Wyniki egzaminów ósmoklasisty już 31 lipca. Gdzie i jak je sprawdzić? O której?

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbył się w połowie czerwca. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych musieli czekać na wyniki półtora miesiąca. Dzień ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty zbliża się jednak wielkimi krokami. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, o której godzinie będą one dostępne i jak je sprawdzić.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wyniki egzaminu ósmoklasisty będzie można sprawdzić od godziny 10 w piątek 31 lipca. Będą dostępne na platformie ZIU.
  • CKE i MEN planują briefing prasowy, na którym podsumują tegoroczny wynik egzaminu ósmoklasisty. Będzie miała miejsce tego samego dnia o 11:30.
  • Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie powinni pamiętać o trzech istotnych terminach.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Gdzie i jak je sprawdzić? O której będą dostępne?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 będą dostępne od godziny 10 w piątek 31 lipca. Uczniowie mogą je sprawdzić, logując się na portalu internetowym ZIU (Zintegrowany Interfejs Użytkownika). Aby to zrobić, należy użyć loginu i hasła, który otrzymało się od dyrektora szkoły.

31 lipca to dzień, kiedy uczniowie otrzymają zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. To, o której i w jakich okolicznościach zostanie ono przekazane absolwentom, decyduje dyrekcja szkoły. Na wniosek rodzica skan takiego zaświadczenia może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej drogą elektroniczną, np. za pośrednictwem poczty mailowej.

Jak ósmoklasiści poradzili sobie z egzaminem? W piątek briefing przedstawicieli CKE i MEN

Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała konferencję prasową, na której podsumowane zostaną wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. W briefingu będą brali udział członkowie kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej i dyrektor CKE dr Marcin Smolik. Wydarzenie to będzie miało miejsce o godzinie 11:30 w piątek 31 lipca. Będzie można je zobaczyć na profilu MEN na Facebooku.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Te daty warto zapisać w kalendarzu

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina trzy najważniejsze terminy związane z tym procesem.

  • Do 4 sierpnia do godziny 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. Można to zrobić, przedkładając w szkole oryginał lub zatwierdzoną  kopię lub przesyłając do szkoły zdjęcie albo skan tego dokumentu.
  • 12 sierpnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.
  • Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia, przedkładając oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (o ile dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej).

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także na portalach kuratoriów oświaty i  poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

Źródła:

Dodaj komentarz

♥️ Dzień Matki ♥️, Newsy

Dzień Matki w Polsce i na świecie

Dzień Matki coraz bliżej. To wyjątkowe święto, które pozwala na uhonorowanie mam, podziękowanie im za ich nieustanną troskę i pracę. Kiedy wypada Dzień Matki w Polsce, a kiedy w innych...

Czytaj dalej →
Newsy

Pierwszy dzień zimy

Kiedy jest pierwszy dzień zimy? To pytanie zadaje sobie wiele osób i pomimo tego, że sprawdzamy to co roku, w przyszłym znowu wyleci nam ta data z głowy i będziemy...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general