Jak przechować chryzantemy na Wszystkich Świętych? Proste triki, które przedłużą żywotność kwiatów

Chryzantemy to kwiaty, które zdecydowanie najczęściej spotykamy na cmentarzach. Ze względu na swoje piękne barwy i okazałe pąki ładnie się prezentują i zdobią nagrobki. Najczęściej wybiera się te w doniczce, cięte cieszą się mniejszą popularnością. Niekiedy kwiaty kupujemy z lekkim wyprzedzeniem, aby uniknąć zamieszania i kolejek 1 listopada. Trzeba jednak odpowiednio zadbać o ich świeżość. Jak przechować chryzantemy na Wszystkich Świętych?

Jak przechować chryzantemy na Wszystkich Świętych?

Kwiaty, które najbardziej kojarzą się z uroczystością Wszystkich Świętych, to z pewnością chryzantemy. Przed 1 listopada i w dniu samego święta można je kupić przy każdym cmentarzu, a często także w niektórych supermarketach. Ten gatunek kwiatów zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim mnogością barw i rozłożystością pąków. Idealnie sprawdzają się na Święto Zmarłych również dlatego, że są niezwykle odporne na trudne warunki atmosferyczne, a nawet na mróz.

Często kupuje się kwiaty z wyprzedzeniem, aby uniknąć zamieszania 1 listopada, szczególnie jeśli odwiedzamy kilka cmentarzy jednego dnia. W przypadku zakupu chryzantem w doniczce można przechowywać je na balkonie, a jeszcze lepiej w garażu, gdzie jest w miarę chłodno. Rośliny te nie lubią ciepła, dlatego w mieszkaniu mogłyby uschnąć.

Chryzantemy w doniczce trzeba także regularnie podlewać, ale ostrożnie. Podłoże powinno być wilgotne, ale niezbyt mokre – kwiaty te nie mogą być “przelewane”.

Zobacz: Dlaczego chryzantemy na cmentarz? Poznaj niezwykłą symbolikę tych popularnych kwiatów

Jak przedłużyć żywotność chryzantemom?

Jeśli zdecydujemy się na wcześniejszy zakup ciętych chryzantem, należy przyciąć końce łodyg na długość ok. 1 cm pod skosem. Przed wstawieniem do wody warto również oderwać liście, które będą w wazonie w wodzie.

Do wody, w której stoją kwiaty, warto dodać odżywkę do kwiatów lub rozpuścić w niej aspirynę.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo