnie dostępny, dyrektor będzie mogł postanowić, że zostanie on przeprowadzony w późniejszym terminie.

Nie wiadomo jednak, czy tak rzeczywiście będzie i czy w ogóle jest to możliwe. Sporo informacji dotyczących zagadnień, które pojawiły się na egzaminie, już jest dostępna w internecie. Z pewnością większość ósmoklasistów już zdążyła się z nimi zapoznać. Jak wynika z doniesień, jednym z zadań w części pisemnej była rozprawka, w której należało odpowiedzieć na pytanie, czy są bohaterowie literaccy warci zapamiętania, odwołując się do lektury obowiązkowej. Oprócz tego uczniowie dostali do analizy fragment noweli pt. “Latarnik” Henryka Sienkiewicza i zostali także zapytani o środki stylistyczne w jednym z trenów Jana Kochanowskiego.

Już jutro zmierzą się z królową nauk, czyli matematyką. Dla sporej grupy ósmoklasistów to właśnie ona budzi największy stres. Rezultaty swojej pracy poznają zapewne w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz też: Lektury do egzaminu ósmoklasisty. Które lektury są obowiązkowe 2021/2022?

Kiedy jest egzamin ósmoklasisty 2022?

Chociaż początkowo egzamin ósmoklasisty miał być przeprowadzany w kwietniu, z powodu pandemii już trzeci rok z rzędu termin zostaje przeniesiony na późniejszy miesiąc. Przedstawiony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki harmonogram na rok szkolny 2021/2022 egzamin informuje, że egzaminy dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych odbędą się pod koniec maja. Dokładnie w dniach 24-26 maja 2022. Na gruntowne przygotowania i powtórki materiału zostało więc jeszcze ponad pięć miesięcy.

Termin egzaminów ósmoklasisty 2021/2022

  • 24 maja 2022 rok – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego;
  • 25 maja 2022 rok – egzamin ósmoklasisty z matematyki;
  • 26 maja 2022 rok – egzamin ósmoklasisty z języka obcego.

Sprawdź też: Czytanie ze zrozumieniem – Jak czytać ze zrozumieniem?
Sprawdź też: Dziecko na kwarantannie, co z rodzicami 2021? Tak wyglądają dostępne opcje.
Sprawdź też: Nauka zdalna dla niezaszczepionych? Nowe zasady w szkołach! “Spychanie odpowiedzialności”

Dodaj komentarz

♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

Dzień Matki w Polsce i na świecie

Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Winietki

Winietki rozstawione na stołach weselnych ułatwiają gościom zajęcie miejsca. Mogą im towarzyszyć drobne upominki albo zabawne akcenty. Na pewno wielu z was było na weselu, na którym nie było rozplanowanych...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general