10-latka zbiła fortunę! Prowadzi dwie firmy, a do szkoły jeździ luksusowym samochodem

Pixie Curtis ma zaledwie 10 lat, a już zdążyła osiągnąć więcej niż niejeden dorosły. A wszystko za sprawą rodzinnych biznesów i, najwyraźniej, wrodzonej smykałki do interesów. Jak twierdzi jej mama, z takimi zarobkami, już za pięć lat mogłaby przejść na emeryturę i wieść wolne od finansowych trosk życie. Kim jest Pixie Curtis?

10-letnia pani prezes dwóch firm 

Pixie Curtis mimo młodego wieku zdołała przejąć prowadzenie nad dwoma firmami. Nie udałoby się to bez pomocy jej matki, Roxy Jacenko, której główną rolą w biznesie jest dbanie o dobry PR. Jedna z firm, Pixie’s Fidgets została założona rok temu w marcu. Firma ta zajmuje się sprzedażą zabawek dla dzieci. Jak chwali się mama młodziutkiej bizneswoman, w ciągu pierwszych 48 godzin pierwszy towar został wyprzedany, a dziewczynka zarobiła tym samym mnóstwo pieniędzy. Firma już w pierwszym miesiącu zdołała zarobić ponad 200,000 dolarów. 

Z kolei Pixie’s bows została założona parę lat wcześniej przez Roxie i zajmowała się sprzedażą akcesoriów do włosów, głównie dekoracyjnych kokardek i wstążeczek. Obecnie firmy stały się wspólną częścią większej korporacji o nazwie Pixie’s Pix. Firma matki oraz córki rozrosła się na tyle, że sprzedaje różnego pokroju zabawki, również inspirowane znanymi markami. Oprócz tradycyjnych lalek, pluszaków, czy klocków, w ofercie firmy można znaleźć akcesoria do szkoły, kąpieli, a nawet kosmetyki.  

Głównym materiałem, z którego tworzone są zabawki Pixie, jest silikon. Największym znakiem rozpoznawczym są właśnie silikonowe zabawki, które mają do złudzenia przypominać kolorową folię bąbelkową – tyle że taką, co nie pęka. Pośród lalek i pluszaków można znaleźć bardziej kreatywne produkty takie jak piasek kinetyczny, plastyczne masy typu slime, czy nawet miękkie zabawkowe kulki antystresowe. Pośród innych interesujących produktów można wymienić kostiumy dla dzieci, gry planszowe, czy skarpetki z „przytulającymi się” do nich dekoracyjnymi pluszakami. 

Sprawdź: Miała czerwony pasek, a nie zdała matury. Wszystko przez katar koleżanki

Kim jest potencjalnie najmłodsza emerytka na świecie? 

Pixie Curtis pochodzi z Australii. Przyszła na świat w 2014 roku i od tamtej pory już dała się poznać światu, bowiem jej matka już parę dni po narodzinach założyła jej konto na Instagramie. Nazwano ją „Księżniczką Instagrama” ze względu na szybko wzrastającą popularność na social mediach. Obecnie dziewczynka ma już ponad 120 tysięcy obserwujących. Poza wartko rozwijającą się pracą Pixie udaje się znaleźć czas na szkołę, przyjaciół oraz spędzanie czasu z rodziną. Zarówno swoją karierę jak i życie osobiste często dokumentuje w mediach społecznościowych. 

Mama Pixie podkreśla, że nigdy nie zmusiłaby swojej córki do pracy w tak młodym wieku, dziewczynka sama zainteresowała się tematem i chciała z pomocą rodzicielki rozpocząć biznes. Roxie Jacenko nie tylko oficjalnie reprezentuje i reklamuje firmę Pixie, również jest kobietą pełną sukcesów posiadającą własne firmy. Między innymi uczy sztuki marketingu, od 2004 prowadzi firmę PR-ową dla marek kosmetycznych i modowych, od 2019 firmę z akcesoriami, a od 2020 firmę sprzedającą świeczki. Oprócz córki ma również syna Huntera. 

Zobacz: Bon turystyczny 2022. To już ostatnie chwile na skorzystanie! Oto lista najpopularniejszych atrakcji

Bezpieczeństwo i luksus – bogate życie 10-latki 

Pixie Curtis reklamuje nie tylko własną firmę, w przeciwieństwie do większości dziewczynek, zajmuje się również promowaniem markowych ubrań oraz innych marek. Na swoim Instagramie pokazuje filmy prezentujące jej produkty, ale również innych marek. A ponieważ dziewczynka zarabia niemałe pieniądze, może sobie pozwolić na wiele luksusów. Dziewczynka jednak zanadto nie chwali się swoimi zarobkami i bogactwem, bardziej jest skupiona na interesach i zagarnianiem sobie sympatii swoich obserwatorów, dzieląc się co poniektórymi szczegółami z życia.

Jak Roxie stwierdziła w jednym z wywiadów, teraz razem z rodziną żartuje, że podczas, gdy ona przepracuje jeszcze 100 lat, jej córka w wieku 15 lat mogłaby spokojnie przejść na emeryturę, gdyby tylko chciała. Mówi również o tym, jak ważne jest dla niej bezpieczeństwo jej dzieci, dlatego mała milionerka może pozwolić sobie na posiadanie luksusowych samochodów. Choć sama jeszcze nie może prowadzić samochodu, wraz z bratem jest nim regularnie zawożona do szkoły.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo