Choinka z makaronu krok po kroku

Jak zrobić choinkę z makaronu krok po kroku? Na szczęście nie jest to trudne! Potrzebujesz jedynie kilku drobiazgów, by Twoja choinka wyglądała naprawdę fantastycznie!

Choinka z makaronu krok po kroku
Depositphotos

Choinka z makaronu

Choinkę możesz zrobić z makaronu świderki, rurki, muszelki czy kolanka. Za każdym razem będzie wyglądała trochę inaczej, a jako że do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze sporo czasu, możesz wypróbować każdą z tych możliwości. Pamiętaj tylko, że robienie choinki z makaronu jest dość żmudne, więc do pracy należałoby przystąpić w najbliższych dniach.

Zobacz też:

Czego potrzebujesz, by zrobić choinkę z makaronu?

Na szczęście większość potrzebnych rzeczy prawdopodobnie masz w domu. Po niektóre, takie jak dobry klej czy kolorowy spray prawdopodobnie musisz się wybrać do sklepu lub zamówić je online. A oto lista niezbędnych rzeczy, których potrzebujesz, by zrobić choinkę z makaronu:

  • złożony w stożek karton lub gotowy styropianowy stożek;
  • wybrany rodzaj makaronu: wstążki, muszelki, kolanka czy rurki (z oczywistych względów nie polecamy nitek);
  • klej introligatorski;
  • ozdoby na choinkę lub brokat, którym nią posypiemy;
  • farba do pomalowania gotowej choinki lub spray.

Choinka z makaronu muszelki: jak zrobić ją krok po kroku?

Depositphotos

Zacznij od wykonania stelaża, na którym utrzyma się choinka. Jednocześnie nada on kształt Twojemu drzewku. W tym celu grubszy karton sklej w stożek. Możemy też użyć gotowych, styropianowych stożków dostępnych w dobrych sklepach papierniczych.

Depositphotos

Z pustej butelki stwórz podstawkę, na której umieścisz gotowy stożek. Dzięki temu łatwiej będzie ci naklejać pierwsze rzędy makaronu.

Depositphotos

Wyklejanie stożka makaronem zacznij od jego podstawy i idź ku górze. Makaron powinien być przyklejony w równych rzędach, a poszczególne kluseczki niedaleko siebie. Każdy z wyższych rzędów powinien zachodzić na ten znajdujący się niżej. Im precyzyjniej uda ci się to zrobić, tym ładniejsza będzie Twoja choinka z makaronu.

choinka z makaronu krok po kroku

Depositphotos

Po wyschnięciu kleju pomaluj swoją choinkę z makaronu farbą w spray’u lub pędzelkiem. Jeśli chcesz dodatkowo oprószyć ją brokatem, zrób to przed całkowitym wyschnięciem farby. Zadziała niczym klej.

Choinka z makaronu: zdjęcia i inspiracje

Choinka z makaronu daje Ci spore pole do popisu! Jej wygląd zmieni się w zależności od wysokości stożka, rodzaju makaronu i ozdób. Potrzebujesz inspiracji? W internecie ich nie brakuje! By przekonać się, jak wiele masz możliwości spójrz na wybrane przez nas zdjęcia. Która choinka z makaronu jest najładniejsza?

Choinka z makaronu rurki przypomina strzeliste, wysokie choinki. Jej minusem jest to, że dość trudno zawiesić na niej dodatkowe ozdoby. Dlatego postaw na ładny odcień farby. By zyskać ciekawy efekt możesz użyć farby w spray’u spryskując nią nierównomiernie całą choinkę.

To jedna z ciekawszych propozycji. Do stworzenia tej choinki użyto różnych rodzajów makaronu. Takie drzewko z łatwością wykonają nawet najmłodsze dzieci. Oczywiście z Twoją niewielką pomocą. By zyskać naprawdę fajny efekt, wybierz kolorowy stożek, który będzie częściowo prześwitywał spod makaronu.

Śliczna rozłożysta choinka ze wstążeczek. Niestety wykonanie jej wymaga odrobimy wprawy i jest dość czasochłonne.

 

Dodaj komentarz

Edukacja Rozrywka
Jak narysować drzewo genealogiczne?
Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia są świetnym pretekstem, by wspólnie narysować drzewo genealogiczne rodziny. Zamiast po raz setny oglądać świąteczną ramówkę telewizji, chwyćmy rodzinny album ze zdjęciami i
Czytaj dalej
Moda
Najładniejsze sukienki sylwestrowe 2018/2019? W tych propozycjach będziesz wyglądać obłędnie!!
Gdy jesteś tuż po porodzie i karmisz piersią, zwykła sukienka na Sylwestra prawdopodobnie nie sprosta Twoim oczekiwaniom. Konieczność zdejmowania kreacji podczas karmienia dziecka to jedno, ale problematyczne jest także dobranie
Czytaj dalej
Boże Narodzenie
Najpiękniejsze piosenki o Mikołaju dla dzieci
Piosenki o Mikołaju dla dzieci często są tak zabawne i sympatyczne, że nucą je również dorośli. Co więcej nasze latorośle nierzadko wcale nie chcą o nich zapomnieć nawet tuż przed
Czytaj dalej
Boże Narodzenie Turystyka
Niezapomniany weekend z dziećmi? Odkryliśmy magiczne miejsce, które z pewnością pokochacie i Wy!
Szukacie pomysłu na grudniowy weekend z dziećmi? Znaleźliśmy prawdziwą perełkę, dzięki której oderwiecie się od pędu przedświątecznych zakupów oraz przygotowań, a która rozpali w Waszych dzieciach do czerwoności (dosłownie) magię
Czytaj dalej
Boże Narodzenie
Przesądy wigilijne
Chociaż mamy XXI wiek i wszyscy wydajemy się być tacy nowocześni, nadchodzi taki dzień, kiedy zostawiamy cały swój sceptycyzm na boku i na przekór wszystkiemu wykonujemy szereg małych rytuałów, które
Czytaj dalej
Boże Narodzenie Kolorowanki
Choinka do wydruku i kolorowania
Zbliżają się Święta, więc to idealny czas, żeby rozpocząć przygotowania i wprowadzić siebie  oraz rodzinę w świąteczny nastrój. To również doskonała okazja, aby pokazać dziecku wigilijne tradycje i poprzez wspólną
Czytaj dalej