Wyniki egzaminów ósmoklasisty już 31 lipca. Gdzie i jak je sprawdzić? O której?

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbył się w połowie czerwca. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych musieli czekać na wyniki półtora miesiąca. Dzień ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty zbliża się jednak wielkimi krokami. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, o której godzinie będą one dostępne i jak je sprawdzić.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Wyniki egzaminu ósmoklasisty będzie można sprawdzić od godziny 10 w piątek 31 lipca. Będą dostępne na platformie ZIU.
  • CKE i MEN planują briefing prasowy, na którym podsumują tegoroczny wynik egzaminu ósmoklasisty. Będzie miała miejsce tego samego dnia o 11:30.
  • Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie powinni pamiętać o trzech istotnych terminach.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Gdzie i jak je sprawdzić? O której będą dostępne?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 będą dostępne od godziny 10 w piątek 31 lipca. Uczniowie mogą je sprawdzić, logując się na portalu internetowym ZIU (Zintegrowany Interfejs Użytkownika). Aby to zrobić, należy użyć loginu i hasła, który otrzymało się od dyrektora szkoły.

31 lipca to dzień, kiedy uczniowie otrzymają zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. To, o której i w jakich okolicznościach zostanie ono przekazane absolwentom, decyduje dyrekcja szkoły. Na wniosek rodzica skan takiego zaświadczenia może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej drogą elektroniczną, np. za pośrednictwem poczty mailowej.

Jak ósmoklasiści poradzili sobie z egzaminem? W piątek briefing przedstawicieli CKE i MEN

Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała konferencję prasową, na której podsumowane zostaną wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. W briefingu będą brali udział członkowie kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej i dyrektor CKE dr Marcin Smolik. Wydarzenie to będzie miało miejsce o godzinie 11:30 w piątek 31 lipca. Będzie można je zobaczyć na profilu MEN na Facebooku.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Te daty warto zapisać w kalendarzu

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina trzy najważniejsze terminy związane z tym procesem.

  • Do 4 sierpnia do godziny 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. Można to zrobić, przedkładając w szkole oryginał lub zatwierdzoną  kopię lub przesyłając do szkoły zdjęcie albo skan tego dokumentu.
  • 12 sierpnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.
  • Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia, przedkładając oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (o ile dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej).

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także na portalach kuratoriów oświaty i  poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

Źródła:

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka, Newsy

To OSPA? NIE PODAWAJ Ibuprofenu!

Ibuprofen i Patracetamol to leki, po które sięgasz odruchowo, gdy dziecko ma gorączkę? Uważaj! Lekarstwa na bazie Ibuprofenu mogą być bardzo niebezpieczne podczas Ospy! Przekonała się o tym Hayley Lyons....

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general