Skuteczny sposób na nieprzyjemny zapach z ust? Ten produkt masz w swoim domu!

Soda oczyszczona na nieprzyjemny zapach z ust wydaje się absurdalnym pomysłem na tego typu dolegliwość. Przykry zapach z ust jest to dość powszechny problem, który dotyczy większości z nas. Nieważne czy jest to poranek, czy jest to wieczór, brzydki zapach z ust może dotknąć każdego. Niestety nie zawsze odpowiednia higiena jamy ustnej oraz stosowanie gum do żucia wystarczy, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Soda oczyszczona idealnie spisuje się na nieprzyjemny zapach z ust;
  • Soda oczyszczona reguluje pH w jamie ustnej oraz ma właściwości antybakteryjne;
  • Płukankę z sody oczyszczonej stosować może każdy.

Soda oczyszczona na nieprzyjemny zapach z ust

Częstym powodem, przez który mamy przykry zapach z ust jest niewłaściwy poziom pH w naszej jamie ustnej. Nie musimy stosować drogich diet, preparatów, żeby wyregulować nasz poziom pH. Wystarczy do tego zwykła soda. Soda oczyszczona wydaje się idealnym kandydatem do tego, żeby pomóc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z naszych ust. Nie od dziś wiadomo, że soda oczyszczona pozwala regulować pH wody, co za tym idzie idealnie może zostać wykorzystana do regulacji poziomu pH naszego organizmu. Ciało człowieka składa się w większości z wody (u dorosłego człowieka woda stanowi ok. 60% masy ciała). Nieprzyjemny zapach może nam towarzyszyć o każdej porze, ale przy pomocy sody oczyszczonej możemy w bardzo łatwy sposób się go pozbyć.

Zobacz też: Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić pralkę sodą i octem?

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust za pomocą sody?

Jak wcześniej wyjaśniliśmy, soda oczyszczona pozwala regulować pH naszego organizmu. Istnieje więc bardzo prosty sposób na pozbycie się przykrego zapachu – soda oczyszczona na nieprzyjemny zapach z ust. Wystarczy rozpuścić ją w wodzie i takim roztworem płukać jamę ustną. Soda oczyszczona oprócz regulacji pH w naszej jamie ustnej pozwoli pozbyć się bakterii przez swoje właściwości antybakteryjne. Taką płukankę warto stosować kilka razy dziennie, płucząc kilkukrotnie jamę ustną.

Jednak czy każdy może stosować sodę oczyszczoną? Co jeśli poczujemy nieprzyjemny zapach z ust dziecka? Nie ma żadnych przeciwwskazań, co do stosowania płukanki z sody przez dzieci więc spokojnie mogą one stosować ten sposób. Soda oczyszczona na nieprzyjemny zapach z ust nada się dla każdego bez względu na wiek.

Zobacz również: Pranie firanek – Jak prać firanki, żeby były białe?

Rodzice pytają o nieprzyjemny zapach z ust:

Czy soda oczyszczona działa na nieświeży oddech?

Soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjne oraz reguluje pH ciała. Płukanka z sody oczyszczonej idealnie nada się na usunięcie przykrego oddechu. Należy stosować ją kilka razy dziennie, płucząc kilkukrotnie jamę ustną.

Co na nieprzyjemny zapach z ust?

Oprócz sody oczyszczonej oraz preparatów do usuwania nieprzyjemnego zapachu z ust można skorzystać z innych sposobów. Dobrymi przykładami są rzucie zielonej pietruszki bezpośrednio po posiłku lub po prostu warto udać się do dentysty, aby sprawdzić, czy nie ma w naszym uzębieniu żadnych miejsc z ropą lub z kamieniem zębowym.

Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

Naukowcy od lat sygnalizują, że mleko bardzo dobrze neutralizuje zapach czosnku, a to wszystko przez zawarte w nim związki siarki. Oprócz mleka można wypić lampkę wina, która zobojętnia aromat czosnku.

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo