Życzenia na 40 urodziny [krótkie, śmieszne, poważne]

Życzenia na 40 urodziny nie są zbyt łatwe do ułożenia. “Czterdziestka” to przecież pełnoprawny wiek średni, więc w tym przypadku wskazane jest zachowanie pewnej powagi. Odrobina humoru nie powinna jednak zaszkodzić, tym bardziej, jeżeli życzenia z okazji 40 urodzin składamy osobie bliskiej lub którą dobrze znamy. Bez względu na konwencję, najważniejsze jest, żeby były szczere i płynęły prosto z serca. Zastanawiasz się, czego można życzyć na 40. urodziny? Poniżej zamieszczamy propozycje, które z całą pewnością będą dla ciebie ciekawą inspiracją. 

Śmieszne życzenia na 40 urodziny

Czterdzieste urodziny to okazja wyjątkowa i niezwykła pod każdym względem. Z jednej strony jubilatka lub jubilat wkracza do świata emocjonalnej dojrzałości, zaś z drugiej – próbuje maksymalnie oddalić od siebie myśli o stateczności. Jeżeli osoba, której zamierzasz złożyć życzenia staje przed widmem kryzysu wieku średniego, postaw na krótkie, śmieszne wierszyki.

40 roczek do twych drzwi puka,
ale nie zalej się dziś w trupa,
przyjmij ode mnie te krótkie życzenia –
wiele miłości i marzeń spełnienia,
niech wszystkie zimy będą gorące,
niech nad twym niebem wciąż świeci słońce,
niech ta impreza trwa aż do rana,
duszy anioła, a nie szatana.

Na imprezę dziś przybędę,
z całej sił śpiewać będę.
Ta okazja raz jest w życiu,
więc nie trzymaj jej w ukryciu.
To nie wstyd mieć lat czterdzieści,
życie jeszcze cię rozpieści.
Samym szczęściem obdaruje,
szare dni pokoloruje!

Już czterdzieści lat na karku,
teraz możesz iść do barku  
i popijać whisky z colą,
chociaż plecy czasem bolą.

Cztery dychy już na karku,
tyleż flaszek stoi w barku.
Jak zmożemy te flakony,
każdy wróci do swej żony.
Za rok także się spotkamy,
znowu jubilata mamy.
Znowu będzie twa rocznica,
tylko jedna więcej świca!

Moja droga!
40 lat to najlepszy czas w życiu!
Najlepszy na to, żeby poszukać dobrego reumatologa!

W twe 40. urodziny, dużo zdrowia ci życzymy,
wrzuć do szafy czapkę z daszkiem,
już nie jesteś młodzieniaszkiem.
Nie imprezuj dziś do świtu,
lat na karku masz bez liku,
załóż sweter, ciepłe kapcie
i pod kocyk schow się bracie.
Nie bierz tego na poważnie, 
tak się tylko z tobą drażnię.
Co najlepsze, wciąż przed tobą,
więc pozostań dalej sobą!

Życzenia urodzinowe na 40

Nie zawsze wypada składać zabawne życzenia. Jeżeli okazja ma charakter oficjalny lub gdy nie znamy zbyt dobrze jubilata, humorystyczny wydźwięk życzeń po prostu nie przystoi, a recytując zabawny wierszyk można popełnić poważne towarzyskie faux pas. Aby tego uniknąć, warto wybrać jedną z poniższych propozycji.

W dniu twoich 40. urodzin pragniemy złożyć ci najserdeczniejsze życzenia. Spełnienia najskrytszych marzeń, dużo zdrowia i miłości i czasu na odpoczynek od codziennych spraw.

Z okazji 40. urodzin życzę ci wiele miłości, bez której świat pogrąża się w szarości. Wszelkiej pomyślności, bo bez niej nie sięgniesz po marzenia. Przede wszystkim zdrowia, bo bez niego nic nie ma znaczenia. Wszystkiego najlepszego!

Z okazji 40. urodzin pragnę życzyć ci zdrowia, miłości i powodzenia zawodowego. Obyś już zawsze pozostał tak wspaniałym człowiekiem, jakim jesteś teraz!

