Rozwijaj swoją karierę bez ograniczeń. Język niemiecki w biznesie

Kariera zawodowa, szybki awans oraz wspinanie się po szczeblach kariery to w obecnych czasach bardzo ważne aspekty naszego życia. Sukces zawodowy oraz pieniądze stanowią wyznacznik społecznego statusu oraz prestiżu. Niestety, czasem bywa tak, że praca, którą wykonujemy, zdecydowanie nie jest tą wymarzoną. Frustracja oraz niezadowolenie często kładą się cieniem na całym naszym życiu. Nie musi tak jednak być. Jeśli marzysz o innym stanowisku, chcesz rozwinąć swoją firmę lub zdobyć więcej klientów, podejmij to wyzwanie. Opanuj niemiecki język biznesowy i spełnij swoje zawodowe ambicje!

Wypalenie zawodowe. Nie pozwól, aby Cię dopadło!

Wypalenie zawodowe jest dosyć powszechnym zjawiskiem. Trudno jasno podać jedną przyczynę wypalenia. Zazwyczaj składa się na to wiele czynników, które, oddziałując na nas przez dłuższy czas, doprowadzają do frustracji, smutku oraz braku zaangażowania w wykonywane zajęcia. Nie należy takich sygnałów lekceważyć. Ignorowane wypalenie zawodowe może być bowiem powodem stanów depresyjnych lub innych problemów natury psychologicznej.

Jeśli w obecnej pracy jest Ci źle i marzysz o innym zajęciu, pomyśl, jak to osiągnąć. Na początek zawsze warto mieć plan działania. Zadaj sobie kilka ważnych pytań:

  • Do czego mam predyspozycje?
  • W jakim zawodzie/na jakim stanowisku mam szansę poczuć spełnienie?
  • Jakich umiejętności brakuje mi do zdobycia wymarzonej pracy?
  • Ile czasu muszę sobie dać na zdobycie nowych umiejętności?
  • Od kiedy mogę zacząć wysyłanie CV?

Umiejętności, które docenią rekruterzy

Wśród najczęściej docenianych umiejętności przez rekruterów wielu firm na pierwszym miejscu często jest wymieniana znajomość języków. Język niemiecki to zaraz po angielskim jeden z najbardziej użytecznych języków w Europie. Niemcy to nie tylko nasi sąsiedzi, to przede wszystkim kraj stanowiący potęgę gospodarczą. Mówiąc płynnie po niemiecku, dajemy sobie szansę na rozwój oraz znalezienie pracy w międzynarodowych korporacjach. Sprawnie posługując się niemieckim w biznesie, możemy nawet iść o krok dalej i poszukać pracy za granicą.

Niemiecki biznesowy z aplikacją Babbel

Opanuj język niemiecki wraz z jego biznesowym słownictwem dzięki wygodnej, intuicyjnej aplikacji Babbel. Babbel to 15-minutowe lekcje, w których możemy uczestniczyć w każdym miejscu i o każdej porze. Od dzisiaj to Ty decydujesz, ile czasu poświęcisz na naukę. Słuchaj, mów, powtarzaj i poznawaj ciągle nowe, praktyczne zwroty. Materiał, który opanujesz dzięki aplikacji Babbel, to 100% sukcesu w trakcie zdobywania nowej pracy. Nie czekaj i rozpocznij naukę już dziś.

Dodaj komentarz

Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo