Pyszne krokiety z ciasta francuskiego – jak je zrobić i jak zawijać?
Krokiety z ciasta francuskiego to popularny przysmak na polskich stołach. Spotykamy je przy wielu okazjach, gdzie stanowią najczęściej świetną przekąskę, a niekiedy także danie główne. Jak je odpowiednio przygotować?

- Krokiety z ciasta francuskiego to alternatywa dla używania naleśników;
- Proces tworzenia dania jest szybszy, ze względu na gotowe ciasto możliwe do kupienia w sklepie;
- Nie wymagają też panierowania.
Krokiety z ciasta francuskiego – jak zrobić?
Krokiety w cieście francuskim znakomicie nadają się jako przekąska. Często spotkamy je w wersji z cebulą i pieczarkami. Jeżeli skorzystamy z gotowego ciasta francuskiego, możemy je przygotować dość szybko i bezproblemowo. Potrzebnych będzie kilka składników:
- Opakowanie ciasta francuskiego;
- 200 g pieczarek;
- Jedna cebula;
- Łyżka mąki;
- Białko jaja;
- 50 g jogurtu naturalnego;
- Przyprawy.
Jeśli chodzi o wykonanie, to pierwszym krokiem będzie wyrobienie farszu. W tym celu należy pokroić cebulę i pieczarki i podsmażyć je na patelni, do momentu puszczenia soku. Następnie dodać mąkę wymieszaną z jogurtem naturalnym. Wszystko przyprawić wedle uznania. Po kilku minutach farsz powinien być gotowy i należy go ostudzić i schłodzić.
Poznaj: Najlepszy przepis na ciasto naleśnikowe na krokiety, które nie pęka
Krokiety z ciasta francuskiego – jak zawijać?
W czasie, gdy chłodzi się nasz farsz, możemy zabrać się za ciasto francuskie. Aby krokieciki wyszły foremne, ciasto trzeba pokroić w prostokąty, najlepiej, aby wszystkie były podobnej wielkości. Kiedy nadzienie będzie już odpowiednio zastygnięte, możemy przejść do zawijania. Nie jest to czynność trudna, wystarczy odpowiednią ilość farszu nałożyć na wycięty prostokąt, zawinąć w roladkę i zlepić rogi (trzeba zrobić to dokładnie, aby farsz nie wypłynął podczas pieczenia czy podawania). Przygotowane tak krokieciki, przed wsadzeniem do piekarnika należy jeszcze posmarować białkiem i posypać kminkiem. Piec w temperaturze 200 stopni przez około 15 minut, aż krokiety z ciasta francuskiego przybiorą złoty kolor.
Sprawdź też: Mrożenie krokietów – Czy krokiety można mrozić?
Krokiety – popularny przysmak
Zdecydowana większość z nas miała w życiu okazję kosztować krokieta. Jest to potrawa uniwersalna, można wykonać ją na wiele sposobów, zarówno jako danie główne, jak i przystawkę. Słowo pochodzi z języka francuskiego (croquette) i oznacza rodzaj pasztecika. Krokiety najczęściej wykonywane są w postaci roladki, a dokładniej farszu zawiniętego w naleśnik, który obtoczony jest w jajku i bułce tartej.
Zobacz również: Farsze do krokietów – Czym można nadziać krokiety?
Rodzaj ciasta, a w szczególności farsz mogą być jednak przeróżne. Spotykamy krokiety np. kapustą czy grzybami lub chociażby krokiety z ciasta francuskiego z mięsem. Te pyszne paszteciki spotkamy na stole podczas wielu okazji, zarówno podczas Wigilii, jak i urodzin czy rodzinnego obiadu.
Zobacz też: Smażenie krokietów – Jak smażyć krokiety?
Ciasto francuskie – zrobić czy kupić?
Kruche ciasto francuskie doskonale nadaje się do wypieków, słonych przekąsek i przystawek. Można je bez problemu kupić gotowe w każdym sklepie spożywczym. Jeśli jednak chcemy w stu procentach wiedzieć, co jemy, możemy takie ciasto przygotować też na własną rękę. Nie jest to jakoś bardzo skomplikowane i trudne, jest natomiast praco i czasochłonne, dlatego wydaje się, że lepszym pomysłem będzie kupno gotowego produktu.
Piękny wiersz dla syna. Te utwory będą idealne na Dzień Dziecka!
Co wybierzesz: nowy bon turystyczny czy 500 plus?Kontrowersyjny pomysł ministra
Ten jeden sposób na przechowywanie rosołu pozwoli Ci cieszyć się jego świeżością nawet przez tydzień
Chcesz zostać chrzestnym? Bierzmowanie i spowiedź to dopiero początek! Przygotuj się na niewygodne pytania od księdza
Jaki prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela? Tego nie lubią dostawać. “Bezsensowny wydatek”
Pozdrowienia na Dzień Dziecka, aby dobrze zacząć świętowanie!
- Rodzice.pl
- Rodzice
- Przepisy Kulinarne
- Pyszne krokiety z ciasta francuskiego – jak je zrobić i jak zawijać?
Poród rodzinny: Czy tata powinien być przy porodzie?
Czy tata powinien być przy porodzie? TAK. Na tym krótkim słowie i kropce mógłbym zakończyć wpis. Zdaję sobie jednak sprawę, że temat nie jest taki prosty. U nas także nie...
Czytaj dalej →Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko
Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...
Czytaj dalej →Jak uspokoić płaczące dziecko?
Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...
Czytaj dalej →