Pragnę złożyć ci najserdeczniejsze życzenia z okazji twoich 40. urodzin. Żeby każdy kolejny rok obfitował we wszystko to, co w życiu jest najpiękniejsze. Żeby pokłady twoich sił nigdy się nie wyczerpały, byś mógł czerpać z życia pełnymi garściami. Żeby spełniły się wszystkie twe najskrytsze marzenia.

W dniu twoich 40. urodzin składamy ci najlepsze życzenia. Dużo zdrowia, tyle samo pomyślności, nie mniej miłości i czasu na wytchnienie od codzienności.

Ładne życzenia na 40 urodziny

Zabawne i poważne, rymowane, krótkie, długie – bez względu na to, jakie życzenia złożysz, zadbaj o to, by po prostu były ładne. W końcu czterdzieste urodziny to jedna z tych uroczystości, które pozostają w pamięci jubilata do końca życia.

Życzę ci prawdziwych przyjaciół, pomyślnych wiatrów, niewyczerpanych pokładów energii, samych pozytywnych wibracji i abyś przez życie szedł prowadzony mądrością.

Pragnę życzyć ci tyle spokoju, ile potrzebujesz. Tyle szaleństwa, żeby życie nie było nudne. Tyle szczęścia, żeby jego nadmiar nigdy nie zawrócił ci w głowie. tyle miłości, żebyś nigdy nie czuła się samotna. Tyle przyjaźni, żebyś zawsze miała na kogo liczyć. Tyle zdrowia, żebyś zdołała zrealizować wszystkie plany. Wszystkiego najlepszego w dniu twoich 40. urodzin!

Z okazji 40. urodzin składam ci najserdeczniejsze życzenia: aby każdy kolejny rok przynosił wszystko to, co w życiu jest najpiękniejsze. Abyś trwała w zdrowi i szczęściu. Nigdy nie przestawaj dążyć do spełnienia najskrytszych marzeń!

Pragnę życzyć ci, abyś zawsze potrafiła dawać radość. Niech łzy płynące po twoich policzkach będą wyłącznie łzami radości. Niech zawsze świeci nad tobą słońce. Niech w drodze przez życie towarzyszą ci wyłącznie szczerzy ludzie. Niech kolejne lata potoczą się dokładnie tak, jak tego pragniesz.

Życzenia z okazji 40 urodzin

Nie jest trudno ułożyć życzenia dla osoby, którą dobrze znamy. Ten medal ma jednak także drugą stronę – składając życzenia na 40 urodziny bliskiej osobie, łatwo nieco się “zagalopować” i zawrzeć w nich naszym zdaniem słuszny element umoralniania. Przykładowo, jeżeli urodziny obchodzi kawaler lub panna, nie wypada życzyć rychłego ożenku lub zamążpójścia. Lepiej unikać wszystkiego, co może wprawiać w uczucie zakłopotania. Urodziny mają być przecież radosnym dniem.

Nie wiem, czego powinnam ci życzyć. Urody? Piękniejsza już być nie możesz? Bogactwa? Twoim największym kapitałem są życzliwe ci osoby, których nie brakuje wokół ciebie. Spełnienia marzeń? Przecież wiem, że to tylko kwestia czasu. Zdrowia i wytrwałości? Nie znam przecież silniejszej osoby od ciebie. Masz już wszystko, co w życiu jest najcenniejsze, więc powiem tylko: 100 lat!

Z okazji twoich 40. urodzin życzę ci, żeby każdy dzień był dla ciebie niezapomnianą przygodą i powodem do radości. Żeby nigdy nie zabrakło ci miłości ze strony najważniejszych ludzi w twoim życiu – tych, którzy są teraz i tych, którzy dopiero się w nim pojawią!

Powyższe życzenia z okazji 40 urodzin to tylko przykłady. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmieniać je i modyfikować wedle uznania. Sami przecież wiemy najlepiej, czego chcemy życzyć jubilatowi. 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo