Wymagania dotyczące stroju na WF dla dziewczynek znów wzburzyły rodziców. “Zbyt krótkie spodenki wzbudzają nadmierne zainteresowanie”

Niedawno media obiegły informacje o zaskakujących wytycznych dotyczących stroju na WF obowiązujących w kilku szkołach na Pomorzu. Doniesienia wywołały oburzenie, szczególnie wśród rodziców, gdy okazało, że specjalnym wymaganiom w kwestii ubioru podlegają wyłącznie dziewczęta. Nie minęło wiele czasu, a w sieci znów zawrzało. Rodzice uczniów jednej ze szkół podstawowych otrzymali wiadomość zawierającą wymagania dotyczące stroju na WF dla dziewczynek. Nie kryją oburzenia: o co dokładnie chodzi?

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Rodzice uczennic klas drugich jednej ze szkół podstawowych otrzymali wiadomość z kontrowersyjnymi wytycznymi dotyczącymi stroju na WF dla dziewczynek.
  • Zgodnie z sugestią nauczycielki uczennice powinny nosić na wf długie spodnie, aby nie budzić "nadmiernego zainteresowania innych osób oraz niepotrzebnych komentarzy".
  • Co dodatkowo bulwersujące, podobne wytyczne nie dotyczą chłopców, którzy mają pełną swobodę w kwestiach ubioru.

Strój na WF: dla dziewczynek inne wytyczne niż dla chłopców

Kilkanaście dni temu w sieci zaroiło się od informacji na temat kilku szkół na Pomorzu. Dziennikarze jednej z gazet dotarli do wytycznych, które obowiązują w tych placówkach i dotyczącą stroju na WF dla dziewczynek. Jak wynika z regulaminu, dziewczęta muszę podczas z wychowania fizycznego dokładnie zakrywać nogi. Obowiązujący strój na WF powinien się składać z długich dresowych spodni i koszulek zasłaniających ramiona. Doniesienie wzbudziły sporo kontrowersji i oburzenie wśród rodziców. Szczególnie, że takie zasady dyrekcja usprawiedliwia tym, aby “nie kusić chłopców”. Co ciekawe, podobne reguły chłopców nie dotyczą, mają oni pełną swobodę ubioru.

Zobacz: Nauczanie zdalne listopad 2021: Czy uczniowie rozpoczną zdalne nauczanie już od 2 listopada?

Nie ucichły jeszcze echa tamtej sprawy, a już pojawiają się kolejne takie doniesienia. Kamil Nowak, czyli autor popularnego bloga o nazwie BlogOjciec, jest także ojcem i pedagogiem. Niedawno opublikował na swoim profilu na Instagramie wiadomość, którą otrzymał ze szkoły. W e-mailu znalazły się szczegółowe wymagania dotyczące stroju na W-F dla dziewczynek. Według wytycznych dziewczęta powinny na zajęcia z WF-u nosić spodenki przynajmniej do połowy uda, a najlepiej długie legginsy lub dresy. Największe oburzenie budzi jednak argumentacja nauczycielki, która wprost pisze, że krótkie spodenki mogą budzić “nadmierne zainteresowanie innych osób”. Czy podobne wymagania staną się standardem w całej Polsce?

Sprawdź: Dziecko na kwarantannie 2021 – co z rodzicami? Jak wygląda opieka?

“Zbyt krótkie spodenki wzbudzają nadmierne zainteresowanie”

Kamil Nowak udostępnił zdjęcie z pełną treścią wiadomości. Dzięki temu nie tylko znamy dokładne wytyczne dla dziewczynek dotyczące stroju na WF, ale poznajemy także uzasadnienie tych zasad. Według pedagogów pracujących w tej szkole krótkie spodenki 8-letnich dziewczynek wzbudzają zainteresowanie i komentarze innych osób. Pojawia się jednak w tym momencie pytanie, dlaczego to dziewczynki mają być karane za niezdrowe zainteresowanie i uwagi osób postronnych. Rodzice nie kryją oburzenia i mówią wprost, że jeśli chłopcy nadmiernie zwracają uwagę na krótkie spodenki koleżanek, to raczej należałoby z nimi o tym porozmawiać.

Bardzo proszę, żeby dziewczynki na lekcje wf miały spodenki długości do połowy uda, mogą być legginsy, kolarki, spodnie od dresu. Zbyt krótkie spodenki wzbudzają nadmierne zainteresowanie innych osób oraz niepotrzebne komentarze.Treść wiadomości, którą otrzymał Kamil Nowak, ojciec 8-letniej dziewczynki.

Zobacz: “Cnoty niewieście” co to znaczy? Czyżby to był powrót do średniowiecza?

Oburzające wymagania dotyczące stroju na WF dla dziewczynek

Pod postem Kamila Nowaka na profilu BlogOjciec od razu pojawiła się masa pełnych oburzenia komentarzy rodziców. Wiadomość jest tym bardzie bulwersująca, że dotyczy dziewczynek z drugiej klasy szkoły podstawowej. Internauci zastanawiają się, w jaki sposób krótkie spodenki 8-letnich dziewczynek mogłyby kogokolwiek zainteresować. Sam adresat tej absurdalnej wiadomości również się do niej odniósł.

XXI wiek. 2 klasa szkoły podstawowej. 8 letnie dziewczynki mają nie ubierać krótkich spodenek, bo wzbudzają nadmierne zainteresowanie. Witaj Polsko Czarnka.Kamil Nowak na profilu BlogOjciec: https://www.instagram.com/p/CVflyaZN0kN/

Sprawdź: Zwolnienie z WF (całoroczne lub jednorazowe): Co powinno zawierać? Kto może je wystawić?

Dodaj komentarz

Newsy

Jaka będzie zima 2017/2018?

Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general