Zawijanie krokietów – Jak zawinąć krokiety?

Jak zawinąć krokiety? Krokiety głównie nam się kojarzą z barszczem i świętami. Dla wielu jest to jednak jeden z ulubionych polskich przysmaków, dlatego potrafią się pojawiać na stole o wiele częściej. Załóżmy, że wiemy jak zrobić farsz i przygotować naleśniki, ale nie wiemy jak zawijać krokiety tak, żeby farsz nie wyleciał lub ciasto nie pękło.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Krokiety można zawijać w rulon, bądź w kopertę.
  • Ważna jest odpowiednia grubość ciasta, aby nie pękały.
  • Przy smażeniu warto użyć patelni płaskiej, z cienkim dnem i niewysokimi brzegami.

Jak zawinąć krokiety?

Jest na to kilka sposobów, choć czasem niekoniecznie samo składanie naleśnika jest zasadniczym problemem, a rozprowadzenie po nim farszu. O wiele łatwiej jest, gdy mamy do czynienia z kapustą i grzybami, farszu jest nieco mniej i można go rozprowadzić po prawie całej powierzchni. Większy problem może się okazać przy mięsie. Jak przygotować na naleśniku mięsny farsz, by nie uszkodził ciasta? Można zwinąć go w walec, na długość całego naleśnika, lub jedynie jego połowy, w zależności od sposobu zwijania, na który się zdecydujemy.

Nie tylko zbyt duża ilość lub błędne nałożenie farszu może przyczynić się do pęknięcia ciasta. Usmażony naleśnik sam nie może być zbyt cienki, żeby nie pękł, ale również nie za gruby, bo sprawi to trudności przy zawijaniu i w rezultacie farszu nie będzie za wiele. Gdy smażymy naleśniki, warto użyć patelni płaskiej z niskimi brzegami, a jeśli taką mamy, z nieprzywierającym dnem. Wtedy nie będzie trzeba używać tłuszczu ani masła, których w innym przypadku należy dodać bardzo mało. Skoro już wiemy jak odpowiednio zająć się farszem, jak zawijać naleśniki? Są na to dwa dobre sposoby, które poznamy poniżej.

Zobacz także: Smażenie krokietów – jak smażyć krokiety?

Zawijanie krokietów krok po kroku:

Składanie krokietów wbrew pozorom jest bardzo proste. Trzymając się tych trzech kroków, na pewno złożymy idealne krokiety. Jak zawijać krokiety?

  • Najpierw na rozłożonym naleśniku należy rozsmarować farsz. Ważne, żeby zostawić przy brzegach nieco pustego miejsca, żeby zmielony farsz przypadkiem się nie wylał.
  • Następnie należy wziąć przeciwległe boki i złożyć je tak, aby stykały się ze sobą.
  • Ostatnim krokiem jest zawijanie naleśników w rulon.

Innym, jeszcze prostszym sposobem na składanie naleśników, jest zwykłe zawinięcie ich w rulon. Po przedzieleniu ich na pół i wymieszaniu w jajku oraz bułce tartej można je usmażyć.

Zwinąć w prosty rulon i przedzielić go na pół albo złożyć dwa boki naleśnika do jego połowy, a potem dopiero zwinąć w rulon. Pierwszy sposób wymaga przekrojenia, drugi natomiast sprawi, że krokiet będzie grubszy. To są właśnie sposoby na to jak zawinąć krokiety.

Zobacz także: Mrożenie krokietów – czy krokiety można mrozić?

Rodzice pytają, o to jak zawinąć krokiety:

Jak zawijać krokiety z mięsem?

Wystarczy zmielić mięso w kształt walca, długości całego naleśnika, bądź połowy. Gdy zwiniemy naleśnik w rulon, ciasto nie pęknie.

Jak zawijać naleśniki w kopertę?

Należy zwinąć każdą stronę naleśnika do wewnątrz, tworząc tym samym kształt trójkąta.

Jak zawijać krokiety z kapustą i grzybami?

Najlepiej rozsmarować delikatny farsz równomiernie po całej powierzchni naleśnika, pamiętając przy tym o niewielkiej przerwie między brzegami, żeby farsz nie wypłynął.

Jak nakładać farsz do krokietów?

Najlepiej nakładać farsz łyżką lub łopatką. Łopatką zrobimy to jednak o wiele prościej, bo przez wklęsłość łyżki, trudniej wydobyć z niej farsz, a potem równo go rozsmarować.

Krokiety z pieczarkami i serem – jak zawijać?

Tak samo jakby to były kapusta i grzyby, czyli równomiernie po powierzchni naleśnika. Zawsze pamiętajmy o przerwie między brzegami, wtedy farsz nie wypłynie.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo