Śnieżynki z papieru – jak je zrobić? Praktyczna instrukcja krok po kroku

Nic tak nie dodaje wnętrzom uroku i nie tworzy świątecznej atmosfery jak własnoręcznie wykonane ozdoby. Praca nad nimi to z kolei doskonały pomysł na wspólną aktywność, która zaangażuje całą rodzinę, zwłaszcza najmłodszych. W roli świątecznej dekoracji świetnie sprawdzą się śnieżynki z papieru. Nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze ich tworzenie to doskonała okazja, aby spędzić razem czas i wczuć się w atmosferę nadchodzących Świąt. Sprawdź, jak je zrobić! Jak wyciąć śnieżynki z papieru?

Jak zrobić śnieżynki z papieru?

Własnoręcznie wykonane ozdoby dużo bardziej cieszą oko niż te kupione w sklepie. Dlatego warto przed świętami znaleźć trochę czasu i przygotować wspólnie z dziećmi np. papierowe śnieżynki. Będzie to również świetny pomysł na zabawę z maluchami w przedszkolu – trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie, ponieważ do wykonania tego typu ozdób niezbędne będą nożyczki.

Stworzenie własnych śnieżynek ze zwykłego papieru wymaga sporo cierpliwości, trochę czasu i nieco zdolności manualnych, ale warto to zrobić. Tym bardziej, że jest to dość niedroga zabawa, nie potrzeba dużych nakładów – wystarczy biały blok rysunkowy, nożyczki i niekiedy również klej.

Przygotowane papierowe śnieżynki można następnie wykorzystać jako ozdobę na choinkę, ale także na okno czy na meble. Niektórzy przywiązują je również do wiszących sufitowych lamp. Najlepiej zatem wykonać ich w nieco większej ilości, aby rzeczywiście przystroić cały dom i wprowadzić zimowo-świąteczną atmosferę.

Zobacz: Masa solna – jak zrobić? Sprawdź, jak stworzyć wyjątkowe ozdoby wielkanocne!

Proste śnieżynki z papieru

Śnieżynka z papieru wydaje się dość skomplikowana w wykonaniu, ale wiele dostępnych (np. na Youtubie) tutoriali udowadnia, że wcale tak nie jest. Kluczem do stworzenia uroczej ozdoby jest odpowiedni wzór odrysowany na kartce. Narysowany wzór może np. przypominać kwiatka – dzięki temu będzie prezentował się naprawdę ładnie. Jeśli brakuje nam jednak wyobraźni lub pomysłów, warto zajrzeć do poniższych filmów, w których prezentowana jest dokładna technika wykonywania papierowych dekoracji. Aby znaleźć szablony, można zajrzeć również np. na portal Pinterest, gdzie użytkownicy wrzucają swoje własne, autorskie pomysły i inspiracje.

Śnieżynka z papieru – krok po kroku (pomysł pochodzi z kanału YouTube: DIY Dla Każdego – Kreatywne Prace Twórcze), jak wyciąć śnieżkę z papieru?

  1. Składamy róg kartki A4 mniej więcej na wysokości 3/4 jej długości, następnie odcinamy wystający kawałek.
  2. Złożoną kartkę, ponownie składamy – tym razem na pół.
  3. Tak przygotowany trójkącik ponownie składamy, ale nie całkowicie na pół – zaginamy go mniej więcej do połowy podstawy całego trójkąta. Obracamy całość na drugą stronę i wystający róg zaginamy.
  4. Przygotowany papier powinien przypominać nieco klasyczny “samolocik”.
  5. Teraz w ruch powinny pójść ołówek, a następnie nożyczki. Na trójkąciku należy namalować wzór, który potem wytniemy. Przykład takiego wzoru wraz z całą instrukcją znajduje się w poniższym materiale wideo.
Śnieżynki wzór

Jak zrobić śnieżynkę z kartki, ale w wersji 3D? (pomysł pochodzi z kanału YouTube, przepis na śnieżynki do wycinania:

  1. Przygotowujemy dwie kartki papieru A4, składamy je po przekątnej (na wysokości mniej więcej 3/4 długości), a następnie odcinamy niepotrzebny odstający prostokąt.
  2. Otrzymane trójkąty składamy na pół, a następnie wycinamy z nich okrągłe kształty (tak, aby z jednej strony przypominały górną część serduszka).
  3. Wycięte konstrukcje nacinamy z obu stron.
  4. Rozkładamy całość i klejem w sztyfcie smarujemy środkowe części jednego elementy, które przyklejamy w środku.
  5. Następnie przyklejamy go od spodu do drugiego, tworząc piękną trójwymiarową śnieżynkę (dokładna wideoinstrukcja znajduje się poniżej).
Śnieżynki z papieru – szablony

Sprawdź: Świąteczne zabawy ruchowe dla dzieci w przedszkolu. Jak spędzić aktywnie czas z maluchami?

Czytelnicy pytają, jak zrobić śnieżynki z kartki

Jak zrobić śnieżynkę z papieru? Jak wyciąć śnieżynkę z papieru?

Aby zrobić śnieżki z papieru, kluczowy jest wzór narysowany na papierze, zgodnie z którym mamy wycinać konkretny kształt – może on przypominać np. kwiat.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo