Najładniejsze kolorowanki ze Świętym Mikołajem. Najciekawsze szablony dla dzieci!

Do Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jest to zatem najwyższy czas, aby rozpocząć świąteczne przygotowania, zabawy i rozmaite aktywności, dzięki którym będziemy mogli poczuć prawdziwą magię Świąt. Jedną z najciekawszych propozycji dla najmłodszych są bożonarodzeniowe prace plastyczne – np. kolorowanki ze Świętym Mikołajem! Zobaczcie kilka propozycji rysunek Mikołaja.

Kolorowanka – Święty Mikołaj do druku

Świąteczne dni to dla wielu dzieci ulubiony czas w roku. Nie trzeba nikogo przekonywać, że głównym powodem, dla którego maluchy tak lubią Święta i odliczają dni do Wigilii jest przyjście Świętego Mikołaja, który przyniesie im wymarzone prezenty. Czas oczekiwania na Święta można malcowi umilić przygotowując wspólnie świąteczne ozdoby, łańcuchy choinkowe czy obrazki wprowadzające w świąteczny nastrój. Doskonałą formą spędzenia czasu ze swoją pociechą jest wspólne kolorowanie. Przed Świętami najlepiej wybrać kolorowanki z choinkami, prezentami albo Świętym Mikołajem. Takie obrazki z pewnością sprawią, że w domu zapanuje świąteczny klimat!

kolorowanka mikołaj

Kliknij na obrazek Mikołaja, żeby pobrać kolorowankę w lepszej jakości do druku.

Mikołaj – kolorowanka do druku

Czas poprzedzający Święta jest zazwyczaj bardzo pracowitym okresem, a maluch zwykle nie pomaga w zorganizowaniu sobie zajęć. Nie musisz poświęcać dużo czasu, żeby znaleźć maluszkowi zajęcie. Najlepiej, jeśli zaangażujesz malca w świąteczne przygotowania. Wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób czy kartek sprawi dziecku wiele radości. Oprócz takich zajęć, jak plecenie papierowych łańcuchów, malowanie bombek i przystrajanie świątecznego drzewka, świetnym zajęciem dla dziecka są kolorowanki. Wystarczy chwila, żeby znaleźć idealną świąteczną kolorowankę, a kolorowanie zajmie malca na dłuższą chwilę, którą Ty będziesz mogła poświęcić na przedświąteczne porządki albo przygotowywanie tradycyjnych pyszności.
kolorowanki mikolaj

Kliknij obrazek, żeby pobrać

W Internecie z łatwością znajdziesz wiele kolorowanek, które wprowadzą Was w świąteczny nastrój. Żeby sprawić, że oczekiwanie na przyjście Mikołaja będzie dla dziecka przyjemnością, możesz wybrać kolorowankę przedstawiającą właśnie tę postać. Wśród licznych kolorowanek są obrazki, które przedstawiają na przykład samego Mikołaja, Mikołaja razem z jego reniferami, szykującego prezenty albo jadącego w saniach. Gotowymi obrazkami możecie ozdobić dom albo wyciąć figurki Świętego Mikołaja i powiesić je na choince. Własnoręcznie przygotowane obrazki mogą być też świetnym prezentem, jaki maluch może wręczyć na przykład dziadkom czy innym gościom, którzy odwiedzą Was podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Oprócz kolorowania obrazków z Mikołajem, napiszcie wspólnie list do Mikołaja, w którym maluch zdradzi, jakie są jego wymarzone prezenty. Dzięki temu dowiesz się, co Twoja pociecha chciałaby dostać pod choinkę. Po napisaniu listu, wspólnie zaadresujcie kopertę i ozdóbcie kartkę. Wiecie dokąd wysłać taki list? Na finlandzki adres Świętego Mikołaja!

Święty Mikołaj kolorowanki

Pobierz kolorowankę klikając na obrazek

Kolorowanki ze Świętym Mikołajem. Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania?

Oprócz tego, że kolorowanie jest dla dziecka świetną zabawą, ma też doskonały wpływ na jego rozwój. Kolorowanie bardzo dobrze wpływa na umiejętności manualne, motoryczne, pobudza kreatywność i dziecięcą wyobraźnię. Poza tym, podczas kolorowania dziecko pozostaje skupione przez dłuższy czas, dzięki czemu ćwiczy koncentrację, a to będzie nieocenione, gdy maluch pójdzie do szkoły. Dlatego, nawet jeżeli maluch nie lubi kolorować, warto go do tego zachęcać.

Na początek przygody malucha z rysowaniem i malowaniem, najlepiej daj mu dużą czystą kartkę, farbki i duży pędzel. Przez taki rodzaj zabawy dziecko nauczy się jak trzymać w rączce narzędzia do malowania i się nimi posługiwać. Gdy malec będzie rósł coraz większy, zmień narzędzia na bardziej precyzyjne. Gdy dziecko nauczy się, jak trzymać w rączce kredki, daj mu kolorowanki.
Mikołaj kolorowanka Kliknij na obrazek (Mikołaj rysunek), żeby pobrać

Bardzo ważne jest, aby kolorowanka, którą dajesz maluszkowi, była odpowiednia do jego wieku i umiejętności. Jeżeli kolorowanka będzie za bardzo skomplikowana i zawierała za dużo szczegółów, dziecko może się zniechęcić. Natomiast, jeśli obrazek będzie za prosty, maluch szybko się znudzi. Musisz znaleźć taki obrazek, który jednocześnie będzie dla dziecka wyzwaniem, ale nie będzie zbyt trudny i wymagający.

Kolorowanki z Mikołajem pochodzą z serwisu depositphotos.com

Czapka Mikołaja – kolorowanka dla najmłodszych

Przygotowaliśmy dla Was również kilka propozycji kolorowanek z czapką Mikołaja dla najmłodszych. Pierwsza z nich to czapki świętego Mikołaja o klasycznym kroju.

Druga propozycja to czapki świętego Mikołaja w zupełnie różnych krojach.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo